Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eps9

Problem karta graficzna

Polecane posty

Witam. Mam taki problem:

Otóż jak zawsze po uczelni usiadłem sobie do bfbc2 :gra:

gram sobie i nagle gra się zacina, zrobiła jeszcze kilka skoków (1 klatka na sekundę) i trzeba było zrestartować komputer.

Po ponownym włączeniu wyskakiwał komunikat że sterownik nie został zainstalowany poprawnie etc. zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic. Bc2 się tak jakby włączał ale zaraz do pulpitu wracał.

Z formatowałem komputer, wszystkie dyski najnowsze sterowniki i nic. Battlefield się w ogóle nie włącza, w momencie włączania komputera pojawiają się artefakty, a dokładniej w momencie ładowania windowsa (napis windows i paseczek) występują kropki na całym ekranie, tak samo troszkę wcześniej jak występuje logo "ASUS P5KC".

Później artefakty w zasadzie nie występują, ale komputer nie pracuje pod obciążeniem.

Dodam jeszcze że gry z windowsa też do końca poprawnie nie działają gdyż występuje informacja o braku włączonej opcji "przyspieszania sprzętowego".

Sterowniki w zasadzie nie działają, system jakby ich nie chciał przy próbie zmiany opcji wyłącza go (brak odpowiedzi) nie można używać panelu sterowania nvidii

Ogólnie komputer nadaje się w tym momencie do prac biurowych. Karta się nie przegrzewa. Nigdy nie była podkręcana, ma jakieś 2 lata- chwile po gwarancji :dry:

Podam jeszcze specyfikację:

Quad q9300

Geforce 9800gtx+

4gb ramu

Asus p5kc

Vista 64 Bitowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftek 560W. Temperatura nie wychodzi powyżej 50 C*. Co do innych gier, nie bardzo mogę teraz sprawdzić bo nie mam po prostu nic więcej na dysku. Postaram się do wieczora coś zainstalować, ale wątpię żeby one działały jeżeli nawet windowsowe szachy mają problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Menedżerze urządzeń jak wykrywana jest Twoja karta graficzna. Jeśli będzie tam coś w stylu "Standardowa karta graficzna SVGA", to nie masz szans uruchomić jakichkolwiek bardziej wymagających gier.

Jaki dokładnie to jest Chieftec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli system w ogóle nie wykrywa karty, co oznacza, że jest jakiś poważny błąd. Niestety, ale my niewiele możemy pomóc. Możesz spróbować wyjąć kartę graficzną, przeczyścić styki i ponownie ją włożyć, być może to coś da, ale jednak sądzę, że karta jest już trupem. Dla pewności możesz ją sprawdzić na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w tym momencie zainstalować sterowniki, jednak najprawdopodobniej zakończy się to występowaniem artefaktów na ekranie. Tak, czy owak kartę by trzeba dokładniej sprawdzić, ale to już raczej musi zrobić serwis. Jedyne co Ty możesz zrobić, to wyczyścić styki i sprawdzić kartę na innym kompie oraz inną (sprawną) kartę u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...