Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubicafan

Rozwiązany: Problem z internetm

Polecane posty

Nie wiem dla czego, ale internet nie chce mi działać na moim komputerze. Otóż mam internet kablowy. Wszystko jest ładnie podpięte i powinno działać, ale nie działa. Przy Probie połączenia się wyskakuje błąd 678 i nie wiem co robić. Patrzyłem po internecie, ale porady, które tam znalazłem nie pomogły. W komputerze jest WiFi, ale równiez ono nie działa. Wszystkie sterowniki są zainstalowanie. A karta sieciowa to: Realtek RTL8187. Internet działa tak, że kabel z słupa jest podłączony do gniazdka telefonicznego, a z gniazdka jeszcze jeden kabel leci do modemu. Modem jest połączony z routerem kablem Ethernet no i router połączony z komputerem.

Router to: TL-WR542G

A modem to: ZXDSL 831AII

Z góry dzięki za pomoc :)

Edit: Gdy chce zainstlować modem z płyty (ze tak powiem :P) Wyskakuje komunikat, że karta sieciowa jest wyłączona. Ale sprawdzałem i pisze, ze jest włączona wiec nie wiem w czym problem.

A i jeszcze wyskakuje mi ikonka bezpiecznego usuwania sprzętu, a tam znajduje się moja karta sieciowa.... kompletnie nie wiem dla czego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Niby wszystko jest ok. Łączyłem nawet sam modem z komputerem, ale modem i tak się nie chce zainstalować... Pisze, że karta sieciowa nie jest włączona.

A na pewno jest włączona bo sprawdzałem. Komputer-> wyświet informacje o systemie-> sprzęt->diagnostyka sprzętu. i tam jest wszystko ok z karta sieciowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na routerze nie ma żadnego MAC Filtering lub coś w tym stylu ?

Nie ma.

Zaloguj się na router i sprawdź tam taką opcję. Co do screenów. Wygląda na to, że w ogóle nie masz dostępu do internetu. Sprawdź też czy masz włączone DHCP na routerze i czy na karcie sieciowej jest włączone automatyczne pobieranie adresu IP.

DHCP jest włączone. Tak na karcie jest włączne automatyczne pobieranie adresu IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statycznie tzn?

Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> PPM na Twoje połączenie -> Właściwości -> Zaznaczasz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IP) -> Właściwości -> Użyj następującego adresu IP (tu uzupełniasz samemu wszystkie dane) -> Użyj następujących adresów serwerów DNS (tu samemu wpisujesz DNSy)

Może to ja w ogóle złe połączenie tworze... Bo wychodzi mi jakiś miniport WAN PPOE.

A że tak spytam. Gdzie to tworzysz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą byc te co były przed instalacją nowego systemu? bo na umowie nie moge znależ tych adresów.

Adresy wpisujesz takie jakie przydziela ci ROUTER a nie te z umowy. Adresy z umowy cię nie interesują gdyż są one wpisane na modemie.

sprawdzam je tak:

Komputer->moje miejsce sieciowe->wyswietl połączenia->utwórz nowe połączenia sieciowe.

Nie potrzebujesz tworzyć połączenia. Po zainstalowaniu sterowników karty sieciowe i wetknięciu kabla do karty wszystko się zautomatyzuje i nie musisz nic grzebać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko WiFi to po podłączeniu karty sieciowej i po zainstalowaniu do niej sterowników jej ikonka powinna widnieć w Połączeniach sieciowych. Wtedy po prostu klikasz na nią, wchodzisz we Właściwości, podajesz hasło do sieci i rodzaj zabezpieczenia i wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet po zainsalowaniu tych sterowników widnieje tylko połączenie sieci bezprzowodowej, ale nawet ono dalej sie nie chce połączyc.

Jak ustawie we właściwościach, żebym automatycznie pobierał adres IP itp. i później sprawdze jakie jest IP to wszędzie piszę 0.0.0.0

A jak sam wpisze to niby jest ok, ale nie chce odbierać sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...