Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikuXXX

Komputer sie nie wlacza.

Polecane posty

Najlepiej od poczatku : ost komp zaczal sie dziwnie zachowywac. Po 2-3h intensywnego grania zawieszal sie na amen. Po resecie pisalo tylko "blad dysku twardego", wyjmowalem go, studzil sie i działalo.

Teraz probowalem wlaczyc kompa. Zawiesil sie na dzien dobry po zaladowaniu pulpitu. Teraz nawet nie chce przejsc przez ekran BIOSu (czy jak to sie tam zwie). Co moze byc przyczyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szklanej kuli, więc nie mogę wiedzieć co jest na tym ekranie. Często są na nim jakieś ważne komunikaty, lub instrukcja co należy nacisnąć, by pojawiły się komunikaty POST, a więc jednak nalegam, byś dokładnie napisał co na nim jest.

Sprawdzałeś co się dzieje, gdy odłączysz dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znowu się zatrzyma na ekranie BIOSu to naciśnij TAB i tam będziesz miał pewne informacje. Przepisz to i zamieść na forum.

Podłącz dysk i jeśli system się załaduje, to daj screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie w zalaczniku. Wlaczyl sie dopiero na innym kablu (ale to tez moze po prostu mial ochote sie akurat wlaczyc :)).

A co do zatrzymywanie sie na ekranie BIOSu : nie dalo sie nic zrobic. Dawalem TAB to komputer tylko "stukał" i nic. Zwis. Potem szybko zanim sie zwiesil dalem POST. Zadnego komunikatu. Ztestowalo pamiec i wisi. Dioda sie swiecila, dalem mu 5 min i nic. Żadnego komunikatu.

post-45388-1288881154_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 błędów sumy kontrolnej, więc dosyć prawdopodobne, że to wina kabla sygnałowego.

Poza tym są 2 błędy Command Timeout, więc może to być też coś z zasilaniem dysku. Proponuję więc dodatkowo docisnąć kabel zasilający.

Zobacz jak się będzie zachowywał na nowym kablu, jeśli nie będzie problemów, to znaczy, że kabel był uszkodzony i wszystko jest już ok. Jeśli nie, to będziemy szukać dalej, ale raczej to to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro jest rozmowa na temat HDD.

To ja cię spytam o stan twojej karty graficznej?

Jak i też pamięci ram?

Bo te dwa podzespoły mają to samo powiązanie co do takich resetów..

Hmm... a co do dysku też to jest prawdopodobne, ale jak już sięga powyżej 50*C a nie poniżej 40*C.

Więc ja nie mogę się zgodził do końca z tymi twierdzeniami wyżej..

Choć to jest moje zdanie..

Mogę przypuszczać że to może być wina czego innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benchmark HDD wygląda ok, więc mało prawdopodobne, żeby mulił przez dysk. Tak jak napisał poprzednik posprawdzaj temperatury karty oraz procka.

@Up Nie wiem, czy zauważyłeś (tzn. wiem, że nie), ale o temperaturach dysku nikt nic do tej pory nie pisał. Ale skoro już się czepiasz, że gdyby była powyżej 50 stopni, to mógłby on być przyczyną, to dla Twojej wiedzy w S.M.A.R.T. wyraźnie widać, że ta temperatura kiedyś przekroczyła owe 50 stopni, tyle tylko, że w przypadku tego dysku nie jest to jeszcze temperatura krytyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...