Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

flacktub

Losowe zwiechy + trzeszczący dzwięk

Polecane posty

Problem: Ekran staje, dźwięk w głosnikach zapętla się, charczy. Jedyne rozwiązanie to restart kompa przyciskiem. (Random freezes)

Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=kXs9qwsH1fY

Występowanie:

  • Gra w BFBC2
  • Gra w Pontifex 2
  • Gra w BFBC2 z Mumble (potrafi zawiesic sie nawet w menu)
  • Jakakolwiek gra z włączonym frapsem (podczas nagrywania filmików)
  • Rzadko LoL oraz Firefox

Specyfikacja:

  • Windows 7 64x Ultimate
  • Asus P5Q
  • Core 2 Duo E7400 2.8 GHz
  • Geforce 8800 GT 512mb
  • 2 GB RAM Kingston 800 MHz / 4 GB OCZ 1066 MHz
  • PSU 700W OCZ
  • HDD 160GB / 1TB

Co próbowałem zrobic:

  • Reinstall
  • Najnowsze sterowniki do wszystkiego
  • Wymiana PSU
  • Wymiana karty dzwiekowej (wyłączenie realteka w biosie i używanie zewnętrznej USB)
  • Wymiana RAMU
  • Wymiana Karty graficznej (jednak druga była z tej samej serii, także nie jest to sprawdzone w 100 %)
  • Update BIOSU płyty głównej
  • Update BIOSU karty graficznej
  • Wyłączenie funkcji C-State i C1E w BIOSIE
  • Zmiana napiec RAMU, CPU, zmiana szybkosci szyny PCI-e
  • Ustawienie opcji zasilania w W7 na wydajnosc
  • Wyłączenie kompozycji pulpitu
  • SFC /scannow
  • Inne antyvirusy
  • Reinstall DX
  • Instalacja licznych hotfixów / SP1 do W7
  • Temperatury w normie
  • Moglem cos zapomniec - dopisze pozniej

HELP!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. I ja u siebie problem znalazłem (chyba), u mnie to chodzi o kondensatory bo mam dwa lekko wypukłe. Tylko nie mam czasu kiedy zanieść kompa do wymiany tych kondensatorów. Więc nie mogę potwierdzić czy po wymianie bedzie dobrze chodzić. Sprawdź kondensatory u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być karta sieciowa, która niezbyt dogaduje się z Windowsem 7 x64 (wiem coś o tym, bo sam taką mam). Tu masz wskazówkę, która powinna przynajmniej ograniczyć ilość resetów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kolego zdobyć jakiś procek na podmiankę i spróbować na nim ;)

a ten patent z kondensatorami również warty sprawdzenia - niestabilne napięcia w płycie gł mogą skutkować przeróżnymi kabaretami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem tak. Zmień kabel sata od dysku. Jak kondensator na płycie jest wypchnięty to komp się nie włączy. i jeszce jedno przed grą zrób tak START-PANEL STEROWANIA-NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE-USŁUGI-PRZEGLĄDARKA KOMPUTERA>zatrzymaj.(ale skoro masz win 7 to nie ma na co patrzeć) (lecz najprawdopodobniej to taśma) Jak się tak zwiesi to odłącz taśmę od dysku i podłącz jeszcze raz (oczywiście jak komp jest włączony podczas zawieszki , tylko nie pomyl SATA z zasilaniem) jak zaskoczy na chwile to masz odp jasną .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się stać ? Byle byś nie odłączył kabla od zasilania. Miałem taki przypadek. (może i cały czas mam) I porady forumowe nie bardzo mi się przydały. Nieraz najlepszy sprzęt w optymalnej konfiguracji nie gra i tyle. Mam /miałem to samo i ewidentnie jest to wina taśmy. (pali ci się cały czas dioda od dysku podczas zawieszki?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest efekt sprawdzenia kondensatorów, bo nie napisałeś.

@AGRESIV Nie, napuchnięte, czy rozlane kondensatory mało kiedy sprawiają, że płyta się nie załącza, przeważnie powodują one inne dziwne zachowania.

Jaki masz zasilacz? Sprawdź jakie napięcia podaje on w spoczynku i stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Nie chce mi się o to kłócić, bo mogę dostać warna za kłótnie z moderatorem i jeszcze doda mi się coś do licznika ostów.

Masz racje, rzadko powodują że płyta się nie budzi- ale i tak rzadko idzie dalej niż do biosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia należy sprawdzać miernikiem, a nie w BIOSie, czy w różnego rodzaju programach. No, ale nic, nieważne. Posprawdzaj wszystkie kable. Jeśli są poprawnie dociśnięte i nie są zaśniedziałe, to proponuję udać się do serwisu, bo to może być jakieś uszkodzenie płyty głównej, czego przez forum zdiagnozować się nie da. Warto jeszcze sprawdzić, czy płyta główna nie jest napięta, czy ogólniej źle zamontowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...