Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Kupno Routera

Polecane posty

Witam

Otóż chciałbym zakupić router. Posiadam Internet z Dialogu, Dialnet 4mb (weekend 8mb) i mam modem do którego podłączam RJ-11 (kabel telefoniczny) i od niego RJ-45 do kompa i właśnie nie wiem z jakim Aneksem muszę szukać Routera. Z tego co czytałem Dialog potrzebuje RJ-45 lecz ja podłączam do modemu RJ-11 i z niego RJ-45. Na razie mam pożyczony router lecz jest on podłączony na zasadzie że RJ-11 podłączam do Modemu z dialogu następnie go podłączam do Routera kablem RJ-45 i potem Router do kompa kablem RJ-45.

Może rozrysuje jak to wygląda:

1.jpg

Na modemie z dialogu mam diodę podpisaną ADSL więc wynikałoby to że potrzebuję routera z Aneksem A lecz wszędzie gdzie czytam to muszę mieć router z Annexem B lecz jednak wtyczki się różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Annexem A a Annexem B to tylko i wyłącznie to, iż Annex A oznacza łącza analogowe, a Annex B łącza ISDN czyli cyfrowe. Weź poczytaj umowę i dowiesz się jaki Annex masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że mam Annex B (standard dla Dialogu zważywszy że skrzynka u mnie na klatce jest z Dialogu a nie z TP). A takie routery z modemem na Annex B to wydatek min 219zł więc daleka droga do tego. Na razie będę korzystał z Modemu i Routera który mam (Edimax BR6204WG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...