Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakuoo

Gaśnie monitor przy grach.

Polecane posty

Witam!!! Po zmianie karty graficznej i procesora pojawił się problem jak gram, Mianowicie gaśnie monitor i trzeba restartować komputer.

Mój sprzęt:

AMD 64 Athlon 3000+ 2,01ghz

Płyta główna Gigabyte GA-K8U

nVidia GeForce FX5700LE 256mb

Ram 1gb

Zasilacz 300w (marki nie pamiętam)

Podejrzewam że to jest wina zasilacza może nie wyrabia. Wcześniej miałem AMD Sempron 3000+ i Radeona 9250 i nie było takich problemów. Tak się tylko dzieje jak gram w gry przy normalnym użytkowaniu nie gaśnie tylko zawsze po włączeniu komputera mignie ekran. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wadliwa karda graficzna, było by dobrze gdybyś załatwił jakąkolwiek inną kartę o podobnych parametrach jak ta nowa i sprawdził czy problem nadal istnieje, jeżeli nie to wina karty. Ja osobiści raz zakupiłem nową kartę i po podłączeniu w ogóle nie było obrazu, po reklamacji i wymianie wszystko działało poprawnie, czyli jak widać wadliwe karty się zdarzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie problem leży na polu karta graf./sterownik, więc jeżeli tak jak Kruczek napisał zainstalujesz najnowsze sterowniki (czy w ogóle sprawdzisz kilka wersji sterowników) i nic nie pomoże to wina karty, a dokładniej któregoś z jej modułów który uruchamia się przy próbie wyświetlania grafiki w grach.

Ps. Naprawdę powinieneś albo sprawdzić inną kartę na swoim komputerze, albo wziąć swoją kartę i sprawdzić u kogoś. To by Ci wykluczyło ew. potwierdziło czy karta jest wadliwa. Btw... to karta używana? o.O

Ps.2. Jeżeli to karta pod AGP to spróbuj sterowników od 91.xx do 94.xx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrane są najnowsze sterowniki.

PS. Tak karta jest używana pod AGP zaraz sprawdze te wersje sterowników.

PS2. Ten problem nie pojawia się we wszystkich grach w PES09 moge grać cały dzień i nic się nie dzieje najgorzej jest przy GTA SA:MP nie kiedy pogram 5min a nie kiedy przy samym włączeniu sie zawiesi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrane są najnowsze sterowniki.

PS. Tak karta jest używana pod AGP zaraz sprawdze te wersje sterowników.

PS2. Ten problem nie pojawia się we wszystkich grach w PES09 moge grać cały dzień i nic się nie dzieje najgorzej jest przy GTA SA:MP nie kiedy pogram 5min a nie kiedy przy samym włączeniu sie zawiesi.

Gry mają różne rodzaje grafiki, technologi i może być tak że GTA:SA ma coś co powoduje konflikt sprzętu z grą, a PES tego nie ma. W końcu grafika w tych grach jest skrajnie różna i ma inne wymagania względem karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...