Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arkopolo

Win 7 nie odpala

Polecane posty

Witam, mam laptopa z win 7 Home Premium i system mi nie odpala. Mianowicie podczas ładowania się "nie ładuje" i restartuje... Próbowałem uruchomić system awaryjny, ale ten też się nie załącza... Niby ładują się sterowniki i pisze, żeby czekać, ale po pewnym czasie się restartuje i to samo... Zrobiłem tuż po kupnie płytkę "Recovery Windows 7 64 bit" i ma mieć ona niby opcje naprawiania, ale gdy włączę z tego opcję naprawienia to nic się nie robi, a po około 4 godzinach przerwałem i wyłączyłem go. Próbowałem też w wierszu poleceń (włączyłem z tej płytki) wpisać komendę sfc /scannow, ale pisze mi, że jest obecnie jakaś naprawa i trzeba zrestartować. Po restarcie to samo wyskakuje. Podejrzewam, że zrobił się gdzieś w miejscu systemu jakiś bad sector. Powiem też, że zacząłem kopiować sobie dane z dysku za pomocą live cd linuxa Ubuntu 9 i jest bezproblemowo tzn. linux uruchamia się normalnie i normalnie mogę kopiować z dysku dane na pendriva. Czy mogę jakoś naprawić system bez formata?

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo błędów odczytu i 4 niestabilne sektory, które pewnie sprawiają problem. Można spróbować użyć MHDD do pozbycia się tych bad sectorów. Tu masz skrócony tutorial do programu MHDD.

By spróbować pozbyć się uszkodzonych sektorów uruchom MHDD, wybierz odpowiedni dysk, gdy pojawi się wiersz polecenia kliknij F4 pojawi się menu. Ponownie wciśnij F4, by rozpocząć skanowanie. Program przeskanuje powierzchnię dysku. Po zakończeniu skanowania zamieść na forum wyniki (ta tabelka po prawej). Jak będziemy mieli te wyniki, to pomyślimy co z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sformatowałem partycję, gdyż zależało mi na czasie... System jest już wgrany wraz ze wszystkimi programami. Na razie nic nie sprawia problemu. I takie pytanie mam, czy te 4 bad sectory "poszły" po FORMACIE PARTYCJI na "koniec"? Będą teraz sprawiały problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...