Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Seasonic

Komputer do 2000 zl

Polecane posty

Witam, złożyłem taki komputer cena 1900 zł przeznaczenia to ogólnie internet, starsze gry i od czasu do czasu zrobienie czegoś w vegasie. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat? Grafike juz posiadam to Gigabyte Radeon R9 270XOC

Procesor AMD FX-8300, AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 16MB, BOX (FD8300WMHKBOX)

Płyta główna MSI 970 Gaming, AMD 970, AM3+, DDR3 (7693-040R)

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Pamięć HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9

Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Obudowa Zalman R1, USB 3.0, Czarna (R1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy całkiem nieźle pokrywają się z morelowymi, więc zakładam, że planujesz kupować właśnie tam.

Prawdę mówiąc nie jestem przekonany, czy w Twoim wypadku FX to najlepszy pomysł - co prawda jak go podkręcisz, to w Vegasie jego odpowiednikiem będzie kręcona i5 (co jest w sumie i tak delikatnie optymistyczne), w przypadku której koszt (cpu i mobo) będzie ~2x większy, tyle że zgodnie z Twoim opisem Vegas to tylko "od czasu do czasu", a pobór energii wyższy pod dowolnym obciążeniem o ~100W (a pod mocnym, wielowątkowym nawet i 200W) będzie Ci towarzyszyć stale, podobnie jak niższa wydajność pojedynczego wątku (klik). No tyle że żeby jako tako zmieścić się w budżecie, trzeba by było wziąć niekręconą i5 (wolniejszą w Vegasie o 30-40%) i płytę główną z zauważalnie niższej półki (bo nie potrzeba tak wybitnej sekcji zasilania).

Co do innych uwag:

  • RAM o identycznych parametrach możesz dostać nieco taniej (klik), no i nadal w niższej cenie są pamięci wyżej taktowane (klik). Tak swoją drogą, to Vegas jest potencjalnie dosyć pamięciożerny, więc czy nie lepiej wziąć 8GB w jednej kości?
  • Zasilacz broni się długą gwarancją i pojedynczą linią 12V, jednak Antec VPF 550 powinien mieć wystarczająco mocną linię 12V, a krótszą gwarancję rekompensuje niezależną regulacją napięć. Najbardziej przekonywałby mnie jednak G550M - co prawda z innego sklepu, ale ma 5 lat gwarancji (co wypadałoby potwierdzić w sklepie, bo strona mówi co innego), pojedynczą linię 12V, niezależną regulację napięć i do tego modularne okablowanie.
  • No i nie do końca przekonuje mnie procesor, a dokładniej 95W TDP - co prawda brakuje mi jakiegokolwiek testu, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że może się przez to kręcić nieco słabiej od np. FX-8320.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności w Vegasie:

- podczas renderowania i obróbki wielu ścieżek na raz wydajniejszy będzie FX.

- podczas pracy nad pojedynczymi ścieżkami wydajniejszy będzie i5.

- dual-channel jest szybszy od single-channel o ok. 5-7% podczas renderingu, o ok. 10-15% podczas niektórych obliczeń na ścieżkach

- cache programu na SSD/RAM ma większe znaczenie dla wydajności niż debata FX kontra niepodkręcane i5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz już mam totalny mętlik w głowie po waszych postach i nie wiem co myśleć...

Co do Vegasa czy podobnego typu oprogramowania to będą tam podstawy, trailerów do filmów nie mam zamiaru robić... Poza tym zapomniałem jeszcze o dysku SSD jakimś 120 GB. Sprzęt ma być uniwersalny nie kierujemy się tutaj np graniem tylko wszystkich po trochu.

Musze pomyśleć jeszcze może nad zestawem Intel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o takim czymś na Intelu, oczywiście zestaw droższy bo prawie 2500 zł.

Intel Xeon 4C E3-1231 v3 LGA1150 BOX

CoolerMaster G550M 550W

Kingston DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz HyperX Fury Red CL10

Asrock Fatal1ty H97 Performance Intel H97 LGA1150 BOX

Zalman R1 czarna

Crucial SSD BX100 120GB SATA3 (CT120BX100SSD1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym coś takiego - http://www.morele.ne...ry/info/2EVohs/

450W to i tak nadto jak na ten zestaw, a chwilowo ceny zasilaczy nie zachęcają, szybsze pamięci, większy SSD (120 GB to system i GTA V potrafią samodzielnie zapchać).

1.Ta płyta główna nie jest kiepska? wychodzę z założenia ze nawet jeśli coś mi wydajności nie da to chce żeby to było bardzo dobrej jakości...

2.Co do Xeona to mam pytanie bo z tego co wiem jest to procesor z zablokowanym mnożnikiem ale ma jakiś tam turbo boost na 3.7 czy 3.8 ghz jest to na każdy rdzeń? potrzeba do tego dodatkowego chłodzenia czy boxowe wystarczy poza tym ze będzie głośne?

3.Co sądzicie ogólnie o Xeonie?

4.Co do gier to nie będą grane gry typu gta V,Wiedzmin,Metro tylko starsze typu CS:GO,LOL,Diablo III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolejne sensowne to dobre 50 zł dopłaty - Z97-P (na minus cztery SATA, na plus M.2), GA-Z97-HD3 i Z97-G43 (bywała 30-40 zł tańsza), a właściwie w Anniversary poza biednym wyglądem ciężko się do czegoś przyczepić (no, dźwiękówka nie imponuje, ale tutaj różnice są niewielkie).

Ewentualnie taniej jest B85-G43 (i B85-HD3), tyle że z nią trzeba zrezygnować z wysoko taktowanego RAMu (wszystkie Intelowe chipsety poza Z87/Z97 obsługują maksymalnie 1600MHz).

2. Domyślnie Boost zmniejsza się wraz z ilością obciążonych rdzeni, ale w UEFI można ustawić maksymalną wartość niezależnie od obciążenia. Box co prawda zagwarantuje, że temperatury będą w normie, ale kulturą pracy na tym procku ponoć nie imponuje.

3. Taka lepiej wyceniona i7. Sam mam 1230v3, Irenez ma 1231v3 i nie narzekamy smile_prosty.gif

4. Z takimi grami nie będzie żadnego problemu, niezależnie od tego, na jakiego procka w tym budżecie się zdecydujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolejne sensowne to dobre 50 zł dopłaty - Z97-P (na minus cztery SATA, na plus M.2), GA-Z97-HD3 i Z97-G43 (bywała 30-40 zł tańsza), a właściwie w Anniversary poza biednym wyglądem ciężko się do czegoś przyczepić (no, dźwiękówka nie imponuje, ale tutaj różnice są niewielkie).

Ewentualnie taniej jest B85-G43 (i B85-HD3), tyle że z nią trzeba zrezygnować z wysoko taktowanego RAMu (wszystkie Intelowe chipsety poza Z87/Z97 obsługują maksymalnie 1600MHz).

2. Domyślnie Boost zmniejsza się wraz z ilością obciążonych rdzeni, ale w UEFI można ustawić maksymalną wartość niezależnie od obciążenia. Box co prawda zagwarantuje, że temperatury będą w normie, ale kulturą pracy na tym procku ponoć nie imponuje.

3. Taka lepiej wyceniona i7. Sam mam 1230v3, Irenez ma 1231v3 i nie narzekamy smile_prosty.gif

4. Z takimi grami nie będzie żadnego problemu, niezależnie od tego, na jakiego procka w tym budżecie się zdecydujesz.

A co jest nie tak z ta płyta co podałem oprócz tego ze jest 70 zł droższa?

Asrock Fatal1ty H97 Performance Intel H97 LGA1150 BOX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tyle że względem wspomnianej przeze mnie B85-G43 dopłacasz stówkę za lepszą dźwiękówkę (raczej lepiej byłoby wziąć płytę MSI i dedykowaną kartę), lepszą sekcję zasilania (która przy zablokowanym procku jest właściwie nieistotna) i kilka funkcji związanych z dyskami, np. tworzenie macierzy RAID. No a względem Z97 Anniversary tracisz wspomnianą już przeze mnie możliwość obsługi szybszych RAMów.

Jeżeli budżet masz z grubsza nieograniczony i bardzo Ci się podoba, to możesz ją wziąć, ale zbyt wiele za nią nie przemawia.

PS  Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...