Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kanarek15

Problem z włączaniem komputera

Polecane posty

Teraz w płycie głównej spalił się prawdopodobnie bios (więc już niema wyjścia, trzeba kupić nową płytę główną), ale wcześniej komputer dziwnie się zachowywał, jak by coś nie łączyło, pokazywało że dysk jest nie podłączony, ruszanie końcówką kabla podłączoną do płyty pomagało. Też był problem

z pamięcią RAM, komputer nie chciał się włączyć. Po wciśnięciu power, zaczęły chodzić wiatraki, czarny ekran na monitorze i a komputer się ciągle resetował. Gdy go rozebrałem i wyjąłem pamięć i zamieniłem miejscami, wtedy się uruchamiał, ale trzeba było trochę się pobawić zanim załapało, tak jak by coś nie łączyło. Po 2 miesiącach takiej zabawy w końcu płyta się spaliła, a dokładnie bios (chyba) po wyjęciu RAM już nawet nie piszczy, a chip od biosu na płycie głównej ma na rogu zieloną plamkę.

Czy zakup nowej płyty głównej rozwiąże kłopot z tym niełączeniem dysku i RAM?

Jeśli tak to jaką tanią płytę główną kupić pod taki sprzęt:

AMD Athlon 3800+ (1rdzeniowy)

1GB RAM

Ati Radeon x1600 pro silent

Zasilacz 300 albo 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego podać, nie mam tego komputera bo to brata, mieszka kilka kilometrów od mojego domu.

Pamiętam tylko ze wcześniej był Codegen 350W zamieniony na jakiś inny 350W, bo Codegeny są złe.

Z tego co pamiętam z tyłu obudowy na zasilaczy był przycisk, a obok pomarańczowa naklejka z napisem (nie jestem pewien) Forton 350W modelu niestety nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...