Skocz do zawartości

Rozwiązany: Legendy rpg i windows 7


Anemon

Polecane posty

Witam

Niedawno zakupiłem sobie paczkę gier " Legendy rpg" i z dwoma legendami mam problem.

Pierwszą z nich jest Baldur's Gate 2. Obraz jest widocznie podzielony na kratki. Na otwartych obszarach tego nie widać ale w zamkniętych pomieszczeniach to się mocno rzuca w oczy. Także w ekranie ekwipunku jest to widoczne.

Drugi problem tyczy się gry icewind dale 2. Niektóre obiekty,postacie i napisy są w czarnych kratkach

Chciałbym zagrac w te klasyki bez żadnych problemów więc błagam pomóżcie

post-166770-1282476437.jpg

post-166770-1282476785.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować tego sposobu. Jednym to pomaga, innym nie. :P

Jest to droga postępowania dla systemu 32-bitowego

W wypadku systemu 64-bitowego kroki są takie same, lecz zamiast folderu Windows/system32 należy je przeprowadzić dla: windows\sysWOW64

- pozyskujemy starszą wersje pliku dxdiagn.dll (Dostępne w internecie, można ją też znaleźć w starszych systemach, np. w Viście w katalogu Windows/system32)

- W katalogu Windows/system32 naszego Windows 7 odszukujemy powyższy plik, zmieniamy jego prawa własności dodając sobie możliwość modyfikowania go, a następnie zmieniamy jego nazwę na np. dxdiagn.dll.win7

- Uprzednio pobrany plik umieszczamy w katalogu Windows/system32

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ten sposób :dry:

W przypadku Baldur' s Gate udało mi się rozwiązać problem. Wyłączyłem opcje 3d i włączyłem przezroczyste kopiowanie itd. Niestety w przypadku icewind' a nie jest tak pięknie i gra ma potężny spadek fps w pomieszczeniach zamkniętych.

OK udało mi się rozwiązać problem w ID 2 . Wystarczyło powtórzyć procesy jak w przypadku BG i dodatkowo przesunąć 3 suwaki o jeden pasek w dół. Śmiga aż miło i wreszcie mogę się nacieszyć światem D&D na laptopie :laugh: dzięki za pomoc oczywiście :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...