Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kofeina

Joystick

Polecane posty

Tak jak w temacie (mam nadzieje że błędu nie zrobiłem) szukam joysticka do latania w grze Arma2 Operation Arrowhead, Jakiego byście polecali przedziały cenowego nie ma ale chciałbym wiedzieć jakie byście polecali i wtedy przeznaczyć budżet na joysticka

(ok sorry, na przyszłość zapamiętam)

Czekam na propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Budżet do 200zł:

Saitek Aviator za 120zł, wersja PC a jak nie to Saitek Cyborg 5 - za 160zł, choć podwójna przepustnica w obu przypadkach w ArmA II raczej się nie przyda (ale to dodatkowa oś do przypisania). Albo i Logitech Extreme 3D Pro za jakieś 120zł, prosty, wytrzymały i takie tam - wszystko co trzeba.

Do 400zł:

Saitek X52 za 380zł, dużo osi, dużo przycisków, układ HOTAS i takie tam - jak masz kase i chciałbyś polatać nie tylko w ArmA II, to polecam, sam mam taki.

Do nieskończoności:

Logitech G940, Saitek X65, Thrustmaster Warthog. Nie będę opisywał, bo to raczej skalpele, a ty potrzebujesz noża. :)

Jakby co to pytaj i dawaj własne propozycje - jestem tu najlepiej poinformowaną osobą jeżeli chodzi o joystkicki i symulacje lotnicze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mam jeszcze jedno pytanie otóż gdzie najlepiej kupić tego saiteka ??? (Proszę bez allegro i tym podobnych)

np. http://www.komputronik.pl/index.php/produc...g_FLY_5_PC.html?

Może głupie pytanie ale po co są dwie przepustnice? skoro wystarczy jedna aby np. zwiększyć obroty silnika i zmniejszyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zalinkowałeś, to właśnie komputronik. :)

Na morele.net (http://www.morele.net/saitek-cyborg-fly-5-pc-294720/) jest taniej i możliwość odbioru osobistego w wielu miejscach, sam sklep polecam.

A dwie przepustnice? Na dwa silniki! :D (Lub silniki z lewego/prawego skrzydła, jeżeli ma się 4/6/8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu od dłuuugiego czasu posiadam Saitek Cyborg Evo, kupiony za raptem 120zł wytrzymał walki w BF1942, lock ON, Ił 2 szturmowik, oraz ciężką łapę mojego Taty szarpał nim na wszystkie strony Siteki są praktycznie nie do zdarcia a ich mechanika opiera się na czymś innym niż blaszki dotykowe ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki dotykowe? To było 20 lat temu stosowane. :D

Ogólnie to prawie wszystkie joye mają teraz potencjometry. X52 ma bezstykowe (indukcja, zczytywanie położenia itp. Magia) a X65 ma tensometry (zczytuje naprężenia powierzchniowe z metalowego walca na którym jest drążek), bo jest bezwychyleniowy.

A potencjometry jak potencjometry, zużywają się dość łagodnie i stopniowo, a jakby co to można wymieniać samodzielnie (bo jak zaczną się widocznie zużywać to będzie dawno po gwarancji).

EDIT - inb4 404!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...