Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matstu

Rozwiązany: Komputer głośno działa

Polecane posty

W czasie, kiedy nie mam uruchomionej żadnej gry, komputer działa trochę za głośno, czasem słychać do tego jakieś ciche trzeszczenie. Ale kiedy uruchomię jakąś grę, to wtedy działa BARDZO głośno. Niekoniecznie od samego początku, ale często w kilka minut od uruchomienia tej gry. I tu mam pytanie - czy to z powodu za słabego chłodzenia? A może mam źle zamontowane chłodzenie? Będę wdzięczny za pomoc.

Procesor - AMD Phenom II X2 555 - temp. w spoczynku 30-33 °C

(Nie umiem sprawdzić temp. podczas grania. :confused: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program HWMonitor, uruchom go i pograj z pół godziny, w programie zapisze się najmniejsza i największa temperatura procesora i karty graficznej. Podaj temperatury na forum i my się zastanowimy co może być nie tak. Podaj też dokładną konfigurację komputera, powiedz jaką masz obudowę i chłodzenie na procesorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera:

Windows 7 64-bit

Procesor - AMD Phenom II X2 555

Karta graficzna - ATI Radeon HD 5770

4GB RAM

Płyta główna - GIGABYTE GA-MA77OT-UD3

Dysk twardy - HDD Samsung 500GB 16MB SATA

Obudowa - Gigabyte Luxo M1000

Zasilacz - Chieftec APS-500S 500W

Niestety nie wiem, jakie mam chłodzenie na procesorze. :( Skąd można zdobyć taką informację?

Pograłem sobie w Two Worlds ponad pół godziny i oto wyniki:

Procesor:

Min - 30°C

Max - 50°C

Karta graficzna:

Min - 42°C

Max - 78°C

Temperatury, w porównaniu do tych np. z TEGO tematu, wydają się OK, ale pozostaje problem głośnej pracy komputera. Nie żeby mi ona specjalnie przeszkadzała (i tak gram z słuchawkami na uszach), ale nie chcę, żeby pewnego dnia komputer mi się zepsuł i nie chciał ruszyć. :tongue: Bo głośna praca to chyba zły objaw, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...