Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koleus123

Windows 7 - problem z wyłączaniem

Polecane posty

Mam świeżo zainstalowanego Windows 7 Home Premium 64 bit. Są na nim zainstalowane podstawowe programy, sterowniki plus Windows Live. Tyle wprowadzenia, czas na właściwą treść.

Mam taki problem. Co jakiś czas(nie zawsze), jak wyłączam Windows 7 to system zatrzymuje się na komunikacie "Trwa zamykanie". Komputer nic nie "myśli" ani nie jest zawieszony(jest animacja obok komunikatu). W takim przypadku nie pozostaje mi nic innego jak przytrzymać przycisk "Power".

Pytanie: dlaczego system czasami ma problem z wyłączeniem i jak go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooj...

przykładowe powody:

1. Ogólne "zasyfienie" komputera - w Twoim wypadku raczej nie wchodzi w grę (chyba, że masz przepełnione dyski)

2. Jakiś szkodnik? Oczywiście korzystasz z antywirusa? Zalecane pełne skanowanie dobrym antywirusem i dodatkowo programem MalwareBytes Antimalware.

3. Czy takie sytuacje zdarzają się, gdy np komputer jest bardzo długo włączony? Czy jesteś w stanie określić jakąś regułę (problemem może być np jakaś aplikacja działająca w tle)

4. Ponadto wujek google powiedział tak:

A nie masz ustawione czyszczenie pliku wymiany przy wyłączaniu?

Panel sterowania, Narzędzia administracyjne i Zasady zabezpieczeń lokalnych. Rozwinąć folder Zasady lokalne i Opcje zabezpieczeń. Kliknąć dwukrotnie Zamknięcie: wyczyść plik stronicowania pamięci wirtualnej i włącz opcję Wyłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

1. Ogólne "zasyfienie" komputera - w Twoim wypadku raczej nie wchodzi w grę (chyba, że masz przepełnione dyski)

Nie mam przepełnionych dysków.

2. Jakiś szkodnik? Oczywiście korzystasz z antywirusa? Zalecane pełne skanowanie dobrym antywirusem i dodatkowo programem MalwareBytes Antimalware.

Wszystkie programy ściągałem albo ze stron producenta albo z dobreprogramy.pl. Chodzę po sprawdzonych stronach, gdzie nie można złapać wirusa. Oczywiście że mam antywirusa.

3. Czy takie sytuacje zdarzają się, gdy np komputer jest bardzo długo włączony? Czy jesteś w stanie określić jakąś regułę (problemem może być np jakaś aplikacja działająca w tle)

W dniu, w którym ostatnio system zatrzymał się na "Trwa zamykanie", użyłem opcji "Przełącz użytkownika". W innym dniu aktualizowałem Avasta, jeszcze innym dniu bardzo często logowałem się do różnych kont(w Windowsie). Co do tego, czy komputer był długo włączony - to chyba nie ma wpływu. Komputer zawsze długo jest włączony i system zwykle dobrze się wyłącza(poza wyżej podanymi przykładami).

. Ponadto wujek google powiedział tak:

A nie masz ustawione czyszczenie pliku wymiany przy wyłączaniu?

Panel sterowania, Narzędzia administracyjne i Zasady zabezpieczeń lokalnych. Rozwinąć folder Zasady lokalne i Opcje zabezpieczeń. Kliknąć dwukrotnie Zamknięcie: wyczyść plik stronicowania pamięci wirtualnej i włącz opcję Wyłączone.

Do czego służy ten plik stronicowania? Pytam, bo muszę wiedzieć co wyłączę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, podam jak wyglądał stan z dnia 02.01 - wtedy to ostatnio system się nie wyłączył.

Zdarzenia Administracyjne:

Mnóstwo błędów i ostrzeżeń. Najpierw jest seria ostrzeżeń:

a) Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy nk-net.pl po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

b) Usługa autokonfiguracji sieci WLAN została pomyślnie zatrzymana.

c) Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy onetwl.pl po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Później rozpoczyna się seria tych samych błędów:

a) Uruchomienie sesji ?Circular Kernel Context Logger? nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035

Jest jeszcze jeden błąd związany z grą ale to pominę. Potem znów rozpoczyna się seria ostrzeżeń o podobnej treści jak w punktach plus dodatkowo nowy: "System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo.

SZCZEGÓŁY ?

0 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-3302430186-1024649687-2294562702-1002:"

Ostrzeżenia i błędy powtarzają się każdego dnia.

Kolejna kategoria - Dziennik systemu Windows.

Aplikacje: poza błędem w grze oraz ostrzeżeniu"System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany..." wszystko jest ok(są same informacje).

System: też w sumie czysto(jest parę ostrzeżeń - patrz punkt a i b w ostrzeżeniach).

Reszta: też czysto.

Ogólnie patrząc na ten dziennik stwierdzam że błędy i ostrzeżenia powtarzają się każdego dnia(choć różnią się nieco treścią).

Czekam na opinię i pomoc w tej sprawie :)

Ważny Edit:

Podczas patrzenia na podgląd zdarzeń często przełączałem się pomiędzy kontami, wylogowywałem się itp. Postanowiłem wyłączyć komputer - tym razem wręcz się zawiesił przy zamykaniu. Gdy włączyłem kompa i sprawdziłem dziennik to nic złego nie dodało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logach niby wszystko jest ok. Można spróbować takich rzeczy:

Przeinstaluj jednak sterowniki od karty graficznej, bo one zgłaszają jakieś błędy. Możesz też spróbować wyłączyć usługę Hosta UPnP (Start -> w pole wyszukiwania wpisz services.msc i tam odnajdź i wyłącz tą usługę, o ile nie masz urządzeń UPnP to jest ona zbędna).

Jeśli nie korzystasz z softu Gigabyte, to również możesz go spokojnie usunąć.

Warto sprawdzić, czy problem będzie występował po usunięciu Avasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeksportuj do pliku .evtx ten dziennik, skompresuj go i umieść na speedyshare a na forum daj link do tego pliku. Może się wyłapie co dokładnie jest przyczyną. Część to na pewno błędy tych rzeczy, o których pisałem w swoim poście, ale pewnie nie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie odpisywałem ale coś mi wypadło.

1. Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie problemu "Uruchomienie sesji ?Circular Kernel Context Logger? nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035". Chciałbym się dowiedzieć czy jest bezpieczny? Treść:

Spróbuj zmienić nazwę pliku %windir%\Panther\setup.etl na setup.old i

uruchomić ponownie komputer.

@Sevard

Jak będę miał czas to ci wyeksportuje te zdarzenia dzisiaj wieczorem ew. jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie problemu "Uruchomienie sesji ?Circular Kernel Context Logger? nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035". Chciałbym się dowiedzieć czy jest bezpieczny? Treść:
Spróbuj zmienić nazwę pliku %windir%\Panther\setup.etl na setup.old i

uruchomić ponownie komputer.

Z tego co widzę, to po usunięciu plik powinien się odtworzyć. Tym razem już poprawny.

Z innych rzeczy:

- spróbuj zaktualizować sterowniki od karty sieciowej,

- spróbuj wyłączyć IPv6 w ustawieniach karty sieciowej, z której korzystasz,

- możesz spróbować wyłączyć opcję hibernacji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...