Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Rozwiązany: ROUTER ADSL2+

Polecane posty

Chcę kupić router do internetu Orange Freedom. Dzisiaj w sklepie Mediamarkt znalazłem taki oto model w niskiej cenie (119 zł):

http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery/pentagram_cerberus_adsl2_wi_fi_802_11n_300mb_p_6351

Czy jest on dobry? Warto go kupić i czy jeśli mam zmienne IP to czy przez router też takie będe miał.

Prosze o jak najszybsze info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tp linki są lepsze.

Link - ja mam taki i jestem zadowolony ;).

Co do zmiennego ip to będziesz je miał na routerze tylko samo zmienianie jest troche trudniejsze (chyba że chcesz za każdym razem wyłączać i włączać router), ale to raczej niezależne od routera. Ja używam jdownloadera do zmiany ip - jakbyś chciał wiedzieć co i jak to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z tego modemu na router ping spadł mi o 10-20 ( bezpośrednie połączenie z routerem oczywiście), zresztą nie od dzisiaj wiadomo że ten "zte zxdsl 852" jest łagodnie powiedziawszy jednym z najsłabszych modemów.

Lecz mimo to ja osobiście nie zmieniał bym go tylko dlatego żeby obniżyć ping, a w dodatku to że u mnie jest teraz mniejszy nie oznacza że u ciebie też tak musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. Liczą się przeszkody jakie napotka sygnał nadawany z anteny na swej drodze. Podany TP-Link będzie dobry ze względu, że nawet jeżeli nie starczy ci zwykła antena dołączana do zestawu to będzie można kupić mocniejszą i użyć zamiast tej oryginalnej. Tych w Cerberusie z tego co wiem nie da się wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taki router najlepiej postawić rzeby niezakłucał pracy innych urządzeń ale i sam niebył zakłucany ? Lepiej na podłodze, przy głośnikach, monitorze, zasilaczu, dysku, obok urzytkownika kompa, a może na komputerze ?

P.S.

Czy jak bym przytknoł kawałem drutu do antenki to zasięg by się zwiększył chociaż odrobine ? Gdzieś słyszałem o takich pomysłach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taki router najlepiej postawić rzeby niezakłucał pracy innych urządzeń ale i sam niebył zakłucany ? Lepiej na podłodze, przy głośnikach, monitorze, zasilaczu, dysku, obok urzytkownika kompa, a może na komputerze ?

Nie ma znaczenia. Jak najdalej od mikrofalówek i lodówek ;). Może stać na komputerze.

P.S.

Czy jak bym przytknoł kawałem drutu do antenki to zasięg by się zwiększył chociaż odrobine ? Gdzieś słyszałem o takich pomysłach.

Antena jest odizolowana powłoką. Różnicy nie zauważysz. Nie ma to najmniejszego sensu. To nie są radia ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...