Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

Rozwiązany: Jak usunąć sterownik karty graficznej ATI

Polecane posty

Witam. Niedawno kupiłem sobie laptopa ASUS z kartą graficzną ATI mobility radeon HD 5470. na moim starszym kompie stacjonarnym, który miał kartę GEFORCE i był gorszy od tego notebooka, prawie wszystkie gry chodziły bez zarzutu. a na laptopie nawet gry z 2006 na max detalach przycinają się, np: call of juarez, stranglehold, sacred. Dodam, że laptop również mi się zawiesza np: podczas przeglądania stron internetowych, na ok. 1 minutę i to dość często. myślę, że to wina starych sterowników do karty graficznej, choć mogę się mylić. chciałem zainstalować nowe sterowniki. pobrałem je ze strony amd i chciałem odinstalować stary sterownik, lecz nie mogę go znaleźć. w "dodaj/usuń programy" jest tylko jedna rzecz związana z ATI - ATI Catalyst Install Menager, ale to chyba nie jest sterownik do karty graficznej? chyba, że sterownik do karty ATI inaczej się nazywa. wiem, że można "zamienić" sterownik na nowszy, tzn zaktualizować go, ale słyszałem, że to dość ryzykowne.

PARAMETRY MOJEGO LAPTOPA:

Windows 7, 64 bity

Karta graficzna: ATI mobility radeon HD 5470

Procesor: Intel Pentium Inside

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że mam od razu zainstalować nowy sterownik? Napewno zastąpi mi stary? Bo jest jeszcze opcja w menedżerze urządzeń "Aktualizuj oprogramowanie sterownika". Bo mi kolega mówił (który zna się na komach dobrze), że najpierw stary sterownik trzeba odinstalować. jak miałem karte GEFORCE to od razu znalazłem w "dodaj/usuń programy" sterownik i odinstalowałem i zainstalowałem nowy. a tu nie mogę znaleźć. to co mam robić? wolę się upewnić, bo karta graficzna to ważna rzecz jest :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze usuwam sterowniki poprzez programik Driver Cleaner, bo samo dodaj/usuń nie wystarczy - zawsze zostaną jakieś pozostałości, które mogą się kłócić z naszym aktualnie zainstalowanym sterownikiem graficznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

Teraz poczytałem o tym programie. Jest on do usuwania plików w rejestrze pozostałych po odinstalowaniu sterowników. Więc nie usuwa on sterowników, tylko same wpisy w rejestrze :dry: Najpierw trzeba właśnie usunąć sterownik. A ja go nie moge znaleźć w "dodaj/usuń". A poza tym, gdybym chciał później usunąć tym programem te pozostałości to w tym okienku jest kilka opcji z ATI:

ATI

ATI HydraVision

ATI MMC

ATI Remote Wonder

ATI Uninstall Utility

ATI WDM

To nawet jakbym chciał usunąć pozostałości za pomocą tego programu to którą opcję mam wybrać?

Proszę o dalszą pomoc!

Poszperałem trochę po necie i znalazłem stronę na pewnym forum, gdzie pewien jegomość miał identyczny problem jak mój.

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=10284975

Tylko, że jak ja ściągnąłem sterownik ze strony amd i jak go włączam to mam tylko install i cancel. nie mam opcji odinstalowania starych sterowników :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATI Catalyst Install Menager - teraz jak instalujesz nawet sam sterownik, to instaluje się ta aplikacja. Odinstalowujesz sterownik przez usunięcie tego. W menedżerze urządzeń możesz sprawdzić datę i wersję sterownika, jeśli chcesz sprawdzić czy faktycznie zainstalował się nowy sterownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie dostałem jeszcze odpowiedzi na moje poprzednie pytanie:

W programie driver cleaner jest kilka opcji i nie wiem ktora mam zaznaczyc, żeby prawidłowo usunąć pozostałości po sterownikach:

ATI

ATI HydraVision

ATI MMC

ATI Remote Wonder

ATI Uninstall Utility

ATI WDM

Teraz zobaczyłem, że sterownik mam ze stycznia 2010 roku, czyli nie jest stary. Może zatem zacinanie gier to nie jest wina sterownika?

Po ponownych przeszukiwaniach internetu znalazłem pewien poradnik, krok po kroku, jak zrobić reinstalke sterowników. Usunąłem sterownik stary przez menadzer urządzeń. i usunąłem pozostałości Drivers Cleaner. a w Odinstaluj programy i tak nie było tych sterowników :laugh: I widzę poprawę podczas grania w gry. Dziękuję wszystkim za pomoc. Jestem bardzo wdzięczny. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...