Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Alice: Madness Returns - x360ce nie działa z wersją Steam

Polecane posty

Nabyłem na wyprzedaży Halloweenowej rzeczony tytuł. I zważywszy na jego konsolowy charakter postanowiłem przejść grę przy użyciu pada (Saitek Color Rumblepad). Pad niestety nie obsługuje wymaganego przez grę XInput, więc standartowo w tej sytuacji zastosowałem emulator x360ce. Ku mojemu zaskoczeniu nie działa.

Niezbędne pliki emulatora umieściłem bezpośrednio obok pliku gry (zgodnie z instrukcją) czyli do:

/Steam/SteamApps/common/Alice Madness Returns/Binaries/Win 32/

Przyznam z żalem, że posiadałem kiedyś "bardziej lewicową" wersję gry, i na niej emulator działał bez problemu.

I tu pojawia się moje pytanie. Co może być przyczyną. Podobno Steam znany ze swojej "niechęci obcym dodatkom" akurat x360ce nigdy nie blokuje (takie przynajmniej słyszałem opinie). Tu jednak mam przykład tego, że niekoniecznie gra chce współpracować z niezbędnym w tym przypadku dodatkiem. Czy istnieje rozwiązanie pozwalające na użycie tego emulatora, czy pozostaje mi wymiana gamepada (ermm.gif ) czy wtórne nabycie gry u Wujka Torrenta (co jest kuriozalne po zakupie oryginałumad.gif)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym ekspertem :3 ale zdażały mi się już problemy z x360ce. Prawie wszystkie gry mi się wyłanczały przez ,,dinput8.dll" ale znalazłem rozwiązanie. Pobrałem najnowszą wersje emulatora i teraz każda gra mi śmiga. Nie wiem jakiej wersji używasz ale łapaj linki do najnowszej:

https://x360ce.googlecode.com/files/x360ce.App-2.1.2.191.zip - EMUlATOR

https://x360ce.googlecode.com/files/x360ce_lib32_r848_VS2010.zip - PLUGINY (32bit)

https://x360ce.googlecode.com/files/x360ce_lib64_r848_VS2010.zip - PLUGINY (64bit)

Wszystko rozpakuj do folderu z grą. Po czym odpal emulator i ustaw sobie przyciski, poźniej zamkni i odpal gre. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej metodzie nie działa nawet z odznaczonym Pass Through.

Próbowałem też na wersji Origin (dziw że EA dało ją darmo za zakup na Steamie), niestety tam też x360ce nie działa.

Próbowałem też witaminek, niestety Steam skutecznie je wykrywa.

Pytanie teraz, co blokuje możliwość działania tego emulatora i jak to usunąć/unieczynnić.

EDIT: Uporałem się z padem. Wystarczyła mała modyfikacja w pliku .ini (dopisanie "version=1" pod sekcją "[options]") oraz zastosowanie 32 bitowego xinput1_3.dll

Niestety gra nadal nie inicjuje uruchomienia emulatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu, ale jak tak bardzo chcesz pograć na padzie, zostaje opcja użycia Xpaddera. Lepsze to niż się męczyć z x360ce.

Ustawisz tylko klawisze na padzie i już, sam używałem tego sposobu z grą: Beyond Good and Evil, bo żadne z emulatorów nie działało. To komentarz ode mnie, nie wiem jeszcze jak bym mógł Ci pomóc >-<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadziała z Alice, bo gra ma natywną obsługę (a wiadomo takie rzeczy się gryzą).

Ostatecznie mogę spróbować, niestety sterowanie pod kontroler jest skrojone dużo lepiej niż jakkolwiek by można odtworzyć na xpadderze (w sumie to gra zarówno konsolowa, więc czemu się dziwić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...