Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZuN

Lagi w grze Assasin Creed na komputerze spełniającym minimalne wymagania sprzętowe gry

Polecane posty

Witam. Zainstalowałem sobie grę assassin's creed na kompie. Komputer spełnia wymagania, ale gra się strasznie laguje (tylko kilka fps :/ ). To mój sprzęcik:

OS - Windows XP Home Edition SP3

płyta główna - Gigabyte M61SME-S2 2000 Mhz (10 x 200)

Ram - 1,25 GB Goodram

Grafika - GeForce 6100 nForce 405 512 MB

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 2.01 Ghz

zasilacz - tracer 4life 400 ( wiem, że słaby ale jak na razie ani razu nie zawiódł)

HDD - 250 GB

Nic na razie nie było jeszcze kręcone.

Wgrałem najnowsze sterowniki do karty graficznej ale nadal nie pomogło. Myślę, że może to być wina, że jest zintegrowana, ale nie jestem pewien. Zainstalowanie najnowszego patcha do AC też nie pomogło. To samo dzieje się mi w wielu grach na wysokich rozdzielczościach, które mój komputer powinien płynnie odtwarzać.

Proszę o jakąś radę, szczególnie chodzi mi o granie w gry. Ewentualnie gdyby nic nie pomogło to co trzeba by wymienić w komputerze? Dysponuję pieniędzmi ok. 1000 zł. Gdybym miał coś zmieniać, to chciałbym również, żeby nowsze gry jak np AC2 chodziły płynnie i nie na najmniejszych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę wymagane jest 2.6 Ghz...

Nie jestem pewny czy to wpływa na płynność gry, ale jest duże odstępstwo między minimalnymi wymaganiami procesora, a twoim sprzętem.

Nie jestem pewny oczywiście, że na stronie którą przeglądam w poszukiwaniu minimalnych wymagań piszą prawdę i nie traktuj mojego posta nazbyt poważnie... ;)

Mogę się przecież mylić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minimalnych wymaganiach kierowałem się tym, że przed(czy po) instalacji gry instalator pokazał okno z minimalnymi wymaganiami i zielonymi znakami, że spełnione.

A na ile wyceniacie tego PC?

Jest w dosyć dobrym stanie, nie wiele używany, kondensatory nie są "spuchnięte" itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dzieje się mi w wielu grach na wysokich rozdzielczościach, które mój komputer powinien płynnie odtwarzać.

To, że masz 512MB pamięci to nie oznacza, że w wielu gry powinny ci chodzić na wysokich rozdziałkach. 512mb pamięci na grafie nie zapewnia płynnego grania w wielu grach na wysokich rozdziałkach. Czym mniej pamięci tym na większych rozdziałkach mniej fps w porównaniu do tej samej grafy, która ma więcej pamięci. Podam przykład. Na twoim kompie(oczywiście przykładowo wymyślam fps dla przykładu) pewna gra chodzi 30fps na średnich w 1024x768. To nie oznacza, że ci pójdzie gra na wysokiej rozdziałce płynnie. nawet w stare nfsmw na najwyższych sobie nie pograsz. Ja w ac grałem na pentium 4 prescott 3.2, 1,5gb ram, gf6200 256MB. Proc był mocniejszy od grafy. Wszystko na najniższych miałem 5-20fps. Średnio miałem ok. 10fps. Celeron to bardzo bardzo mała wydajność w porównaniu do prescota, jeśli oba procki są tego samego taktowania. U Ciebie ani proc nie wystarczy ani grafa. Jak masz kasę tego tysiaka to możesz sprzedać kompa obecnego i kupić nowy. Wtedy już ac2 bedzie na wysokich chodził. Zaraz coś się pomyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, ja to rozumiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że na wyższych rozdziałkach nie będzie dobrze chodzić. Po prostu to, że laguje w starszych grach jak np carbon na rozdziałce 1024x768 i przy niskich szczegółach to już mała przesada.

No, ale postanowiłem sprzedać kompa. Nie wiem za ile go wystawić, dacie jakąś propozycję? w zestawie byłaby też może nagrywarka DVD LG 16x(ale nie jestem pewien czy do nowego kompa nie zostawić a wsadzić jakąś gorszą. Ile taka warta?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywarke sobie zostaw, warta to ona jest góra 30zł, nowa ok. 60-70.

za komputer bez monitora i nagrywarki dałbym ze 300 zł, 350-400 to absolutne moim zdaniem maksimum jakie można wycisnąć (dość duży dysk działa na Twoją korzyść)

dokładasz ów 1000 zł i masz nowiutki sprzęcik.

zawsze możesz pchnąć tego windowsa i przesiąść się na Seven x64 - koszt wersji oem mieści się w granicach 400 zł (sprzedając Xp: jak jest w wersji BOX to możesz sprzedać osobno za ok.400-500 zł [tylko kto to kupi :D no i nie jestem pewien, ale możliwe, że trzeba będzie dołączyć umowę sprzedaży i cesję prawa posiadania na nowego użytkownika, co by się nikt nie przyczepił], jeśli to OEM to musisz sprzedać razem z kompem - OEM jest przywiązany do płyty głównej - dolicz do wartości sprzętu w zależności od Twojego humoru 150-350 zł ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...