Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zajacaction

Nie uruchamia się Windows XP

Polecane posty

Witam.

Czy w jakiś sposób można uruchomić komputer jeśli nawet Tryb Awaryjny nie chce się włączyć. Komp pracuje na Win XP. Pewnego razu małe dziecko tak ponaciskało klawiaturę i mysz podczas włączonego peceta, że nie chce on się już uruchomić. Kiedy włączę pojawia się ekran ładowania płyty głównej czy czegoś tam, później pojawia się ekran ładowania z logo Win XP i nagle koniec. Pojawiają się opcje wyboru Z Trybem Awaryjnym na czele. Nic nie skutkuje, nawet "ostatnia działająca konfiguracja". Czy już tylko format C mnie ratuje i ponowne instalowanie systemu?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie eksperci wypowiedzą się lepiej ale ja ze swojej strony radziłbym naprawę systemu przez dysk instalacyjny (opcja napraw system) jeśli zależy na danych a jeśli nie to format puścić i przynajmniej usunie się stare śmieci Windowsa :) swoją drogą zdolne dziecko....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że są uszkodzone pliki systemowe, to można spróbować przeprowadzić instalację nakładkową. Gorzej, jeśli jest naśmiecone coś w konfiguracji, bo wtedy by trzeba było odzyskiwać pliki z ustawieniami i to może być dosyć masakryczne, więc najpierw spróbuj instalacji nakładkowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wziąłem dysk do swojego kompa. Poznajdywał błędów i naprawił je (chyba), poznajdywał wirusów mój antywir i poczyścił jego partycje. Gdy włączyłem ten zepsuty komp wszystko zaczęło jakoś działać. zainstalowane gry, itd. Przepuściłem też system przez CCleaner'a. Ale gdy chciałem nagrać koledze jakiegoś antywirusa (po usunięciu oczywiście poprzedniego), Windows po początkowym rozruchu instalki odmawiał dalszej instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...