Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

awesta

Rozwiązany: Bios nie odpowiada

Polecane posty

Witam,

Od dwóch miesięcy mam spory problem z kompem. Włącza się zasilacz, pracuje i procesor i napęd i karta daje znaki życia, ale nie ma owego "bip" i nie załącza się bios. Sęk w tym, że wymieniałem wszystkie podzespoły, w tym już trzeci raz płytę główną! Kumpel który zajmuje się przypadkiem mojej maszynki nie wie już o co chodzi. Co prawda serwisuje laptopy, ale nie jest w ciemię bity. Co wymienił mi podzespoły, komp pochodził kilka razy, aż za którymś odmówił uruchomienia się Wymienił płytę już dwukrotnie, obecnie mam Asusa M3A, karto to GeForce 7300 GT, ta sama co wcześniej, ale i z innymi problem był ten sam. Zmieniliśmy też dysk, napęd, kości oraz zasilacz - obecnie mam 400 W Modecoma (nie wiem jaki to dokładnie model).

Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś podobnym, albo może udzielić jakiś sugestii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o baterię w laptopie, czy PC? Bo ja mam PC i podobno gdy pada bateria w PC, to wyskakują komunikaty o zrestartowanej dacie i godzinie.

Niemniej info z ostatniej chwili.

Komp odpalił, ale po dziesiątkach prób - siedziałem przy nim już ostro zirytowany i ponawiałem uruchamianie. Dwukrotnie usłyszałem potrójny sygnał (co sugeruje błąd karty graficznej, niemniej grafika była już sprawdzana jak wspomniałem wcześniej), ale system się nie uruchomił. W końcu się odpalił i w biosie wyskoczył następujący komunikat:

Bank interleave requested but not enabled

Overclocking failed!! please enter setup to re-configure your system.

press f1 to rune setup press f2 to load defoult values and continue

Chyba ma to związek z ciągłym restartowaniem, ale dlaczego odpali raz, a później przez 30 prób nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to wina.... obudowy. Blacha do której przykręcona była płyta główna odginała się nieco pod częstym montowaniem tego podzespołu. tak czy inaczej dzięki wszystkim za pomoc i rzućcie okiem na swoje obudowy, jeśli przydarzy wam się coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...