Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mezu

Zakup odpowiedniej konsoli ze stajni Nintendo

Polecane posty

W sumie nie mam gdzie tego wstawić, bo z każdego działu teoretycznie można by to wykopać :v

Na czerwono zaznaczyłem rzeczy, po których przeczytaniu można zostawić już niepełnoprawny, ale jednak post :)

No, ale sytuacja jest taka: nadchodzą święta, nie mam za wiele życzeń w rękawie, więc uznałem, że może dam szansę niezbyt docenianemu przeze mnie dotychczas Nintendo (z którego wszystkich produktów póki co cenię chyba tylko SMB z Famicoma, reszty nie miałem ochoty nawet do tej pory ograć...) i spróbuję się wciągnąć w ich światek.

Moje preferencje:

-Mam gdzieś gry imprezowe, sportowe i ruchowe, efekty 3D i tak dalej - chcę gier, nie zabaw i zabawek.

-Bardzo cenię sobie coop.

-Im taniej tym lepiej!

-TLoZ nie grzeje mnie aż tak, jak powinno to grzać osobę chcącą kupić taką konsolę. Pokemony w ogóle.

-Od Visual Noveli mam już peceta.

-Przenośność sprzętu ma dla mnie dość niewielkie znaczenie, i tak siedzę w domu... *cichy szloch samotności*

-Posiadałem PSP, na którym bezlitośnie ogrywałem Patapony. Monster Huntery i gry rytmiczne są więc dla mnie chyba nawet pierwszymi celami, jeśli się zdecyduję na którą kolwiek z konsol.

-Nigdy nie posiadałem konsoli Nintendo.

-Nie gram na konsolach i nie zamierzam nabywać PS_\Xbox_, a PC uświadcza praktycznie rzecz biorąc samych indyków.

-Jestem uważany za kompletnego psychopatę ze względu na moje przywiązanie do input laga (czas reakcji obrazu na komendy gracza, w skrócie) i płynności działania gier (30 klatek na sekundę, to o 30 za mało, do groma!)

-Wiszą mi nowe Assasssass Creepy, Heloły i inne Calle z [beeep]. Jak już mówiłem, gram w indyki w pierwszej kolejności.

Co na razie wiem, argumenty na rzecz i przeciwko konsolom:

-Bayonetta 1 i 2 na WiiU - czuję, że potrzebuję tego w swoim życiu.

-SSB WiiU, Mario Kart 8 - nieźle!, gry tego typu na 3DS - nie do końca... (sam nie będę grał w coś takiego, a moi znajomi ledwo w ogóle grają na PC, co dopiero posiadanie konsol jak 3DS...)

-3DS ma szerszą bibliotekę gier, szczególnie tych ciekawych, pokracznych, małych stworków.

-3DS nie ma prawej gałki a ja nie mam zamiaru jej do niego nabywać.

-WiiU jest niezłe do coopa mimo problemu z kontrolerami.

-3DS jest o wiele tańsze do nabycia i utrzymania.

Rzeczy, których nie wiem do końca i tak dalej:

-Czy ten telewizoro-kontroler, zwany bodajże GamePadem do WiiU nie ma wspomnianego wcześniej input laga?

-Czy konto online jest płatne i czy można korzystać na nim z PayPala?

-Czy 2DS będzie obsługiwać wszystkie gry z 3DS?

-Jak to jest ze sprzętem i grami Big N na rodzimym podwórku? Da się nabywać niezbędniki i gry, czy to tak u nas popularne, jak sushi obok tradycyjnego kotleta na talerzu?

-Czy naprawdę na tych konsolach jest miejsce dla kogoś nie moczącego gaci na widok kolejnego platformera od Mario?

-Czy 3DS nie będzie paradoksalnie tańszy w tym momencie niż 2DS?

-Na co powinienem uważać, co rozważyć?

Jeśli chcecie mi pomóc, obok (nie zamiast) samych rad możecie dać też propozycje gier, których mógłbym spróbować, albo konfrontacji waszych top 5 na każdą platformę.

Dzięki wielkie i proszę o dużo podpowiedzi, bo to byłaby spora decyzja finansowa z mojej strony, a w doborze sprzętu jestem tragiczny.

Korekta nazwy. - Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie w sumie odpowiedziałeś...

Mam gdzieś (...) efekty 3D

Kup 2DSa zamiast 3DSa.

30 klatek na sekundę, to o 30 za mało, do groma!

To nie kupuj konsoli. Gier, które utrzymują 60 klatek jest na Wii U garstka (acz i tak więcej niż u konkurencji).

Czy ten telewizoro-kontroler, zwany bodajże GamePadem do WiiU nie ma wspomnianego wcześniej input laga?

Ma. Niewielki, ale ma. W niektórych wypadkach widać go nawet przy mierzeniu telewizor - pad (a telewizor też ma swój lag).

Czy konto online jest płatne i czy można korzystać na nim z PayPala?

Konto jest darmowe (tak jak wszędzie), multi też jest za darmo.

PayPala nie można używać, ale niewykluczone, że taka opcja się pojawi.

Czy 2DS będzie obsługiwać wszystkie gry z 3DS?

Tak.

Jak to jest ze sprzętem i grami Big N na rodzimym podwórku? Da się nabywać niezbędniki i gry, czy to tak u nas popularne, jak sushi obok tradycyjnego kotleta na talerzu?

Trochę sprzęt i gier można dostać, ale niektóre rzeczy będziesz musiał sprowadzić z UK albo Niemiec. A naprawdę egzotyczne z jeszcze dalsza.

Czy naprawdę na tych konsolach jest miejsce dla kogoś nie moczącego gaci na widok kolejnego platformera od Mario?

Jest. Jak lubisz visual novel to na pewno trafisz na coś, co trafi w Twoje gusta. Choć bez Mariana, Zeldy i Pokemonów tracisz największe tuzy od N.

Czy 3DS nie będzie paradoksalnie tańszy w tym momencie niż 2DS?

Z tego co widzę nowy 3DS jest minimalnie droższy.

Na co powinienem uważać, co rozważyć?

Poszukaj konsol w hipermarketach albo u znajomych i popróbuj każdej z nich.

Nie kupuj dopóki Cię nie "weźmie" na coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem nowe Nintendo 3DS XL za 640 zł. Jeden sklep sprzedaje. Dołączają też ładowarkę gratis. Normalnie w zestawie nie ma. Ale szczerze mowiac, jestem zawiedziony jakością tego sprzętu nawet jak za taką cenę. Stary Gameboy Advance miał lepszą jakość wykonania.

Ekrany mają typowy problem słabych kątów widzenia jak w laptopach. Po włączeniu efektu 3D ekran zaczyna "lśnić" przy patrzeniu, raz jest jaśniejszy, raz ciemniejszy, prawie jak patrzenie na hologram, a sam efekt jest widoczny pod bardzo małym kątem. Obudowa jest z plastiku, i jak się ją trzyma w rękach, to od spodu słychać trzeszczenie plastiku i czuć jak się wygina. Przyciski są bardzo dalekie jakością od tych z np. pada od X360. Są głośne, luźne, i korzystanie z nich nie sprawia przyjemności. Sama gałka też nie jest ciekawym rozwiązaniem wg mnie, bo nie idzie jej wyczuć, jest też mało precyzyjna. Ale być może trzeba się przyzwyczaic...? W każdym razie napewno 3DS wymienię na nową wersję, jeśli tylko się pojawi. Mam nadzieję, że naprawią te wszystkie "drobnostki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi:

A mógłbyś udostępnić jakiś test z monitorem? Z tego, co wyszukałem w internecie, spodziewać się można 100-150 ms laga w dobrym przypadku, więc jeszcze grywalnie całkiem, ale chętnie bym zobaczył coś wiarygodniejszego.

Dzięki za podpowiedzi, a co do pomijania zeldy, mariana i pokemonów, to oprócz tego ostatniego, tytułów nie miałbym zamiaru pomijać, tylko nie są same w sobie powodem do kupna konsoli w mojej opinii.

A tu, gdzie mieszkam WiiU nie ma niestety :/ Licząc punkty sprzedaży, sztuk tej konsoli jest w mojej mieścinie chyba najwyżej koło setki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=799037

150 ms to cztery klatki (dziewięć przy 60 FPSach). W brawlerach albo sportówkach (szczególnie przeciw innym ludziom) to może przeszkadzać. W pozostałych sytuacjach to osobista preferencja, chociaż wszystko powyżej 80 ms jest niepokojące.

Mnie lag w GH doprowadzał do szału, choć używałem zwykłego monitora ;)

EDIT: Na PC, ale zasada ta sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GH? Czy nadal mowa o WiiU :o?

No cóż. Nadal nie mam odpowiedzi na swoje pytanie, mam wrażenie, że nie znam wystarczająco gier na 3DS, a i tytuły z VC przyjemniejsze byłyby najwidoczniej na niej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...