Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Suteq

Uciążliwy BSOD

Polecane posty

Nie wiem czy w odpowiednim dziale, ale jak coś to prosze o przeniesienie do właściwego.

Otóż od pewnego czasu co jakiś czas dostaje Blue Screena. Gdy patrzę co było powodem jest napisane tak:

Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+157306 )

Przeczytałem w necie, że przyczyną mogą być złe sterowniki graficzne, wgrałem najnowsze od Nvidii i nic. Przed chwilą gdy kończyłem grać w BC2 i otworzyłem przeglądarkę dostałem BS. Z nikąd. Nic mi się nie przegrzewa, wszystkie temperatury są w porządku. Nie wiem kompletnie co mam robić, pomóżcie. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno, podaj jaką masz kartę graficzną oraz jaką wersję sterowników miałeś wcześniej przed upgradem.

EDIT:

Patrząc na status z xfire, to GT430 geforce, napisz od kiedy to Ci się pojawiło, czy zmieniałeś wcześniej jeszcze sterowniki?

http://forum.pclab.pl/topic/484385-Bluescr...TH-nv4-dispdll/

Tutaj masz link, jak szukałeś pewnie go przestudiowałeś, jak nie to poczytaj.

Tam jest napisane że to nie musi być wina sterownika...

Od kiedy Ci się to pojawia??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy? Od jakichś 4 miesięcy. ;]

Nie pamiętam jakie wcześniej miałem, chyba 269, teraz mam te najnowsze 270.61.

No nie wiem, tam piszą o niestabilności procka, tylko, że ustawiłem na 30 minut w OCCT i było wszystko git, procka temperatura to 48 stopni w spoczynku, 60 stopni w stresie, komp ogólnie jest niedawno kupiony, bo w grudniu. Nic innego mi się nie robi tylko od czasu do czasu ten przeklędy BS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam co podałem była mowa o procku, ale akurat o podkręcaniu podzespołów, tj również grafiki. A zasilacz swoją drogą.

Ja bym po testował z różnymi sterownikami, nie wiem czy to da rezultat, ale od czegoś trzeba zacząć.

Sterowniki załączone do płytki i potem nowsze pościągać(nie wiem od której wersji są wspierane GT430)- oczywiście 130mb na słabym łączu to ból.

Jeśli będą problemy występować to albo zasilacz, albo problem z grafiką albo w ogóle złe sterowniki, ja tak miałem kiedyś z grafiką HD3650 na AGP( akurat nie dosłownie taki sam problem), grafika była dobra, ale problemy ze sterownikami występowały. A pamięć masz w jednej kości?? Jeśli nie to posiedź chwilę z 2GB i potem na drugiej kości, może sterownik odnosi się do pamięci a ona może być akurat wadliwa, w jakimś tam miejscu......

Nie wiem co już tu podpowiedzieć, według mnie j.w nie pomoże to już sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale co mi da komp z 2Gb ram, jak nie wiem kiedy mi wyskoczy BS? Teraz np. od tygodnia jest spokój, żadnego BS, ale znając życie za tydzień pewnie będzie jeden. O dziwo, ostatnio miałem BS jak wyszedłem z BC2. Ładuje się pulpit i BS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić jaka jest konkretna przyczyna tego BSOD-a, zwłaszcza, iż pojawia się on rzadko. Lepiej podaj jego dokładny nagłówek (0x00... i takie tam), może będzie można coś dokładniej wytypować. A tak w ogóle, to powinieneś podać konfigurację kompa i model, oraz moc zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Modecom SWING BL+SIL(8300) z zas FEEL 500

Konfig kompa masz w profilu Xfire.

Kod błędu to:

0x0000008E (0x0000005, 0xBD164A86, 0xB0A4D54c, 0x00000000).

W internecie na temat zasilacza są pozytywne opinie, a kompa kupowałem w sklepie gdzie pracuje mój dobry kolega, więc szajsu by mi nie włożył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, iż masz kiepski zasilacz, pytałem tylko dla porządku, ale się pomyliłem, gdyż Feele do najlepszych nie należą. Ponadto każdy zasilacz może się zepsuć, lub mieć jakąś wadę. Kod poniekąd może wskazywać na problem z zasilaniem. Wypada najpierw wyeliminować problem programowy, więc może spróbujesz z Microsoft Debugging Tool, przeczytaj to. Możesz także mieć wirusa (i to bardzo słabo wykrywalnego), lub jakieś błędy w rejestrze. Jak Ci się nie chce bawić z MDT, to w tym wyjątkowym wypadku polecę rozwiązanie dla noobów, czyli format. Jeśli po formacie dalej będą pojawiać się te błędy, to będzie to wina sprzętu. Ewentualnie jeszcze możesz przeinstalować directa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrzyłem tym MDT, żeby zweryfikować co może sprawiać problem. Co do zasilacza to Feel I był kiepski, ale już II i III edycja nie jest taka zła. Formata nie ma opcji żeby zrobić, bo po prostu za dużo rzeczy mam wartościowych, żeby robić formata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ustaliłeś przy pomocy MDT? Możesz jeszcze raz coś pokombinować z driverami; odinstaluj i wyczyść pozostałości przy pomocy Driver Cleanera. Potem zainstaluj na nowo (być może powinieneś zainstalować na próbę sterowniki z płyty dołączonej do karty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to co zamieściłem w pierwszym poście. Sterowniki wgrywałem znowu najnowsze no ale jak na razie jest spokój, może pomogło. Dziwne jest to, że dla próby dzisiaj komp był włączony od jakiejś 11 do teraz i żadnych zachłyśnięć. Temperatury przez cały dzień trzyma stabilne, chociaż mocno prażyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...