Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DrakeFarmer

"Przycinanie" w grach.

Polecane posty

No cóż, dział chyba dobry, bo "Pomoc dla osób mających problemy sprzetowe", a ja właśnie mam poważny problem sprzętowy. (Posiadam LAPTOPA)

Temat ten zakładałem już na kilku(nastu?) forach o komputerach. Odpowiedzi ZAWSZE były te same: Reinstall, przeskanuj sobie komputer, pobierz sterowniki.

Reinstall w gre nie wchodzi, wirusów 0, sterowniki nowe.

Do rzeczy.

Mój problem jest BARDZO poważny, gdyż przez niego nie moge zagrać w PRAWIE ŻADNĄ grę (jedyne chlubne wyjątki to Face of Mankind, i Resident evil 4 - nie mam pojęcia czemu te gry działają).

Otóż, gdy odpalam grę, to co 2-3 sekundy gra zacina się na ułameczek, może 1/3 sekundy.

Denerwuje to poprostu strasznie, nie da się normalnie grać, a R4 3 raz przechodzić nie będę, a w Face of Mankind narazie panuje względny pokój między frakcjami (ale też ile można grać w tą gre :))

Ważne info - wcześniej miałem innaczej. Co jakieś 5 sekund, gra zmniejszała swoje fpsy do 5-10 na 2 sekundy.

Zacząłem używać programu Game Booster, jednak dało to niestety lekki zwis co 2-3 sekundy.

Właściwie już straciłem nadzieje że ktokolwiek mi pomoże, ale co tam...

Sprzęt: Windows Vista Home Premium

3 giga RAM (własciwie 4, ale chyba Vista "zjada" 1)

Model: HP pavilion dv6 Notebook PC

Karta:ATI Mobility Radeon HD 4530 Series

Procek:AMD Athlon X2 Dual core QL-64 (2CPUs), ~2,1ghz

Ps. Prosze zrozumieć ten ból - mieć wiele świetnych gierek i wiedzieć, że nie można w nie pograć.

Ps2. Oczywiscie wszystkie gry orginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ciekawe.

No to zacznijmy od:

-jeśli masz podstawowe pojęcie o komputerach i Viście wywal wszystkie programy dołączone przez HP (antywirusy, wspomagacze wyszukiwana sieci, zarządzania baterią itp.)

-ustaw profil zarządzania energii Windowsa na maksymalną wydajość

-nie wygląda to na kłopot z chłodzeniem, ale wiem, że dv6 miały problemy z chłodzeniem (powiedz ile masz laptopa, i czy układ chłodzenia był czyszczony)

Na razie tyle, daj znać czy coś pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zdesperowany sięgnąłbym po ostateczne rozwiązanie: zakładam, że instalator masz na ukrytej partycji, a stamtąd nie można wyciągnąć nic na vLite'a. Na Twoim miejscu spróbowałbym [nie wiem czy to jest legalne, więc w razie czego proszę o kasacje posta oraz lincz]

pożyczyć od kogoś płytę z systemem i zainstalować system na CD keyu ze swojej naklejki z komputera oraz sterowniki itp. samemu

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy w OCCT (CPU:OCCT i GPU:OCCT, na ustawieniach domyślnych) i wrzuć wykresy na forum, może coś się przegrzewa. Możesz też, przed uruchomieniem testu CPU w OCCT, odpalić CPU-Z i obserwować, czy w trakcie testu taktowanie procka (Core Speed) będzie się zmieniać.

sUk

Ponoć to jest legalne, ważne jest, by system był zainstalowany z legalnego klucza i zgodnie z licencją (wiadomo, chodzi o to, że z klucza OEM można zainstalować system tylko na sprzęcie, do którego ten klucz został przypisany).

Heh, znalazłem coś ciekawego. Nie testowałem, ale ten fragment wygląda obiecująco:

Extra! Locking CPU to full speed/throttle

RMclock offers different power profiles. The Maximal Performance is profile allows you to choose only 1 multiplier which will be locked at that multiplier/clockspeed.

This profile is great for gamers, certain scenarios where full cpu is needed and people having issues with Speedstep not switching properly. I only recommend using this profile when the notebook is plugged into the AC adapter because it will increase the drain on your battery.

Locking the CPU will reduce the small throttle lag you get from the usual dynamic multiplier switching. It improved my PCMark05 points when i locked it to full speed.

To lock the CPU to full speed:

i) Go to the Maximal Performance Sub-profile page

- Tick 'Use P-State Transition'

- Tick the multiplier you want to lock the speed at (Choose the highest index #)

- Click Apply

ii) Go to the Main Profile Page

- Select the Maximal Performance on the drop down boxes for AC Power Current and Startup

- Click Apply

If successful, you should notice the RMclock wheel icon in the system tray turn completely red. This signifies the speed is locked to maximum speed.

This configuration will only lock the CPU when you are on AC power. When it is unplugged, it will change to dynamic switching (Speedstep) for improved power consumption. You can also choose to underclock the CPU when using the battery for longer battery times.

Zamierzam to przetestować w przyszłości, bo podejrzewam, że Speedstep czasami mi bruździ w grach (niektóre raz się przycinają, innym razem działają płynnie).

@down

Uruchom OCCT, kliknij na CPU:OCCT, kliknij zielony przycisk (nie zmieniaj żadnych ustawień, test ma być ustawiony na "Auto (1h)"). Po zakończeniu testu (czyli po godzinie :)) zrób tak samo dla GPU:OCCT. Po zakończeniu testu wykresy w formie obrazków będą zapisane w Dokumentach (Start->Dokumenty), szukaj folderu OCCT a w nim podfolderu o nazwie odpowiadającej aktualnej dacie (np. dziś - 2011-01-06). Znajdujące się tam obrazki dodaj jako załącznik do posta lub wgraj na stronę pokroju Imageshack i wklej na forum linki do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam wszystkim naprawde dziękuje za pomoc, ale czy moglibyscie pisać, no wiecie, tak bardziej po ludzku? :D No bo jak pan wyżej napisał "Zrób testy w OCCT (CPU:OCCT i GPU:OCCT".

Moja znajomość komputerów jest średnia, więc nie znam się na czymś takim, wdzięczny bym był za przetłumaczenie tego na "zielony" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na laptopa w stresie temperatury wydają się w porządku (widać gdzie włącza się wiatrak itp. więc to raczej nie wina zablokowanego układu chłodzenia). Wracając do mojego poprzedniego pytania - masz możliwość zainstalowania czystej wersji Visty (po ludzku ,z płyty)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować powyłączać różne zbędne usługi, kontrole konta użytkownika itp.

edit:

Mi już kończą się pomysły. Zakładam, że w opcjach grafiki wszystko zaznaczyłeś na "wydajność" (aczkolwiek nie pamiętam jak to jest u kart ATI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na laptopa w stresie temperatury wydają się w porządku (widać gdzie włącza się wiatrak itp. więc to raczej nie wina zablokowanego układu chłodzenia).

Trudno powiedzieć, czy jest w porządku, bo po niespełna minucie OCCT przerwał test, bo temperatura procka doszła do 80 stopni. Moim zdaniem jednak dobrze to nie wygląda, bo tak patrząc na tą krzywą sądzę, że gdyby ten test się nie przerwał, to by poszła jeszcze bardziej w górę. Jak sądzę układ chłodzenia jest częściowo zablokowany, więc należy go wyczyścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie CPU się przegrzewa, miałem podobnie, tylko u mnie OCCT przerwał test po jakichś 3 minutach. Na początek proponuję przedmuchanie układu chłodzenia za pomocą sprężonego powietrza (do kupienia w każdym sklepie komputerowym). Tylko pamiętaj, by czymś zablokować wiatraczek przed użyciem sprężonego powietrza (tak, żeby nie mógł się obracać jak psikniesz :)) i psikając trzymaj puszkę pionowo. Ja profilaktycznie po takim zabiegu nie włączałem laptopa przez kilkanaście godzin by mieć 100% pewności, że jeśli nawet gdzieś się coś skropliło, to zdążyło odparować :).

Jak takie czyszczenie nie pomoże, to trzeba będzie oddać sprzęt w ręce profesjonalistów, którzy go rozbiorą i dokładanie wyczyszczą :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby użyć sprężonego powietrza - nie. wystarczy psiknąć w otwór wentylacyjny. Tylko pamiętaj o tym, co napisałem wyżej, trzymaj puszkę pionowo i zablokuj czymś wiatraczek (np. zapałką czy wykałaczką) podczas psikania.

Przy dokładnym czyszczeniu już bez rozkręcania sprzętu się nie obejdzie, raczej nie radzę Ci tego robić własnoręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...