Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dominikeh

Problem DX - karta graficzna

Polecane posty

Witam. Problem wygląda tak - przy próbie grania w GTA Vice City, gra nie doczytuje jakichkolwiek tekstur. Przeinstalowałem system, wsyztskie sterowniki są najnowsze. Konfiguracja komputera to:

procesor: AMD Athlon 1,25 GHz

płyta główna: GIGABYTE GA-7VA SFS

karta graficzna: Sapphire Radeon 9550 128 Mb

pamieć RAM: 256 Mb

dysk twardy: 20 Gb

zasilacz: 350W (z tego, co pamiętam)

zainstalowałem najnowsze DX (te z CDA), gdy próbuję zrobić test modułu DX 3D w dxdiagu, przy testwaniu DX 7 jest ok, ale przy DX 8 i DX 9 wyświetla się następujący błąd:

Wyniki testów modułu Direct3D 8: Wystąpił błąd w kroku 29 (DrawIndexPrimitive): HRESULT = 0x8876017c (Za mało pamięci wideo)

Wyniki testów modułu Direct3D 9: Wystąpił błąd w kroku 29 (DrawIndexPrimitive): HRESULT = 0x8876017c (Za mało pamięci wideo)

czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu.?

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z samym problemem natury Direct-X nie potrafię pomóc (może brakuje plików od niego?).

Co do Vice City, niektóre gry są dość grymaśne pod względem sterowników. Niektóre nawet życzą sobie, żeby sterowniki były podpisane cyfrowo przez whql. Tak było w przypadku starego Medal of Honor. Gra nie chciała ruszyć, dopóki nie zainstalowałeś sterowników zgodnych z whql. Zatem spróbuj jeszcze tak. Znajdź starsze sterowniki od grafiki, zgodne w 100% z Windows, potem sprawdź.

Faktem jest również, że to na pewno wina braku doczytywania tekstur (lub obiektów 3D), ponieważ opisany przez Ciebie problem pojawia się w różnych grach i sam miałem z tym do czynienia (u mnie pomogła instalacja starszych sterów).

Innych pomysłów nie mam, poza jednym - najprostszym... Może gra nie obsługuje zwyczajnie tej karty graficznej? Sprawdź w instrukcji od gry albo w pliku 'readme.txt' (lub podobnym) w folderze, gdzie ją zainstalowałeś.

Tak czy inaczej, niech ktoś pomoże. Sam jestem ciekaw rozwiązania problemu...

Wyłączam się. Próbowałem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkich poszukiwaniach w Google wychodzi mi na to, że problem dotyczy sporej części osób i nie ma dobrego rozwiązania, które działa u wszystkich. Jedynym w miarę pewnym rozwiązaniem jest instalacja starych sterowników (wersja 7.7, lub wcześniejsze, choć można sprawdzić jeszcze wersję 7.11). Warto też zobaczyć jak to wygląda na sterownikach Omega.

Jeśli chodzi o rozwiązania, które niekiedy działały, to można spróbować reinstalacji sterowników, a potem reinstalacji DirectX. Niektóre osoby twierdziły również, że pomaga aktualizacja BIOSu płyty głównej, lub karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...