Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Komputer + TV 32" = Czarne paski na brzegach.

Polecane posty

Witam.

Otóż już jakieś 2 miesiące temu zakupiłem telewizor Sharp Aquos 32" Full HD i podłączyłem go do komputera po przez kabel HDMI 1.3. No dobra, wszystko okey tylko że nawet jak ustawiam rozdzielczość na najwyższą (Czyli 1920x1080) to na brzegach ekranu pojawiają się te czarne paski i nie mogę nijak ustawić żebym miał zajęty cały ekran obrazem z komputera, jak normalnie oglądam TV to tak się nie dzieje. Jak mogę ustawić telewizor lub komputer tak aby obraz wyświetlał mi się na całym ekranie?

Dodam że karta graficzna jaką mam w podpiętym komputerze to Radeon HD 4770 512 MB .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Co ciekawe (i z pozoru nielogiczne), w przypadku wielu telewizorów Full HD również dokonywana jest interpolacja, nawet gdy zarówno matryca jak i gra mają rozdzielczość 1920x1080. To m.in. z tego powodu niektórzy nie widzą dużej różnicy pomiędzy telewizorem HD Ready i Full HD. Aby konkretnemu pikselowi obrazu odpowiadał konkretny piksel na matrycy, niezbędne jest aby TV obsługiwał funkcję spotykaną pod nazwą "1:1 Pixel Mapping" lub "Dot by Dot". Aby była ona aktywna, zazwyczaj należy wyłączyć wszystkie "poprawiacze" obrazu lub przestawić TV w tryb "PC" (funkcja ta ma sprawić, by obrazy pochodzące z komputera, np. strona www lub dokument PDF nie były postrzępione ani rozmyte). Co ciekawe, nie każdy telewizor posiada taką możliwość, w dodatku często jest ona dostępna tylko dla niektórych wejść (np. VGA). Nie zawsze informacja na ten temat jest zawarta w instrukcji." koniec cytatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...