Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imdozord

Razer Imperator , Stellseries xai czy moze jakas karta dzwiekowa?

Polecane posty

Witam , otoz mam problem.Zamierzam przeznaczyc troche pieniedzy w sprzet do gry i nie wiem co mi sie bardziej oplaci.Napewno chce kupic albo karte dzwiekowa albo myszke...Sluchawki mam stellseries 5hv2 a myszke Logitech MX518.Gram w Counter strike source i chcialbym jak juz to cos do tej gry.Gram w to mozna powiedziec profesionalnie wiec licze na dostosowane odpowiedzi.Jak juz myszke to razer imperator albo stellsreries xai a jak karte dzwiekowa to nie wiem, czekam na wasze pomysyl.Wiem ,ze myszka mam bardzo dobra , moze to glupio brzymi ale mi sie " znudzila " a karta dzwiekowa jak sam zauwazylem bardzo potrzebuje bo 5hv2 bez wsparcia dzwiekiem 5.1 nie dziala perfekcyjnie.Czekam na wasze podpowiedzi

Ps. Chce na to przeznaczyc do 350zł.

Pozdrawiam imdozord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myszka to A4Tech X748 po mimo niskiej ceny(~60zł) jest lepsza od dużej części modeli za ponad 100zł i ma kaształt Razera Deathaddera

drożej jest Microsoft Sidewinder X8 (~200zł) sensor trochę lepszy niż w x748 jest większa ma dodatkowe bajery.Może pracować jako mysz przewodowa jak i bezprzewodowa.

Na kartach nie specjalnie się znam ale dobre są

Asus Xonar DX/D1 Audigy, Prodigy HD i jeszcze pare innych ale tu już panowie Professor i varamir przybliżą sprawę

A i kiepskie słuchawki wybrałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejejejej!!! Koledzy sie tutaj juz rozpedzili, polecaja rozne myszki, a prawda jest taka, ze autor MX518 zmieniac nie musi. Ta myszka ma jeden z najlepszych sensorow na rynku. Z pewnoscia jest lepsza od imperatora, xai, M8000x i innych laserowych wynalazkow.;) Jesli autor tematu nie ma problemow z akceleracja wsteczna, to wymieniac gryzonia nie ma najmniejszego sensu.

Mowisz 350zl? Masz jaks podkladke? Podkladka pomoze myszce lepiej wykorzystac mozliwosci sensora i poprawi komfort gry;pracy. Jesli bylbys gotow zainwestowac w cos takiego, to tutaj masz moje porownanie trzech najpopularniejszych szmacianek:

http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=15456

Za 350zl mozna kupic bardzo dobra karte, ale przyznam sie szczerze, ze watpie, aby sluchawki SS byly tego warte. Jesli chcesz juz zainwestowac w audio do grania to najlepiej zrobisz... sprzedajac te sluchawki. W ten sposob zdobedziesz wiecej finansow na karte dzwiekowa i porzadne sluchawki, a do tego wyeliminujesz z systemu labe sluchawki, ktore ograniczalyby mozliwosci nowozakupionej dzwiekowki/

Rozwaz te propozycje. Sam dobieralem sobie sprzet do grania do CSS i wiem ze inwestycja w podkladke l lepsze audio i bylem raczej zadowolony z efektow takich zmian w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podkladke to posiadam dwie ; Razer destructor oraz razer mantis.Destrucotr lazy na mantisie :) Wydaje mi sie jesli chodzi o podkladke to mam naprawde dobra , napewno rozwaze ta propozycje ze sprzedaza tych sluchawek i zainwestowanie w nowe sluchawki i nowa karte.Jak juz mialbym kupywac karte i nowe sluchawki to co proponujecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obecne podkladki nie sprawiaja zadnych problemow, to tez nie ma sensu ich zmieniac. W takim wypadku doradzalbym skupic sie wlasnie na sprzecie audio. Po sprzedaniu sluchawek SS bedziesz mial znacznie wyzszy budzet i bedziesz mogl zainteresowac sie takimi produktami:

Xonar d1/dx + UR40/HD380/

Creative x-fi music/gamer + UR40/HD380

Creative Audigy 2 + UR40/HD380

Audiotrak Prodigy HD2 + HD380/HD555

Z powyzszych zestawow Audigy 2 jest najslabsza karta pod wzgledem jakosci dzwieku. Do gier bedzie jednak lepsza niz integra i mozna czesto znalesc tanio uzywki w cenach do 80zl na allgero. W takiej cenie sa swietnym wyborem. Xonar D1/DX lub Creative Gamer/Music sa na mniej wiecej tym samym poziomie. Podstawowa roznica to systemy 'pozycjonowania', ktore mozna uzyc na tych kartach. Karty z oferty Creative maja CMSS, a Xonary Dolby Headphone. Oba systemy sa tak naprawde OK i nie da sie powiedziec, co byloby lepsze. Creative'y maja za to wsparcie EAX. Nie jest to cos, co szczegolnie przydaje sie w grech (moim zdaniem), ale byc moze ma dla Ciebie znaczenie. Karty Asus maja jasniejsze i bardziej szczegolowe brzmienie, a karty Creative maja mocniejsze i bardziej muzykalne (z tego wzgledu do gier wybralbym Xonary) Prodigy HD2 jest najlepsza karta ze wszystkich. Razem z przesylka i dodatkowymi oplatami (np. clo) kupno czegos takiego wyniesie Cie ok. 250zl. Ma duza moc na wyjsciu sluchawkowym (nadaje sie do napedzenia HD555) i bardzo dobrej jakosci dzwiek. Niestety, obsluguje tylko stereo, ale dobre stereo jest w grach co najmniej rownie dobre, co CMSS lub Dolby headphone.

Co do sluchawek - teoretycznie juz UR40 powinny byc lepsze niz Twoje sluchawki SS, a maja niewygorowana cene. HD555 i HD380 sa na rownym sobie (a wyzszym niz UR40) poziomie. Ja wybralbym HD380 ze wzgledu na czystrzy dzwiek, ktory ukazuje wiecej detali. OD HD555 spodziewalbym sie lepszej przestrzeni. Jak pewnie zauwazyles po sprzedazy swoich sluchawek i tak pewnie musialbys dorzucic troche kasy do niektorych z tych zestawow. Nie wiem ile jestes w stanie doplacic, ale podalem tak bardzo ogolnie zastawy warte uwagi. Najwieksza roznice w dzwieku robia sluchawki, a nie zrodlo, wiec warto jest kupic tansze zrodlo i lepsze sluchawki (wyjatkiem sa HD555, ktore potrzebuja wiekszej mocy). Osobiscie wybralbym HD380 + Audigy 2, bo [do samych gier] w zupelnosci by mnie to satysfakcjonowalo. Jesli bedziesz mial wiecej kasy, to warto doplacic do innych kart, ale wtedy cena wzrosnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedys sprawdzalem i wyglada na to, ze tych roznych wersji Audigy 2 troche jest. Najlepsza dla Ciebie bedzie chyba Audigy 2 ZS. Na allgero widzialem kilka takich w wersji Gold, co prawdopodobnie odnosi sie do pozlacanych wyjsc na koncu karty. Tutaj masz dwa linki:

http://allegro.pl/sound-blaster-audigy-2-z...1387027549.html

http://allegro.pl/sound-blaster-audigy-2-z...1397251114.html

Cena sporo wyzszy niz przypuszczalem, ale ZS jest chyba update'owana wersja. W kazdym razie testowal niedawno ta karte jeden z moich znajomych i nie narzekal, a ma bardzo duze doswiadczenie, jesli chodzi o karty dzwiekowe. W ej cenie mozna smialo brac.;) Oczywiscie, nie moge nic powiedziec nt uczciwosci sprzedajacych lub stanu kart, ktorych aukcje zlinkowalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...