Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RaxusV

Temperatura Karty

Polecane posty

Gość RaxusV

Witam. Od pewnego czasu niepokoi mnie temperatura mojej karty graficznej. W normalnej pracy wynosi 55-60. W stresie potrafi zwiększyć się do 80 +, jednak tą granice przekracza przy wymagających grach (DMC 4, CoD MW). Obecnie temp. karty wynosi 63 (sprawdzane w SmartDocktor).

PS. Posiadam zasilacz Logic 500W (tak wiem to chłam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy chłodzenie nie jest zabrudzone i czy wentylator kręci się jak powinien? Rozumiem, że ta normalna praca to internet itp?

A jak się sprawa ma z obiegiem w budzie? Jaką masz i gdzie masz założone wentylatory? (O ile masz :D)

Najpierw zajmijmy się chłodzeniem, a potem będziemy kombinować dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mówi, też stawiał bym na sprawdzenie poprawnyego działania chłodzenia. A w jakim miejscu masz postawiona jednostkę ? Szczerze Ci powiem, że przy takich temperaturach, nawet dobra karta bardzo szybko padnie !

Wyczyść sobie radiator na karcie i włóż sobie termometr do jednostki i zostaw na godzinę. Sprawdź czy masz dobrą cyrkulację powietrza w blaszaku. Jeśli masz jakiś stary niepotrzebny zasilaćz, wyjmij z nigo wentylator i podłącz go pod zasilacz na krótko (włóż dwa kabelki w gniazdo molex zgodnie z kolorami, ew jeśli masz inny taki wentylatorek) i skieruj go na kartę graficzną (od góry). Pamiętaj, żeby przepływ powietrza był w stronę karty (strzałka w dół, ktora znajduje się na wentylatorku, w razie gdybyś niebył pewnien w którą stronę leci powietrze).

Ja tak mam juz ładnych kilka miesięcy i w jakimś stopniu pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Fatalna Jakość ale jest (ave moje 2 megapixele W910i i tryb nocny!) :

dsc00038ww.th.jpg

To czerwone cuś to dodatkowy wentyl. Karta znajduje się na samym dole. Zasilacz na górze, procek to czarny wentyl.

Postaram się :

- wykręcić radiator i wyczyścić proca (wcześniej robiłem to tylko na starszym kompie pod kontrolą "godfathera", który się na komputerach zna :).

- Jeszcze raz wyczyścić kartę odkurzaczem

I tu nasuwa mi się pytanie : czy mogę swobodnie odkurzać malutkie elementy znajdujące się na karcie graficznej? Boje się, że mogą zostać wciągnięte przez odkurzacz.

Obecnie gram na odkręconej obudowie, komputer znajduje się jakieś 15 cm od ściany. Otworzyłem okno dla chłodniejszego powietrza (mam strasznie mały pokój, który zasługuje na miano "sauny").

A co do termometru - tak zrobię. Przystawię do grzejnika (wyładowania elektrostatyczne) i zobaczymy.

BTW. Zauważyłem dziwną rzecz w obudowie. Po wetknięciu usb do komputera wcześniejsze irytujące szumy zniknęły :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeśli nie będziesz ich uderzał to nic nie powinno się stać. Trzymaj odkurzacz centymetr od podzespołów.

Nie wiem czy dobrze widzę, ale karta wydaje się trochę zakurzona. Możesz ją wymontować i oczyścić sprężonym powietrzem - co jest chyba najlepszym rozwiązaniem, bo nic nie uszkodzisz, a to naprawdę podstawowa rzecz żeby kompa utrzymać w czystości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przy 8800GTS też miałem podobne temperatury i za bardzo się tym nie przejmowałem, ale w końcu dodałem wiatraczek na obudowę i temperatura spadła o około 10°. Ergo, 80° to nie jest coś wybitnie strasznego, jednak mimo wszystko przydałoby się trochę temperaturę obniżyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...