Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kampor

Avast wykrywa podejrzane pliki

Polecane posty

Witam, mam problem z avastem, od czasu gdy zainstalowałem grę Alliance of Valiant Arms avast dwukrotnie wywalił mi okienko "Wykryto podejrzane pliki ( metodą heurystyczną )

\\??C:\WINDOWS\system32\npptNT2.sys

\??\C:\ijji\ENGLISH\AVA\Binaries\GameGuard\dump_wmimmc.sys

Zdaje się że avast czepia się game guarda czyli anty cheata, npptNT2 też jest częscią tego anty czita, czy jest to fałszywy alarm?

Skanowałem komputer avastem i malwarebytes anti malware i jest czysto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner heurystyczny ma to do siebie, że wykrywa pewne funkcje w plikach i na tej podstawie je ocenia. Oznacza to tyle, że te pliki mają funkcje, które mogą być niebezpieczne, ale nie muszą. Skoro Malwarebytes' nic nie wykrywa, to najpewniej pliki są bezpieczne. Dla pewności możesz je jeszcze sprawdzić na Jotti, czy VirusTotal, ale przypuszczam, że żaden konkretny szkodnik nie zostanie znaleziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu avast już wynalazł coś nowego

system32\drivers\splitter.sys

Przeskanuje to i jeśli nic nie będzie ustawie by avast nie powiadamiał o tych plikach.

EDIT: Czysto, ale jeśli te pliki są powiązane z niedawno zainstalowaną grą i anty cheatem, dlaczego avast raz wykrywa 1 plik, potem 2, innym razem nie ostrzega przed 1 a pokazuje inny? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, wybrałem go bo akurat był na płytce w cda a jeszcze w teście zyskał 1 miejsce.. no ale ja wymagający nie jestem wystarczy mi żeby mi nikt haseł nie podpierdzielił. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...