Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebb23

Nie moge uruchomić Windowsa

Polecane posty

Witam,

od jakiegoś(tygodnia) czasu miałem problem z moim laptopem.

Mianowicie laptop działał całkiem sprawnie aż do uruchomienia jakiejś cięższej aplikacji(gry). Włączając laptopa pierwszy raz w danym dniu gra- Mafia II działała całkiem dobrze tyle tylko, że laptop co około 30 sekund wjeżdzał na maxymalne obroty czyli poprostu chodził strasznie głośno mniej więcej przez 10 sekund i robił się strasznie gorący, następnie znów 30 sekund spokoju i znów jazgot 10 sekundowy i tak na około. Po wyłączeniu gry i odejsciu od notebook'a włączałem go w tryb uśpienia. Po powrocie i odpaleniu gry po uśpieniu gra wytrzymywała jakieś 10 sekund w gameplay'u i następowało wyłączenie lapcia.

Za 1 razem zbagatalizowałem problem, jednakże problem od tego czasu zacząl sie pojawiac non-stop analogicznie do wyzej wymienionych przypadków. Warto wspomniec także ze z 2 razy wystąpil krytyczny blad- niebieski ekran.

Razem z kolegą doszliśmy do wniosku iż warto;

wgrać nowe sterowniki

Ściągnelem je, a następnie odinstalowałem stare, wgrywając nowe. Sterowniki chyba niczym sie nie roznily. Laptop zresetowałem jednak dopiero po zainstalowaniu nowych a powinienem to zrobic chyba po odinstalowaniu starych

W kazdym badz razie po restarcie, laptop uruchomił się 1 raz normalnie tyle tylko działał z 10 razy wolniej. W pewnym momencie się zwiesił i od teraz po kazdej próbie włączenia normalnie windowsa jak i probie uruchomienia go w trybie awaryjnym, wczytaniu ostatniej dobrej konfiguracji laptop próbuje odpalić jednak w pewnym momencie wywala bląd krytyczny "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO"

jedyne co moge to postarac sie go naprawić go w trybie windowsa (zalecanym) co niczego nie daje.

Proszę o odpowiedzi co mam zrobić formatowac?

Chcialbym zostawić moje dane.

Proszę o szybką pomoc, z góry dzięki.

PS. Nie oczekujcie ode mnie cudów, na komputerach znam się tylko tyle ile sam się nauczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale wygląda mi to na problem sprzętowy, a nie programowy. Ze strony MS wynika, że głównym podejrzanym jest pamięć. Ściągnij więc obraz memtest86+, wypal go na płytę i sprawdź za pomocą tej płyty pamięć. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu. Po zakończeniu testu zdaj raport, to będziemy myśleli dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzenie na wysokie obroty to objaw całkiem normalny. Niektóre laptopy prędkość wiatraka ustalają po :

a) obciążeniu procesora

b) temperaturze procesora

c) wszystkich wyżej wymienionych

Jeśli laptop wchodzi na takie obroty nawet podczas spoczynku może być to spowodowane niedrożnym układem chłodzenia, albo wirusem (w moim przypadku jeden proces zajmował co chwila 100% procesora, i wiatrak dosłownie wariował).

Na razie jednak zrób to co powiedział Sevard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

po południu sprawdze ten test

ASUS K5NJ

Karta grafixzna ATI Mobility? Radeon? HD 5145, 1G DDR3 VRAM

DDR3 1066 MHz SDRAM ?2 x SODIMM socket pozwalajace na rozszerzenie pamięci do 8GB SDRAM

Windows? 7 Home Premium

Intel? Core? i5 520M : 2.53 GHz z Turbo Boost do 2.93GHz;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...