Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paintend

Małe kwadraciki na niektórych częściach monitora.

Polecane posty

Witam wszystkich!

Życie byłoby nudne bez problemów, nie? Zapewne moje tak, bo mam pewne zmartwienie... Otóż mym problemem są małe kwadraciki na ekranie. Te pojawiają się, gdy np. na YT ustawię HD (720p, 1080p), i przy niektórych grach (The Saboteur, Prototype, CoD: Modern Warfare). Kwadraty nie pojawiają się zawsze, na dodatek tylko w określonych miejsach, a także nigdy w menu, tylko podczas gry. Pojawiają się gdy patrzę tylko w np. jasne obiekty, jak niebo - gdy tylko najadę kamerą na ziemie, już ich nie widać. Problem występuje od pewnego czasu, ale dopiero teraz zebrałem się w sobie aby poradzić się was. Oto mój sprzęt

Monitor - LG W2486L, podłączony kablem DVI-D do GeForce GTX 470. Płyta główna to MSI P55A-G55, procek to Intel Core I7 870, zasilacz to Modecom Carbon 620W. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Żadnego OC.

EDIT:

Dodam, że np. w demku Bulletstorm, Mafii 2 lub przy Wiedźminie problem nie występował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień kabel sygnałowy od monitora i podepnij przy okazji do innego gniazda w GPU

odpal OCCT GPU test i zapodaj wyniki wszystkie screeny jakie wypluje daj na forum.

podaj dokładny model twojej grafy.

Zmierz napięcia na linii 12V w zasilaczu ( w ostateczności podaj odczyt z biosu i jakiegoś programu ale wolał bym wartości z miernika)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam tylko jeden "kabelek" - ale zmiana gniazda w GPU nie pomogła.

Co do temperatur, postanowiłem użyć Smart Doctor'a - nie wiedziałem, jaką wersję programu poleconego przez kolegę pobrać. Moja karta to TEN model. Co do temperatur - tuż po włączeniu komputera, mam około 45 stopni Celsjusza. Dla testu, włączyłem CoD 4 - temperatura podskoczyła do 75 stopni. Co do zasilacza, to co powiedziałeś jest dla mnie... Czarną magią. Ot co, taki ze mnie sprzętowy idiota :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grafa Ci się gotuje tego to ja jestem pewien ;D

ponad 90 stopni to sporo aczkolwiek grafy nie zabije no ale ja bym coś z tym zrobił. (niech się wypowie ktoś kto ma referenta 470-tego nie miałem jeszcze w łapach)

Prawdopodobnie na śrubach masz plomby i sam nic nie zdziałasz więc zostaje Ci tylko wysłanie jej do serwisu.

Powód:

-przegrzewa się

-wybija artefakty

Powinno starczyć.

No i koniecznie ten zasilacz sprawdź bo w pewnym sensie może być on winowajcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie temp. masz OK.

Nie mam pojęcia jak się 470 grzeją mam tylko 480 z LC ;D

W takim razie sprawdź ten zasilacz(profilaktycznie)

Co nie zmienia faktu, że grafę pod gwarę da się już podciągnąć,

podeślę, to jeszcze jednemu gościowi z Asusa i dam znać.

obniż wszystkie taktowania gpu o ~10-50Mhz i powiedz czy problem występuje nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie taktowań nic nie dało - RivaTuner się zbuntował, lecz zmniejszając taktowanie zarówno SmartDoctorem, jak i PowerStripem, nie ma żadnej poprawy. Zauważyłem za to dość dziwnego - gdy np. dam 720P, i mam artefakty, to te potrafią zniknąć gdy zwiększę wyświetlany obraz, a gdy znów go zmniejszam - nie ma ich już. Na dodatek, te potrafią pojawić mi się w Prototype po tym, jak zmniejszyłem grę do pulpitu, lecz także nie zawsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...