Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Szybkość połączenia okropnie spadła

Polecane posty

Dokładnie jak w temacie. Nie wiem, dlaczego, ale nagle z szybkość połączenia spadła z 10 megabitów do około jednego, bez żadnej widocznej przyczyny. Próbowałem robić reconnecty, restartowałem peceta i router, a tego drugiego odłączałem i podłączałem ponownie do sieci. Nic to nie dało - nie mogę otworzyć poczty, wejść na Wikipedię, YouTube'a ani Facebooka. Forum wczytuje się straszliwie powoli, i do tego niezbyt poprawnie - nie ładują się obrazki emotek, avatary i tym podobne. W czym może tkwić problem? Nie mam otwartych żadnych programów ściągających cokolwiek, tylko Steam pracuje w tle - ale nawet, gdy go wyłączę, to nie ma żadnej zmiany na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało zacząć się dzisiaj, nie wiem dokładnie, o której godzinie - o 11:00, przed wykładami, wszystko działało świetnie. Dopiero teraz zauważyłem, że łącze potwornie ślimaczy.

Edit: przy okazji:

meh.jpg

Prędkość uploadu jest większa niż downloadu - to chyba nie powinno być możliwe...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz limit transferu? Jest to bardzo popularne we wszystkich sieciach bezprzewodowych i w niektórych idących kablem, też. Jeśli go przekroczysz, prędkość wszystkiego drastycznie spada i trzeba czekać aż do następnego miesiąca, kiedy limit danych się wyzeruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nałożonego żadnego ograniczenia transferu, a czekanie nic nie dało. Przeciwnie - jest jeszcze gorzej, bo teraz połączenie co chwila wchodzi w tryb ograniczony (tj. z wykrzyknikiem przy wskaźniku siły sygnału), a to równa się z brakiem dostępu do sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router. Do dostawcy dzwoniłem już kilkukrotnie, raz z zapytaniem, czy mam ograniczenie transferu, i ze trzy razy po informacje dlaczego prędkość spadła. Guzik się dowiedziałem. Żeby było śmiesznie, siła sygnału wi-fi oscyluje w granicach 90%, a to prawie o 1/3 więcej niż zazwyczaj miewam, więc odpadają problemy z brakiem zasięgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...