Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piruuu

Upgrade starego blaszaka

Polecane posty

Witam!

Chciałbym lekko zmodernizować mojego starego, zastępczego peceta więc zgłaszam się do was o pomoc i poradę.

Obecna konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon 64, 2000 MHz 3200+

Płyta główna: Gigabyte GA-M55S-S3 (rev 1.0) BIOS zaktualizowany do wersji F12

Karta graficzna: Radeon X1600 Pro (256 MB)

Zasilacz: TRACER 4Life/400W

Dysk twardy: SEAGATE ST3250620AS 250GB

RAM: 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Zdaję sobie sprawę, że przede wszystkim do wymiany jest zasilacz. :) Oprócz tego chciałbym dokupić lepszy procesor i pamięć RAM. Budżet chciałbym zamknąć w okolicach 300 zł. Komputer będzie używany głównie do przeglądania internetu i pracy biurowej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmienić na np. Fortron FSP350-60GHN (jeśli karta nie potrzebuje zasilania PCIe), zmienić procesor na dwurdzeniowy (coś z rodziny Athlonów II X2, ew. X3/X4 jak nie będą wiele droższe; wymagany BIOS F13B), może też dołożyć pamięci. Więcej raczej nie ma co zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najwięcej problemów mam z doborem procesora - czytam o tych socketach AM2, AM2+ i AM3, wgrywaniu nowego BIOS i kończy się na tym, że mam tylko mętlik w głowie. Z tego co zrozumiałem F12 jest kompatybilne z dwurdzeniówkami i chyba przy tym zostanę. Masz jakieś konkretne modele godne polecenia? W sumie nie zaszkodzi również jeśli polecisz coś z wyższej półki na wypadek gdybym zmienił zdanie. wink_prosty.gif

Co do zasilania karty - nie mam zielonego pojęcia. W specyfikacji czytam, że ma złącze pci-e, ale nawet nie wiem czy o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...