Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boro1519

Rozwiązany: Słaba wydajność komputera

Polecane posty

Otóz problem jest taki, że praktycznie od tygodnia większość gier chodzi w ok. 15 fps. Np. taki Mount&Blade, zmiana ustawień nic nie pomaga, wynik jest zawsze taki sam. Ostatnio po kilku restartach i po leciutkim oc kompa udało mi się odpalić Mount&Blade i chodziło w 50fps na najwyższych ale po kolejnym restarcie znowu się cieło. Testowane gry: Mount&Blade, CoD:MW2(single player) próbowałem nawet w trybie awaryjnym na najniższych ustawieniach, CoD:MW2(multiplayer) tu akurat nie tnie się na najwyższych, Half Life 2 też się nie tnie, STALKER SoC też się nie tnie, Company of Heroes (przy większej bitwie nawet 5fps). Czynności wykonane: reinstall systemu, defragmentacja dysków, skanowanie, reinstall sterów. Temperatury są w porządku. Dodam, że głos też się "tnie" (przerywa jakbym miał głośniki za 5zł z targu ale jak się gra nie tnie to z głosem jest wszystko w porządku)

Płyta główna: Asus P5B

Zasilacz: OCZ GameXStream 850W

Procek: Intel Core2Quad Q8300 2.5GHz + Zalman Flex

Karta: Palit Nvidia GeForce 9600GT 1GB

RAM: 1GB Kingston + 2GB Kingston DDR2

Dysk: WD80GB + Seagate320GB

System: Windows 7 Ultimate 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dysku WD widać sporo błędów CRC, co oznacza problemy z komunikacją na linii dysk - płyta główna. Wymień kabel sygnałowy przy tym dysku i zobacz, czy się poprawi.

Poza tym na wykresach OCCT widać wartości napięć, które mogą niepokoić, ale czujniki na płycie nie są zbyt dokładne. Zmierz więc napięcia jakie podaje zasilacz miernikiem (w mojej sygnaturce masz link do poradnika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, "grałem" przed chwilą SWAT4, również potwornie się tnie. Zaraz przetestuje jeszcze kartę GeForce 7900GS żeby wykluczyć uszkodzenie grafiki.

Edit: Rozwiązałem problem:) miałem nie do końca wczepioną kartę :) Dzięki wszystkim za pomoc, na szczęście nie poszło to na marne bo mam aktualne sterowniki i zdefragmentowany dysk:)

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...