Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bosik1

Po wymianie karty graficznej ekran nie reaguje

Polecane posty

Witam, niedawno wymieniłem katre i zasilacz na: asus radeon 5850HD i tracer highlander 600W

płyta Ga-vm900m gigabyte. Po wymianie karty i podłączeniu do ekranu przez przejściówkę DVI dołączoną do zestawu komputer sie uruchamia, ale ekran reaguje jakby był w stanie spoczynku (lampka świeci sie na pomarańczowo zamiast niebiesko). Wymieniłem karte z powrotem na starą i wszystko jest ok. Gdzie może tkwić problem? Dodam że ekran nie reaguje, ale system się włącza, bo nawet słychać było dzwięk od uruchamiania windowsa. Może być to winą przejściówki, czy wadliwej karty graficznej? Podłączyłem ten 6 pinowy wtyk zasilania, ale nie jestem pewien czy nie trzeba przypadkiem jeszcze czegoś podłaczyć. Ktoś miał podobny problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak masz możliwość sprawdź u kogoś na kompie czy działa.

Tracer to jest urządzenie zasilaczopodobne a nie prawdziwy zasilacz.

Ja miałem tak kiedyś z Radkiem HD4830, też ekran nie reagował zaniosłem na gwarancję i po 2 tyg. przyszła z nieuznaną gwarancją bo niby jest zalana...taaa w zamkniętej obudowie.

Czasami też to może być wina płyty głównej co miałem całkiem nie dawno i myślałem, że zasilacz klęka ta sama reakcja, że monitor nie reaguje na mojego GF9600GSO a na słabiutką karcinę z pasywem chodziło elegancko, przełorzyłem płytę od starego blaszaka siostry i działa jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty należy podłączyć zasilanie 2 x 6-pinowym złączem :) Jeden nie wystarczy.

No ale gdzie? Mam miejsce na jedno 6 pinowe, a koło niego jest przedziałka i miejsce na 8 pinowy. chyba nie będzie pasować. przecież nie wkłada sie 6 pinówek do 8. Zresztą dostałem do kary jedną przejściówkę a nie dwie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...