Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtekmetal

Kłopotliwe restarty kompa

Polecane posty

Cześć! Ostatnimi czasy komputer często pokazuje mi niesławny niebieski windowsowski ekran restartując kompa. Zaraz po resecie, w biosie pokazuje mi się tekst "AMD data change. Update new data to DMI", po czym komp jak gdyby nigdy nic włącza się i nie resetuje więcej póki nie włączę go następnym razem. Martwi mnie to, ponieważ resety niszczą mi dysk i spodziewam się konsekwencji tego komunikatu w przyszłości. Co robić? Jak żyć?

Moje staty:

Płyta główna : Gigabyte GA-M52L-S3

Procek: AMD Athlon? 64 Processor 3800+ 2,41MHz (2011 rok i jeden rdzeń?! DO WYMIANY!!!)

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT 1 GB VRAM

Pamięć: 3 GB RAM DDR2

Zasilacz: Deer 400W model DR-8400BTX.

No i winda XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może (to jest prawie pewne) przegrzewa ci się procesor. Sprawdź to takim programikiem ( dałbym ci linka, ale zapomniałem nazwy). Jeśli to się potwierdzi proponuję:

Oczyścić dokładnie cały komputer.

lub

Załatwić dodatkowe chłodzenie

lub

Spróbować włączyć komputer (i tak zostawić) z otwartą obudową

i w ostateczności wymienić procesor

Przepraszam trochę cie zmyliłem. Patrz na mój post niżej. Gdyby procesor się przegrzewał nie byłoby takiego komunikatu. Problem tkwi na poziomie BIOS-u,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytałem jeszcze na pewnym forum że napisał do pomocy technicznej i odpowiedzieli mu, że

"AMD data change .... Update new data to DMI!" - tak tutaj po każdym uruchomieniu komputera tablica DMI zgłasza błąd - zmianę, dlatego sprawdzenie innych pamięci ma sens. Jest to oczywiście podstawa do reklamowania produktu. Warto w tym przypadku posprawdzać wszystkie podzespoły jednak to jest jedynie komunikat.
Doradzono mu wymianę pamięci na inne.

Resztę możesz poczytać o Tutaj [KLIKNIJ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...