Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WinnereK

"Różowawy" Windows

Polecane posty

Piszę w sprawie kolorystyki wszystkiego co jest wyświetlane. Dokładniej o różowawy kolor od samego uruchomienia systemu, a dokładniej chodzi o Win XP. Problem ten występuje od 3 dniowej, całkowitej przerwy od kompa. Proszę o pomoc, to pilne !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryłem że razem z odkręcaniem kabla monitora od komputera, odkręca się jedna z nasadek monitora do których przykręca się kabel monitora. Nie wiem czy to przez to, lecz nie wydaje mi się... Ale wolę się upewnić czy jest to poważny problem. Monitor przykręciłem do nowej karty i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryłem że razem z odkręcaniem kabla monitora od komputera, odkręca się jedna z nasadek monitora do których przykręca się kabel monitora. Nie wiem czy to przez to, lecz nie wydaje mi się... Ale wolę się upewnić czy jest to poważny problem. Monitor przykręciłem do nowej karty i działa.

To teraz odkręć i przykręć do starej. Jak już Ci pisali, jeżeli u innych screeny wyglądają poprawnie, to z kartą jest wszystko w porządku, problem jest albo z monitorem, albo z jego kablem. No, ewentualnie wyjście karty graficznej mogło się pokrzywić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BladyPiter W zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, miałem wcześniej 460 i działał, a z 480 nigdy nie miałem zacięć. Tak, wiem że do drugiego zestawu potrzebny był by ok. 600w. ale na tym działa :)

@Althorion Właśnie sprawdzam na komp. 2, wszystko jest jak na razie ok. Zero "zaróżowień"

EDIT: Wie ktoś czemu występuje to na komp. 1 ? Jak na razie wszystko wskazuje na kartę, a do tego zestawu nie jest chyba opłacalne kupno nowej...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic763154.html Jest to dokladnie taki problem, tylko że nie ma tam rozwiązania tego problemu :/

Odpowie ktoś ? Jestem pewny na 90% że to karta tylko nie wiem co jest przyczyną problemu i jak go rozwiązać... Karta ma 1,5 roku więc w zasadzie nie powinna już padać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - jeżeli screeny są dobre, to znaczy, że karta dobrze generuje obraz, zaś błędy w jego wyświetlaniu powstają na etapie przesyłania go do monitora. Jeżeli to wina karty, a nie kabla ani monitora, to jest ona czysto mechaniczna (np. zagięte wyjście) i przez to łatwa i względnie tania do naprawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Twierdzę tak gdyż na innych forach ludziom z takim samym problemem pomogła wymiana karty...

EDIT: A jak wytłumaczysz to że już w biosie biały zmieniony jest na rózowy i wgl. wszystko jest różowe ? Gdy załączam sam monitor kolory są w porządku, a także w menu monitora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo - czy to w BIOSie, czy już w uruchomionym systemie, obraz powstaje tak samo w karcie graficznej i tą samą drogą jest transmitowany do monitora. Jakby tak NIE było, to by była dopiero ciekawa wiadomość (sprzeczna z dobrymi kolorami na screenach zresztą, przez to właśnie tak interesująca).

Natomiast gody uwagi jest fakt, że sam monitor swoje menu potrafi wyświetlić poprawnie - czyli nie on jest winien. Został kabel i wyjście karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...