Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Johnak

Rozwiązany: Problem ze sterownikami do ATI Radeon 2600 Pro

Polecane posty

Do grudnia 2010, używałem sterowników z 2006 roku bodajże.

Nie zachwycała mnie jednak wydajność w grach, tak więc postanowiłem zmienić sterowniki na najnowsze.

Ściągnąłem więc ze strony ATI najnowsze sterowniki (grudzień 2010) dla mojej karty (seria HD 2****).

W samych grach wszystko dzięki temu działa dobrze i wydajność znacznie się zwiększyła, jednak z niewiadomych mi powodów, komputer dosyć często się zawiesza, i to przy procesach wręcz niezbędnych.

Staje w momencie gdy wchodzę na swoją pocztę (czy to wp czy gmail, tak samo), usiłuję przeskanować system antivirusem, wyszukuje pliki na komputerze, czy też skaczę po różnych serwisach internetowych (np. allegro, gametrade)

Czy ktoś może wie, co się dzieje i jest w stanie pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nadal nie widzę pełnej konfiguracji.

ATI Radeon HD2600 to nie konkretny model.

2GB RAM nic nie mówi o tym jaka to jest pamięć.

Tak samo HDD 500GB to nie jest konkretny dysk.

No i w ogóle nie ma marki zasilacza.

Daj może screena z zakładką Health z HD Tune. Być może to coś rozjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk wygląda dobrze. Sprawdź miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz (tak, on jest dobry, ale każdemu może się zdarzyć wpadka). Jeśli masz taką możliwość, to możesz też sprawdzić co się będzie działo, gdy podłączysz kompa do innego zasilacza.

Jeszcze zobaczymy, czy system czegoś nie zgłasza. Ściągnij i uruchom OTL (w mojej sygnaturce jest link). We wszystkich sekcjach ustaw opcję Użyj filtrowania i wrzuć na forum obydwa wygenerowane wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ślady infekcji, ale same logi z OTL to za mało, żeby sprawdzić co dokładnie siedzi w systemie. Zrób co następuje:

1. Wykonaj pełne skanowanie systemu programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij skanuj.

3. Ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponowni system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba kombinować inaczej.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Poza tym zamieść również logi ze wszystkich wcześniej użytych narzędzi. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org, a tu daj linka.

Temat przenoszę do programów. Nie trzeba się wyzłośliwiać. Do sprzętu w ostatnich dniach prawie nie zaglądałem, bo nie miałem zbytnio czasu. Gdybyś od razu założył temat w programach, to byłoby szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę, ale gdzieś mi wcięło ten temat.

W GMERze nic nie widać, możesz więc ponownie włączyć emulację napędów w Defoggerze.

Wykonaj raz jeszcze skan za pomocą Malwarebytes', ale tym razem pozwól mu naprawić wszystko co znajdzie. Następnie daj nowe logi z OTL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...