Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Firefox 4 - zmiana zachowania paska adresu

Polecane posty

Natrafiłem na problem, którego rozwiązania za nic nie mogę znaleźć.

Po updatecie ff do 4.0 pasek adresu stracił jedną bardzo użyteczną funkcję. Mianowicie gdy wpisywałem w pasku "onet" sam przechodził na onet.pl, lub też gdy wpisywałem "imdb [nazwa filmu]" też jakimś sposobem od razu przekierowywał mnie do strony tego filmu na imdb. Teraz pokazuje wyniki szukania tego w google. Pytanie więc jak to przywrócić do wcześniejszej funkcjonalności.

Dodatkowo szukam jakiegoś dodatku dzięki, któremu pasek adresu po wpisaniu np. "w inercja" pokazywałby stronę wikipedii na temat inercji i posiadał takie skróty dla wikipedii, youtube'a i kilku innych popularnych (w Polsce - czyli żadne yahoo, "bo to nie google") serwisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to jest kwestia ustawień paska wyszukiwania. We wcześniejszych wersjach był brany pierwszy wynik z góry (tzw. szczęśliwy traf), w obecnej pokazywane są wszystkie wyniki wyszukiwania.

Wpisz w pasku adresu about:config i zmień zmienną keyword.url na http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=. I powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...