Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Urwany kabel od słuchawek.

Polecane posty

Witam

Dzisiaj przez przypadek moja mama zahaczyła nogą o kabel od słuchawek i go urwała tak, że została sama wtyczka(jack), nie wystaje z niej żaden kabel. Kable od słuchawek są trzy: jeden w kolorze a'la złotym(jak miedź), drugi niebieski, a trzeci zielono czerwony. Z dwóch ostatnich wystaje coś białego, jest to owinięte przewodem(czyli w jednym niebieski, w drugim zielono czerwony). Znalazłem jakąś wtyczkę jack, ale trochę inne kabelki, bo inne kolory. Podłączałem na różne sposoby, ale żadnego efektu. Jak naprawić te słuchawki? Te nieszczęsciary :) są firmy Tracer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. nie przechodzi, ale np zwarcie w gniazdku słuchawek może nieźle załatwić laptopa czy kompa. Miałem np. Fujitsu-Siemensa, który miał zwarcie na gniazdku słuchawek przez dłuższy czas i w końcu uszkodził przetwornicę napięcia i przy okazji jeden porcik usb. Bagatelka, razem 200zł.

/Kupić końcówkę w elektronicznym, najlepiej całą metalową. Niebieski i czerwony to kanały, mają być przylutowane do dwóch sąsiadujących blaszek. Złoty idzie do głównej blaszki w środek i dodatkowo mocujemy go zaginając specjalne blaszki. Kabeleki obciąć, zedrzeć ok 0,5-1cm izolacji, przełożyć przez otwory i zalutować. Pilnować przy składaniu oprawki, by nie doszło do złączenia blaszek ani odizolowanych części kabelków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".. nie przechodzi, ale np zwarcie w gniazdku słuchawek może nieźle załatwić laptopa czy kompa" - w dobrym laptopie, gniazdo po prostu zostanie wyłączone, i zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat - nie raz mi sie tak zdarzyło (IBM T42).

A słuchawki po skręceniu nie działają tylko dlatego, że kabel jest pokryty specjalną emalią która nie przewodzi prądu. Weź zapalniczke i przygrzej końcówki (ale bez przesady) lub ew. tabletke polopiryny i lutownice - połóż kabelki na tabletce i przygrzej lutownicą, emalia sie rozpuści. A co do kolorów kabelków, miedziany to zawsze masa a pozostałe dwa musisz próbować, w najgorszym razie będziesz miał odwrotnie kanały. Tylko uważaj żeby oczyszczone kabelki sie nie stykały bo będziesz miał albo dźwięk mono, albo w ogóle go nie będzie.

[Edit]

"Trochę pokombinowałem z ta wtyczką i niekiedy jest dźwięk, ale trochę dziwny, jak by śpiewał robot smile_prosty.gif" - najprawdopodobniej nie ma masy. Pokombinuj z tym miedzianym kabelkiem.

A co do tej emali o której pisałem - nie wiem czy masz to czy po prostu zatopione w gumie, ale sposobem na obydwa przypadki jest zapalniczka. Z odcinaniem gumy nożykiem bym nie próbował bo można sobie dużo kabla napsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...