Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dagox

płyta główna nie obsługuje procesora

Polecane posty

Mam zagwostkę, zamówiłem sobie zastaw części, po złożeniu okazuje się że nie działa, prawdopodobnie płyta główna (Asus P7P55D-Pro) nie obsługuje procesora (Intel Xeon X3440), teraz jaka płyta główna sobie poradzi ?.

Producenci większości płyt piszą o wspułpracy z i5/i7 i ani słowa o xeonie.

W sklepie jedyną alternatywą dla płyty głównej jest Asus Server Board P7F-X

lub kupić inny procek, mają do wyboru:

CORE i5 655K 3.20GHz LGA 1156 BOX BE

CORE i5 661 3.33GHz LGA 1156 BOX

I ewentualnie o 240ZŁ DROŻSZY

CORE i7 870 2.93GHz LGA 1156 BOX

POZOSTAŁE CZĘŚCI TO:

Procesor: Intel Xeon X3440

Płyta główna: Asus P7P55D-Pro

Pamięć: GoodRam 2 GB DDR 3 1333 MHz (dwie)

Karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX 470 1280MB Super Over clock

Dysk twardy: Samsung 500GB F3

Nagrywarka: Samsung SH-S223C

Zasilacz: CORSAIR CX Series 600W CMPSU-600CXEU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nie działa"? Świecą się jakieś diody na płcie głównej? Próbowałeś resetować BIOS? (zworka Clear CMOS/RTSC)

To, że nie ma Xeona na liście wspieranych procesorów to nic dziwnego, bo mało który producent o Xeonach wspomina. Mimo to na większości (jak nie wszystkich) płyt pod LGA1156 Xeony działają. Sam mam Asusa P7P55D-E z Xeonem X3440 i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobacz co się na płycie głównej świeciło, bo określone kontrolki odpowiadają za określone błędy przy uruchamianiu.

No i podstawowa sprawa - po włożeniu Xeona zresetuj BIOS. To prosta sprawa na kilka sekund, a rozwiązuje wiele problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były podjęte próby z zresetem biosu nie dało to żadnych efektów.

W informacji ASUSa podali że niestety procesor nie będzie działał pod taką płytę główną i jeżeli nawet udałoby mi się odpowiednio skonfigurować biosa to procesor będzie działać bardzo wadliwie.

Chyba nie zostało mi nic innego jak kupić inny procesor, jeśli ktoś ma ochotę zadzwonić po informacje do ASUSa podaje nr. tel. (22)5718033.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc trochę nie dowierzam. Xeon działa na P7P55D, P7P55D-E, to czemu by nie miał na P7P55D Pro? No ale się nie wymądrzam, bo nie próbowałem takiej konfiguracji.

Co do zmiany procesora: jeśli możesz dopłacić to bierz i7-870, a jak nie to i5-760. i5 z serii 600 to olej, bo one mają jedynie dwa rdzenie i obciętą pamięć L3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma Xeona na liście wspieranych procesorów to nic dziwnego, bo mało który producent o Xeonach wspomina.

Dokładnie tak jest. Ja także się z tym spotkałem. Na pudełku od mojej płyty jest tylko corei7, a płyta obsługuje corei5 , i7, xeony. Dziwne, jest to, że akurat i7, a nie i5, bo podstawka jest dedykowana głównie i5. A starsze i7 czy xeony można wsadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...