Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Private_Arti

Rozwiązany: Problem z przeglądaniem stron WWW - Toyanet 2.0 Mb/s + Modem kablowy

Polecane posty

Witam!

Proszę o pomoc w następującej kwestii:

Mój kumpel łączy się z Internetem przez modem kablowy Cisco EPC2202 (dostawca netu ? Toya, 2 Mb/s ), ma system Windows XP Pro. Przez wiele miesięcy wszystko ładnie mu chodziło, ale od dwóch tygodni, Internet bardzo zwalnia. Uruchamiając Mozillę czy IE, na załadowanie się Googli, czeka minutę, a na WP czy podobną po kilka minut. Podobnie sprawa wygląda z odbieraniem poczty czy oglądaniem filmików onilne (np. na YouTube). Co ciekawe, transfer plików odbywa się bez problemów. Co może być tego przyczyną? Przeskanowałem kompa zainstalowanym antywirem Avira, oczyściłem dysk, sprawdziłem ustawienia Mozilli (zgodnie z zaleceniami na stronie Toya, bo widziałem, że przeglądarka miała pozmieniane ustawienia dostępu do sieci, obsługi Javy itp.), sprawdziłem system programem ComboFix (usunął mnóstwo plików o nazwie Relevant Knowledge), usunąłem zbędne aplikacje, sprawdziłem aktualizacje systemu, sprawdziłem programy startowe, usługi, ustawienia zapory, dodałem wyjątki ? nic nie pomogło. Co mogę zrobić? Ja również mam net z Toyi, i gdy czasem miałem takie problemy, to rozłączałem modem i wszystko wracało do normy. Czytałem o resecie modemu ? czy może to pomóc? Dodam, że kolega ma także telefon z Toyi i on również działa kiepsko ? często rozmowa jest rozłączana, głos dudni w słuchawce, skrzypi, słychać echo lub w ogóle nie można się połączyć. Co radzicie? :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem trwa już od dwóch tygodni. Ja też zawsze przeczekiwałem takie drobne problemy, ale ten u kumpla jest chyba poważniejszy.

PS, otrzymałem właśnie od dostawcy email, że przez 3 dni będą prace konserwacyjne - może to mieć wpływ? Niby wspominają tylko o telefonii..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Kumpel czekał jeszcze, ale nic się nie zmieniło, więc zamówił wizytę technika od Toyi. Wiecie co stwierdził? Że modem został źle podłączony, bo działał pod USB a musi być podczepiony kapel sieciowy do modemu i karty sieciowej w kompie. Widziałem, że tak było ale ludzie z obsługi powiedzieli, że jest ok., więc nie ruszaliśmy. Najlepsze jest to, że wmawiano kumplowi, że nie możliwe, aby tak sieć choć chwilę działała. Ech? Acha i powiedział jeszcze, że sygnał był zakłócany przez źle dobrany rozgałęźnik sygnału (kumpel kupił zgodny z zaleceniami monterów). Ręce opadają ? dwóch monterów i dwie wersje ;( I tera sprawa wygląda tak: net pięknie śmiga, ale nie ma telefonu i telewizji. Kumpel musi dokupić rozgałęźnik sygnału z trzema wyjściami i przejściówki. Monter powiedział, że to trzeba nabyć samodzielnie. Możecie pomóc i wskazać o jaki dokładnie rozdzielacz chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zapytam kumpla czy taki filtr będzie mu pomocny. Dodam jeszcze, że kumpel mieszka w bloku. Na korytarzu jest skrzyneczka Toyi, z tej skrzyneczki, biegnie kabel koncentryczny do jego mieszkania. W mieszkaniu, kabel dochodzi do takiej plastikowej puszeczki a z niej biegną dwa kable: jeden do telefonu a drugi chyba do modemu. Podobno to właśnie urządzenie źle rozdziela sygnał, tworzy się faza (ponoć na nim i na obudowie PC-ta "kopie" prąd). Najgorsze jest to, że facet pokazał mu rozgałęźnik z trzema wejściami, i powiedział, że tak to będzie wyglądać. Z Toyi może wezwać montera ale trochę za to zapłaci ;/

[Edit]:

Kumpel zakupił polecony mu w sklepie elektronicznym "rozgałęźnik sygnału video" - małą metalową puszeczkę, do której podczepił dwa kable antenowe (przejściówki to wejścia w tej puszeczce, do których pasują gniazda anten). Na razie wszystko działa jak należy.

Dziękuję w imieniu moim i kumpla za pomoc.

Temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...