Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freeq52

Paypal - problem z weryfikacją (karta kredytowa)

Polecane posty

Witam, mam problem z weryfikacją konta Paypal. Ostatnio wchodząc na konto wyskoczyło mi, że zostało chwilowo zablokowane (coś w stylu rutynowej kontroli bezpieczeństwa) i aby je odblokować muszę dokonać jego weryfikacji. W centrum rozstrzygania poproszono mnie o 3 rzeczy. A więc zmieniłem hasło, zaktualizowałem pytanie zabezpieczające, ale jest jeszcze 3 opcja - "Potwierdź kartę kredytową". Problem polega na tym, że takowej karty nie posiadam - wszystkie przelewy dokonywałem drogą internetową (czyli kasa z konta bankowego na konto Paypal i potem przy zakupie z Paypal, dalej). Pytanie - jak mam to konto zweryfikować bez posiadania tejże karty? Proszę o jakąś pomoc, bo widzę że i moje konto Steam zostało zawieszone (prawdopodobnie z powodu zablokowania konta Paypal, bo ostatnim przelewem kupowałem właśnie grę na Steam i ta kasa wróciła na Paypal)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Pekao. Wprawdzie widzę, że mam możliwość zamówienia karty, ale pytanie - ile to będzie kosztować i co gorsza - jak długo będzie trwać? Jak już wspomniałem przez zablokowanie konta Paypal, zostało zawieszone konto Steam (zauważyłem to bo ostatni przelew z Paypal był na Steam i pieniądze zostały cofnięte, a więc pewnie to jest przyczyną). Na razie napisałem do Paypal w celu udzielenie mi niezbędnych informacji. W sumie nie rozumiem dlaczego przy weryfikacji wymagają czegoś, czego nie wymagają przy zakładaniu konta (karta kredytowa). Co gorsza - kit z kontem Paypal, bo tam było z 20zł, gorzej z kontem Steam, bo ono jest warte dobre kilkaset złotych... A wiadomo, że potem może mi być ciężko wyjaśnić sprawę, jakby mi konto z tak głupiego powodu jeszcze wyłączyli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zignoruj to, w jakim jesteś banku, bo ja bez żadnego konta mam taką kartę. Nie wiem w zasadzie jak to jest z nowymi klientami, ale chyba dla każdego założenie karty bez plastiku jest darmowe. Gorzej z danymi do niej, bo o resztę numeru i kod CVV2 musiałem się upominać mejlownie, ale przyszło wszystko na dniach. A jak tylko odzyskasz Steama, zrezygnuj z PayPala i korzystaj z tej karty, która wedle mojej wiedzy ma nieco mniej złodziejski przelicznik walut i nie zostanie zablokowana bez wyraźnego powodu. Przy okazji współpracuje m.in. ze Steamem (korzystam z niej przy kupowaniu tam gier).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Udało mi się odblokować konto za pomocą weryfikacji rachunku bankowego. Ogólnie zależało mi na czasie, toteż kilka telefonów do nich musiałem wykonać. Ogólnie Paypal mam teraz w tyłku, gorzej z kontem Steam. Konto jest warte kilkaset złotych, a ostatni przelew za grę, którą kupiłem na Steam, został mi cofnięty i ogólnie może mi być ciężko je odzyskać :( Nie wiem czy to się uda, czekam już 3 dzień na odpowiedź, pewnie sami się zastanawiają co zrobić, bo sytuacja jest dość nietypowa...

Ogólnie to wygląda tak, że zapłaciłem za pomocą Paypal za 2 gry. Zostały mi już one przypisane do konta Steam, wszystko OK i nagle zablokowane konto Paypal. Oczywiście dotarło to do Valve, po czym postanowili mi zawiesić z tego powodu konto, a sama transakcja Paypal-Steam, została cofnięta, a pieniądze wróciły z powrotem na moje konto. Oczywiście po moim mailu, Support Steam stwierdził, że niezwłocznie muszę skontaktować się z Paypalem i rozwiązać sytuację, przy czym pieniądze muszę do nich trafić z powrotem (a nie do mnie, jak też się stało), bo inaczej zablokują mi dostęp do konta. Pytanie - co mogę zrobić (poza prośbami, przekonaniami itd.) i czy w przypadku zablokowania mi tego konta, które tak jak mówię jest warte kilkaset złotych czy mogę jakoś dochodzić moich racji, bo przecież ja niczemu winny nie jestem...

Ogólnie zaproponowałem, że mogę zapłacić tę kwotę jeszcze raz, tylko że wtedy musiałoby się to obyć poza tą wcześniejszą aukcją (na co mogą się nie zgodzić) lub też niech usuną mi te 2 gry z konta. Teraz czekam na odpowiedź... Jeśli macie jakieś rady/pomysły - piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...