Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Feles

Ograniczanie dostępu użytkownikom w sieci lokalnej

Polecane posty

Posiadam sieć wi-fi i jest ona zabezpieczona hasłem. Do sieci podłączonych jest kilka osób(sąsiad itp), jednak czasem występuje potrzeba zablokowania dostępu do sieci tym osobom(nie płacą). I teraz moje pytanie: jak zrobić aby zablokować im dostęp w inny sposób niż sama zmiana hasła(trzeba łazić po ludziach i wpisywać)?. Zastanawia mnie, czy jest możliwość przypisaniu każdemu komputerowi adresu w routerze i gdy ten adres będzie wpisany na czyimś kompie, to dopiero się połączy, a gdy na dana chwile usunę adres z routera, to nie będzie mieć możliwości połączenia? router to: Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite.

No może ktoś wie jakiś inny sposób?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w dziale Internet i sieci. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje. Pierwsza i najlepsza to blokowanie MAC adresu danego użytkownika (najpierw spisz sobie wszystkie MAC adresy userów a później będziesz tylko blokował dostęp dla niepłacących). Druga opcja to w DHCP routera przypisać adresy na sztywno dla poszczególnych routerów. Gdy tylko ktoś nie płaci wpisujesz jego IP na listę blokowanych (najczęściej nazywa się w routerze IP Address Filtering) i po kłopocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...