Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vimes

Problem z płytą główną?

Polecane posty

Od roku mam problem, który pojawia się co kilka miesięcy na kilka tygodni i znika.

Płyta główna: Asus p5b

Zasilacz: jakiś noname

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 niepodkręcany

System Win XP SP3

Komputer po włączeniu zawiesza się po wejściu do pulpitu, lub wcześniej, pomagają dopiero restarty (mój rekord to 13), wtedy jakby się rozgrzewa i później chodzi normalnie nawet przez tydzień. Po wyłączeniu na godzinę, przy włączaniu znów trzeba go restartować, bo nie nie zaskoczy.

W menu przed włączeniem, tam gdzie mogę wybrać czy chcę wejść do biosu, pojawiają mi się komunikaty:

-"overclocked failed" od czasu do czasu

-"CMOS checksum bad" zawsze kiedy pojawia się problem

Wymieniałem baterię na płycie głównej, uaktualniałem biosa, niestety problem jest dalej. System niezaśmiecony, defragmentowany, zero wirusów.

Aktualnie nie mam tego problemu, ale wiem że to tylko kwestia czasu zanim znów się pojawi. Chociaż nawet teraz, komputer może chodzić tydzień, a po włączeniu jakiejś gry się zaciąć - po restarcie mogę grać ile chcę. To męczące, chciałbym wymienić wadliwy podzespół, ale nie wiem co. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: jakiś noname

Tutaj upatrywałbym przyczyny problemów. Sprawdź, czy napięcia, jakie daje, mieszczą się w granicach przyzwoitości.

Oprócz tego obejrzyj i przemacaj płytę główną, szukając uszkodzonych/rozlanych kondensatorów czy innych śladów uszkodzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest tutaj opisany:

http://www.pcreview.co.uk/forums/overclock...t-t2066067.html

Gość wymienił zasilacz, niestety nic to nie dało, próbował też bawić się z napięciami. Zresztą zasilacz powinien padać pod największym obciążeniem, a nie przy względnie małym. Monitoruję system za pomocą Asusprobe - wszystko wydaje się być pod kontrolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...