Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pointer669

PCI Device

Polecane posty

Witam wszystkich i proszę o małą pomoc kilka dni temu zmieniłem kartę graficzną na GTX460 i od tego czasu mam problem następujący.

W momęcie kiedy włącze komputer wyskakuje mi kreator znajdowania sprzętu i próbuje znaleść "sterowniki magistrali microsoft uaa dla high definition audio" PCI Device.

czytałem na ten temat troszkę ale dalej nie mogę tego naprawić.

Usuwałem sterowniki od grafy i płyty głównej i nadal nic.

Posiadam płytę główną Asus M2N-E SLI a kartę graficzną Zotac GTX460 a kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy OEM więc wszelkie pomysły mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak .

Odinstalowałem stery od starej karty a następnie wczepiłem nową grafikę i zainstalowałem nowe sterowniki.

Dźwięk jest wszystko działa chyba ale komunikat jest za każdym razem kiedy włączam komputer. Nakazuje mu automatycznie znaleść sterowniki i nic. Wyskakuje błąd.

Jakieś pomysły znalazłem taki temat w którym miałem zmienić w rejstrze, żeby system widział service packa 2 i nastepnie wgrać pewną aktualizacje walnąć resta i znowu zmienić na service packa 3 ale to nie zadziałało. Jakieś inne pomysły aha i jeszcze jedno. wcześniej miałem GTX275 grafa chodziła cichutko tylko czasem chodziła głośniej. Teraz mam GTX460 i grafa chodzi mi głośno a czasem nawet bardzo głośno czy to wina za słabego proca czy jak czy to może przez ten błąd. Nie mam bladego pojęcia. Narazie skupmy się na tym błędzie jeśli można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina za słabego procka to nie jest. Po prostu gtx 4xx słyną może nie z strasznego hałasu ale na pewno z tego, że czasem jednak potrafią zrobić trochę hałasu. Jeśli chcesz, aby było ciszej to musisz ręcznie ustawić obroty wentyla w panelu nv. Czyli włączasz grę albo np. Furmarka i sprawdzasz obroty przy jakich jest dla Ciebie za głośno i je sam ustawiasz na takie jakie Ci odpowiadają lecz nie możesz zapominać, że jeśli ustawisz np. 20% to wtedy grafa będzie się przegrzewać. Co do przegrzewania to jest tak, że gdy grafa osiągnie jeszcze bezpieczne 92*C to wentylator na radiatorze zacznie co 3-4 sek. przyspieszać na 1-2 sekundy. Ale to ciężko jest osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co właśnie zrzuciłem wszystkie ważne rzeczy na dysk przenośny, i zaraz wezmę się za reinstal systemu bo coś mi tu nie gra raz że mam ten błąd a dwa to to że grafa bardzo głośno chodzi a trzy to włączyłem se Modern Warfare 2 żeby se zagrać, bo dawno nie grałem wszystko max detale 1920x1080 gdzie na GTX275 nie było wcale problemów doszedłem do 1 killa monitor zgasł a grafa chodziła z maxymalnymii obrotami o co chodzi to ja nie mam pojęcia grafa w kompie jest od zeszłego piątku. Sprzęt możecie zobaczyć w moim profilu. Napiszę do was po resecie jak to wyszło.

Narazie się wstrzymam z reinstalacją bo muszę poczekać na kumpla a konkretniej na płytę z moim xpekiem.

Powiedzcie mi jak możecie czego to jest wina GTX275 AMP! Edition po zmianie zasilacza na mocniejszy chodził cichuteńko czasem kiedy naprawde ostro sie działo pochałasował.

Teraz mam GTX460 też od Zotaca ale nie AMP! a chodzi jak głupi czemu. Nawet w takiej grze jak Worlds of Tank w którą grałem na zastępczej karcie graficznej a konkretnie 9500GT na max detalach w tej samej rodzielczości czyli 1920x1080 nawet nie było słychać żeby coś się działo a teraz grałem i mi nagle monitor się wyłączył a grafa dudniła jak głupia o co chodzi myślałem że coś nie tak z kablami. Ponieważ wchodzą do nie 2x 6pinów ja mam zasilacz z odczepianymi więc podłączyłem puźniej zauważyłem że do kompletu dali mi 2 kable ale jeden pin w każdym kablu był otwarty po prostu go nie było puste miejsce to pomyślałeż że może to wina zbyt dużego napięcia. Więc zmieniłem je na te co dali dalej nie widze różnicy chodzi głośno. Czy jak zrobie reinstal to coś pomoże i wogle czego to jest wina nawet jak zmieniłem w grze rozdzielczość było nadal tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po reinstalacji systemu i już myślałem że wszystko jest ok ale po wgraniu service packa 3 znowu mam ten sam błąd.

Moja karta my chyba problemy ze stabinym działaniem czasem temp. dochodzi do 75stopni jak nie gram o co chodzi ktoś wie?

Edit: Chyba wiem o chodzi posiadam płytę główną z 2 wejściami PCI Xpres. Karte umieściłem w wejściu w którym spaliła się stara karta, i w tym momęcie moja karta szalała. Teraz zminiłem miejsce karty na drugie temp. bez grania to 40stoni w czasie grania zuważyłem 75stopni jak narazie no a przy tym zniknął problem z PCI Device. sprawdze dziś to dokładnie i napiszę czy coś się zmieniło.

Edit: błąd zniknął ale karta tak czy siak grzeje się jak głupia i dudni jak traktor niewiem czego to wina w poniedziałek oddaje kompa do diagnozy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...