Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ollaen

Chłodzenie czerwonego :)

Polecane posty

Witam, mam Radeona HD5770 i jak sama firma czerwona to i on czerwony :) w niektórych grach karta dobija 80*C , nie dość że wysoka temperatura to i głośna karta może znacie jakieś sposoby zmniejszenia temperatury ? Myślałem o kupnie jakiegoś wentylatorka i wepchnięciu go do przodu aby wciągał(podawał do środka na karte i procek) powietrze tyle że z przodu obudowa ma gąbki (można je wyjąć) które mają CHYBA zatrzymywać kurz.

Konfiguracja:

Płyta główna - Gigabyte MA770T-UD3P

P. RAM - 4GB (2x2GB) A-DATA CL9

K. Graf. - HIS Radeon HD 5770 1024MB NIE KRĘCONA

Procesor - AMD Athlon II X4 620 2.6Ghz @ 3Ghz cooler Scythe Katana 3

Zasilacz - OCZ StealXStream 500W

Fotki obudowy :

http://img299.imageshack.us/gal.php?g=p1050134.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 stopni na grafie to w cale nie jest tak dużo. Moja dobija do 90. Mimo to wiatrak z przodu to dobry pomysł (np. Zephyr 120mm). A jeśli o gąbki chodzi to o ile nie są one bardzo grube to można je zostawić. Też takie "coś" mam i to służy do zatrzymywania kurzu poza obudową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się tam Zephyr 120mm ? to jest to tak ? - http://www.komputronik.pl/index.php/produc...hyr_120_mm.html

On będzie dość mocny żeby zapewnić mieszkańcom obudowy świeże, zimne powietrze ? Bo czytałem że ten ma słaby przepływ powietrza.

Przy okazji jakiego byście radzili używać sprężonego powietrza do czyszczenia żeberek przy wentylatorze procesora i szczelin karty graficznej ? Takie jakieś tańsze i najlepiej w komputroniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamontowałem go i jest oksik, temperatura karty spadła o ok. 5*C a procka o ok. 8*C

Teraz pytanie jak regulować prędkość wentylatorków bo chce dać na wyższe obroty, jakby co to mam program speed fan ale on chyba nie działa :( znaczy chyba nie jest kompatybilny z moją płytą główną bo nie da się sterować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed fan pokazuje tylko prędkość 3 wentylatorów i nie mogę wpływać na ich prędkość a w biosie jak to robić ? znacie jakiś poradnik do mojej płyty glównej ?

Teraz dochodzi opcja zakupu wentylatora na kartę graficzną :) i są pytania:

1. Jakie polecanie.

2.Czy nadal karta będzie pokazywać temperature.

3.Czy będę mógł sterować prędkością obrotów wentylatora.

PS - jak mogę zresetować bios (chcę tylko przywrócić standardowe ustawienia) ? i czy coś zostanie zmienione prócz ustawień biosu ? jakie jest ryzyko jakiegoś niepowodzenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...