Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boberczus

Problem - artefakty?!

Polecane posty

Witam,

Mam następujący i problem, otóz w wielu grach (i tych starszych i nowszych) występują u mnie (chyba) artefakty. Są to na przykład zielone kropki, lub dziwne linie przez całą "mapę". Komputer jest dosyć nowy (kupilem go pod koniec wakacji). Takie rzeczy dzieją się np. w takich grach jak: Call of Duty 4 (zielone kropki i migające tekstury) Assassin's Creed 2 (dziwne linie i zielone kropki), Battlefield: Bad Company 2 (kropki i braki tekstur) a także w wielu innych.

Oto screen:

http://www.image-share.com/ipng-482-255.html

A tu mój komputer:

CPU: Pentium® Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz

GPU: NVIDIA GeForce GT 220

RAM: 2Gb Kingston

Nie jest to wina temperatur gdyż nie przekraczają one 35* Celsjusza.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Boberczus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem napięć. Dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym, z pewnością ktoś z Twoich znajomych też będzie miał. W ostateczności można sprawdzać programowo, choć to nie jest już takie dokładne. Poszukaj sobie na googlach jakiegoś programu do tego, ja zawsze mierzyłem sprzętowo.

Właściwe napięcia zależą od linii. Na linii 12V napięcie powinno wynosić 12V itd. Linie często są podpisane, jak nie będą, to informacje znajdziesz chociażby w instrukcji obsługi zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie karta podkręcana już nigdy nie będzie, bo prawdopodobnie jest zepsuta. Jednak najpierw trzeba wszystko sprawdzić. Odkręć boczną część obudowy i przepisz to, co jest napisane na zasilaczu (albo zrób zdjęcie i wklej je na forum). @down- Dopiero teraz spojrzałem na screena i rzeczywiście artefaktów nie widzę, a to zmienia postać rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery do karty najnowsze ;) Jeżeli to nie są artefakty to co to są artefakty w takim razie? (nie żebym się nie cieszył ;). A może mógłby ktoś opisać jak zreinstalować stery do karty (niby wiem jak to zrobić ale wolę być pewien, że zrobie to dobrze) bo jak kupowalem kompa to wydaje mi się, że tego nie było i może później jak zaktualizowałem stery to sie pojawiło bo coś źle zrobiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...