Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Weterani GW1 dostaną jakieś itemki z Hall of Monuments w zależności od tego jak długo grindowali w pierwszej części tongue_prosty.gif Np. ja uzbierałem tylko punkty na podstawową zbroję, tylko nie bardzo wiem na jakiej zasadzie będzie działać, ale domyślam się, że będzie dostosowywać się do mojego poziomu. Jest też parę sztuk broni, a poza tym - minipety i tytuły. Oczywiście te itemy nie będą jakieś mocniejsze, niż te dostępne normalnie w grze, po prostu wyglądem będą się wyróżniać.

Aha, jeszcze jedno - 400 kluczy dla EU od TB: http://gw2.cynicalbrit.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

>>>deniO<<< ja właśnie słyszałem, że itemki mają mieć charakter random zbroji kupionej u kupca i mają być głównie ozdobą. Jak wprowadzą outfit to pewnie tam się to będzie wrzucać.

Co do optymalizacji, jedni narzekają, inni chwalą mi tam działało i nie narzekam, z drugiej strony kolega z dużo nowszym i mocniejszym PC narzekał na spadki fpsów i "przywieszki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy już po premierze GW2 odblokowywanie achievementów w GW1 będzie dawało jeszcze jakieś bonusy w GW2. Nie wiem czy będę mógł kupić GW2 w dniu premiery, bo nie wiem jak będę stał z pieniędzmi. Wakacje kosztują, a premiera jest pod koniec miesiąca... Zawsze mogę zamówić pre-order i odebrać go kilka dni później, po wypłacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila o tytule

Want to Play in the Final Guild Wars 2 Beta?

a w środku...

Pre-Purchase Guild Wars 2 Now for Access!

Strasznie mnie irytuje takie podejście. Beta powinna być otwarta, a nie dla Pre-Purchase'ów i posiadaczy kluczy. Skok na kasę i tyle.

Gdybym nie dostał klucza z gram.pl to bym sobie całkowicie tą grę darował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobią żadnej otwartej Bety, to jest final beta event. A odnośnie:

"Beta powinna być otwarta, a nie dla Pre-Purchase'ów i posiadaczy kluczy"

To ja jako posiadacz Prepurchase'u powiem: taaaakiego. Bardzo podoba mi się nagrodzenie zapalonych fanów serii któzy kupili prepurchase właśnie takim ekskluzywnym dostępem - wspierasz studio, ufasz mu, grasz w betę. Nie jesteś fanem, obawiasz się czy gra faktycznie będzie dobra - poczekaj na recenzje, Beta nie musi być dla wszystkich,

Chyba że standardowo mamy do czynienia z tak charakterystycznymi dla naszej nacji zwolennikami wszystkiego za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym, mi nie chodzi o "za darmo". Gdyby nie robili tego całego "chcesz testować wersję beta gry ? zapłać" kupiłbym pre-purchase bez mrugnięcia okiem.

Jednak taka taktya marketingowa sprawia, że obawiam się co jeszcze wymyślą. Naprawdę nie spodziewałem się tego akurat po tej grze.

Cóż, zobaczymy co będzie dalej. Klucz do bety zgarnąłem i 20-go zobaczę co i jak. Mam tylko nadzieję, że to był jednorazowy fail ( tak, tym jest w mojej opinii ten sposób na sprzedawanie pre-purchasów ) i że nie będę żałował ewentualnie wydanej kasy.

No ale jak widać dla niektórych skok na kasę jest "ficzerem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki fail? I w ogóle "skok na kasę" w przypadku mówienie o Guild Wars 2 i Arena Net brzmi śmiesznie. Dostajemy tak świetne MMO bez abonamentu, z naprawdę idealnym sklepikiem (bez żadnych niezbędnych itemów, głównie kosmetyka), "skok na kasę" tu nie pasuje :P

Nie mam chyba żadnego znajomego zainteresowanego tą grą, który nie dostał się do testowego weekendu. Klucze rozdawano dosłownie wszędzie, na wielu stronach, profilach FB, na kanałach YT. Kto chciał się dostać, ten się na 90% dostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS a ja ci powiem, że "nie pamięta wół jak cielęciem był." Grałem w beta weekendy pierwszego GW podczas, gdy mało ludzi o tej grze słyszało. Stawiałem pierwsze kroki w GW i na własne oczy widziałem jak liczba graczy spada w zastraszającym tempie w dół. Teraz dalej grywam od czasu do czasu.

I kto jest prawdziwym fanem? Osoba, która pół życia spędziła w grze czy jakiś burżuj, którego stać na pre-purchase kolekcjonerki. Nie ma czasu na rozglądanie się i żebranie na różnych portalach o klucz do bety. Chciałbym po prostu się zarejestrować i dostać klucz, żebym mógł przetestować grę. Taki jest zwykle cel beta weekendów. Drugi to sprawdzenie stabilności serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki prepurchase kolekcjonerki, się pytam? Dostęp do Bety dawał normalny prepurchase, w cenie zblizonej do tego ile będzie kosztowało pudełko - a różnica to właśnie udział w trzech beta weekendach, dwóch stresstestach, jakieś tam przedmioty do ktorych przykładam mniejszą wagę, bo najważniejsza dla mnie była możliwośc jak najwześniejszego ujrzenia Kryty 200 lat później. Więc trochę dziwny tok myslenia: jestem fanem, bo ciupałęm w jedynkę, ale nie na tyle coby kupić prepurchase dwójki, ale pomimo tego Beta mi się nalezy, bo tak piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy do nikogo, ale nie jestem w stanie kompletnie pojąć o co tak naprawdę jest ta burza i czego się ludzie czepiają... tego, że aby dostać się do bety trzeba było zamówić wcześniej grę? :P Jeśli tak to chyba ktoś tutaj nie ma racji, bo co jakiś czas jak wchodziłem na Facebooka to widziałem informację od ArenaNet z linkami do stron oraz ilością kluczy jakie były tam rozdawane i było tego tyle, że IMO naprawdę ciężko było się nie dostać... jeśli się chciało. Tyle dymu o nazwę jednego e-maila? Naprawdę? ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha ja tu widzę że zdeni0 to jakiś fanatyk. ciągle gadasz że nie ma abonamentu. No i co z tego? w d3 też nie ma. w tf2 też nie. dc universe rom itp itd. Czy brak abonamentu jest powodem dla którego można dostać kiepską grę?

nieważne że ma miliard wad ważne że bez abonamentu.

brak abonamentu = 10/10 w ocenie gry

no niezbyt.

skok na kase to dobre stwierdzenie. teraz nikt nie robi gier dla pasji. wszędzie jest armia marketingowców którzy chcą wydrzeć kasę.

A zawsze zaczyna się od "niewinnych kosmetycznych mikropłatnościach". Od słitaśnych buciczków dla postaci za 1? do niemożności grania.

obecnie np. w tf2 szansa wypadnięcia nowych przedmiotów jest równa chyba 0.00001% kiedyś wystarczyło pograć chwilę i się wszystko miało. teraz trzeba kupować bo się inaczej nie zdobędzie. A zaczęło się od f2p tf2.

A Anet hmm postanowili zrobić b.dobrą grę wystawić odpowiednią cenę. Zaskarbić serca graczy a potem zarabiać mikropłatnościami. Proste.

Tylko smutne jest to że te miliony zielonych dostają ci na samej górze. A zwykli pracownicy normalną pensję. Nie jakieś kokosy. Mimo iż bez nich nie byłoby gry.

a do bety się nie dostałem. Wszędzie było że klucze rozdane.

powinna być open beta. chociażby na 2 dni. Nikt nowy by nie ściągnął 25gb klienta i nie zagrałby. Ale byłoby że open beta była.

To byłby imo sukces marketingowy.

kiedyś była afera na cda forum odnośnie roma i itemów do niego. "dla czytelników/fanów cda". i posypały się skargi, maile. kto jest fanem cda. ten kto kupuje cda za 15zł czy ten kto nie kupuje a ma konto na forum.

Sądzę że fanem gw jest ten kto gra/grał w gw1 kupił dodatki. myśli kupić gw2. Gdyby nie zakup gw1 i granie w to lata. to nie byłoby kasy na robienie gw2. więc imo beta keya powinien dostać obowiązkowo każdy gracz gw1. bez głupich ankiet bijatyk o keya żebrania podpisywania oświadczeń o tajemnicy itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, masz jakieś zaburzenia osobowości, że nagle bez powodu na mnie naskakujesz? :P

Nie jestem fanatykiem, dla mnie GW2 to na pewno nie 10/10, parę rzeczy mi się w tej grze nie podoba. Ale "kiepska"? "Fail"? "Skok na kasę"? I nie wyskakuj z TF2 i Diablo 3, bo to nie są gry MMO, czyli ich skala jest o wiele mniejsza, niż tak ogromnej gry, jak MMO z wielkim, otwartym światem, nie sądzisz? :f Porównuj do innych gier reprezentujących ten sam gatunek. "Nikt nie robi gier dla pasji", no proszę Cię. Śledzę produkcję GW2 od samego początku, czytałem wszelkie wpisy na blogach, wywiady, ba, na Gamescomie sam rozmawiałem z deweloperami, ANet to deweloperzy, którzy kochają swoją pracę i swoje gry. Podobnie, bo ja wiem... CDP Red, o nich powiedziałbym to samo.

Mówię o braku abonamentu, bo to niezwykle istotne. Jak inaczej twórcy mają zapewnić stałe wsparcie, nieustanne po premierze gry, jeżeli nie z mikropłatności? :P Poza tym Twoja krytyka mikropłatności opiera się na "Zaczyna się niewinnie, ale będzie gorzej!"... No to, sorry, ale co to za argument :P Nie będzie gorzej, bo wystarczy spojrzeć na pierwszą odsłonę Guild Wars. Tam też był sklepik i jakoś nawet dziś, tyle lat po premierze, też nie sprzedają tam uber-OP przedmiotów. Ja po prostu wierzę twórcom, którzy obiecali, że w sklepie nie będzie żadnych przedmiotów niezbędnych do gry, niczego, co naruszy balans. Zresztą, cholera, sam ten sklep widziałem w becie :P

Zresztą, widzę, że o TF2 też mało wiesz - o craftingu przedmiotów zapomniałeś? Albo o wymienianiu się? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nixe niezmiernie mnie rozbawiasz. Po czym wywnioskowałeś, że ZdeniO jest fanatykiem? Bo napisał sensowną i spójną wypowiedź w przeciwieństwie do ciebie? Wiesz ilość =/= jakość.

Ocena 10/10? Hmmm a gdybyś tak poczytał ten temat zauważyłbyś kilka dyskusji na ten temat.

Nikt nie robi gier dla pasji tak? Rozumiem, że znasz osobiście wszystkich twórców gier, no przynajmniej tych większych firm i z bardzo dobrej ich znajomości wyciągasz wnioski. Szacunek koleś też chciałbym tak dobrze znać kilka tys. ludzi.

TF 2 mówisz. Po pierwsze przedmioty wcale tak nie wypadały. Po drugie jasne, że wypadają rzadziej. Odblokowałbyś wszystko w 3h i zostawił grę w spokoju, a tak masz zajęcie na długie godziny. Poza tym ciągle dodają coś nowego więc narzekać nie można. A IS? Gra ma przecież w domyśle zarabiać, serwery mają się utrzymać etc. A dając na przykład TF 2 popełniasz wielki błąd, bo tutaj akurat bardzo widać, że twórcy wciąż dbają i dodają coś nowego do gry. Poza tym każe ci ktoś kupować? NIE! Poświęć te kilka h, porozmawiaj z ludźmi, powymieniaj się, nie płać!

Co do shopu w GW2, najpierw dowiedz się jak to wygląda/zagraj a potem się wypowiadaj.

Tylko smutne jest to że te miliony zielonych dostają ci na samej górze. A zwykli pracownicy normalną pensję. Nie jakieś kokosy. Mimo iż bez nich nie byłoby gry.

Czy tak nie było od tysiącleci? Pracownicy i tak całkiem nieźle zarabiają w tych większych firmach, a i tak zapewne najbardziej cieszy ich satysfakcja z finalnego produktu.

Co do open bety to zdanie jest tak bezsensowne, ze proszę napisz je jeszcze raz. Tylko poświęć na to więcej niż 20 sec.

Zdanie/zdania(?) odn. RoM i CDAction też prosiłbym o jakieś... hmmm, rozpisanie?

Idąc twoim tokiem myślenia, jeżeli np. grałem kiedyś w Morrowinda to muszę być fanem(tak się składa, że jestem ;P) i mieć automatyczny dostęp do bet wszystkich następnych produkcji firmy. W innym wypadku foch i hejt do potęgi 10.

Stopniowe udostępnianie bety zwiększało zainteresowanie, i więcej ludzi mogło się przygotować. Udostępnią to na 2 dni i ludzie nie zdążą pościągać tych ~20GB.

Jakich ankiet i bijatyk o keye? sam napisałeś parę linijek wyżej, że klucze były wszędzie rozdawane?

I jeszcze jedno. Wnioskuję, że ocena -5 w twoim profilu nie wzięła się z niczego, więc jeżeli chcesz to zmienić proszę cię zastanawiaj się nad tym co piszesz. Piszesz aby dyskutować albo wymienić poglądy a nie dla samego faktu pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostałem się do bety. A odnośnie oceny to możesz polookać temat o lolu. zobaczysz ze 2 gości się uparło i za każdego posta mi dają down vote.

a zdeni0 mi chodziło o to że zdanie "brak abonamentu" powtarzasz jak mantrę. Ktokolwiek miałby problem do gw2 to Ty od razu z brakiem abonamentu.

co do tf2 to mam przegrane około 2,2k godzin wiec wiesz.

Zresztą mowa jest o micropłatnościach a nie o craftingu. Do którego i tak trzeba mieć przedmioty które teraz bardzo bardzo rzadko wypadają. a w tf2 nie chodzi o odblokowywanie itemów tylko o multi bo tak jak zdeni0 (btw masz zero czy o w nazwie) napisał tf2 to nie mmo. (ja przytoczyłem tf2 tylko w kwestii micropłatności)

w gw1 nie ma uber przedmiotów w sklepie bo gw1 jest praktycznie dead. Jedynie farmerzy na usa dysach którzy nie dobili 50/50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GW1 nawet jak była jeszcze duża populacja to nie było w item shopie dostępnych rzeczy, które dawały znaczną przewagę. Nie wiem jak to będzie w GW2, bo ciężko to przewidzieć, ale mam nadzieję, że arena net utrzyma swoją aktualną politykę i w item shopie będą tylko drobne kosmetyczne rzeczy, sloty na postacie, większy bank (który i bez tego będzie wystarczający).

Nie mam też zamiaru fanboyować, ani hejtować... Też nie dostałem się do bety, ale nie będe z tego powodu płakać na forach. Grę kupię, a jak mi się nie spodoba to po prostu odsprzedam konto za 3/4 ceny i dużo na tym nie stracę. Owca syta i wilk cały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w gw czegoś jak potwierdzenie maila? tak że nie można go zmienić. Coś jak na steamie. Nie pamiętam bo już chyba z 2 lata nie gram w gw regularnie.

"drobne kosmetyczne rzeczy, sloty na postacie, większy bank" dokładnie. tyle jest w sam raz. Sam jak wciągnę się w gw2 to zakupie ze 2 sloty. tylko żeby akceptowali PSC. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś w TF w przeciągu 2h grania wypadły mi 4 przedmioty O>O cheaty, hackuje itemshop. Co do GW 1, wejdź, np. dzisiaj i zobacz ile jest tam ludzi. Poczekaj 5 min i zacznij gadać. Bo ludzi nadal jest sporo. Hmm masz 2k h na TF2 a nadal takie głupoty gadasz?

Poza tym wiecie, że to jest temat do dyskusji o GW a nie wylewaniu swoim wyimagnowanych żali na temat systemu IS-ego. Haters gonna hate.

EDIT

Dont hate me bo mam racje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemiły bo piszesz głupio, niezrozumiale, nie masz żadnych argumentów na poparcie i ciągle wszystkich hatujesz i rozdajesz im "-" aby się dowartościować. Prawdopodobnie zaraz dostanę od ciebie i twoich kolegów -10 w poście ale co tam, będę walczył z chamstwem.

Co do GW 2 która rasa najbardziej przypadła wam do gustu? Mi zdecydowanie Nornowie. Hardzi ludzie północy(lub północnego-wschodu, zależy jak patrzeć tongue_prosty.gif) ze wspaniałą stolicą. Już wiem, że na pewno będę nimi grał.

Tym czego nie wyłapałem w becie jest system walk gildii. Jestem ciekaw czy rozwiążą jakoś podział terytoriów jak to miało miejsce w Factions. W końcu tu jest otwarty nieinstancjonowany świat.

Pytanko do graczy GW1, jakoś mnie ominął ten dodatek DLC, paczka misji, chyba w Tyrii(nie pamiętam nazwy paczki) i mam pytanko czy było warto to brać i czy nadal warto? W dniu premiery kosztowało chyba z 40 zł, ale jakoś nie podniecałem się tym za bardzo, jednak jestem ciekaw czy ominęło mnie coś istotnego.

Odnośnie streama nie mówią nic ciekawego, ciągle przynudzają o tym samym. Czyli "jak powiedzieć w inny sposób o czym mówiliśmy 100 razy i nadal się tym ekscytować."

BTW Dzisiaj po 4h grania w TF 2 wypadło mi 5 przedmiotów. CHEATY!!! Albo IS...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemiły bo piszesz głupio, niezrozumiale, nie masz żadnych argumentów na poparcie i ciągle wszystkich hatujesz i rozdajesz im "-" aby się dowartościować. Prawdopodobnie zaraz dostanę od ciebie i twoich kolegów -10 w poście ale co tam, będę walczył z chamstwem.

pomówienie. nie daje nikomu minusów to raczej Ty robisz bo ktoś ma inne zdanie od ciebie. A o dostawaniu minusów od koloegów to zapytaj elfhelma który jest mistrzem w tym.

pewnie chodzi Ci o questy za które dostajesz bronie. parę misji. jeśli lubisz gw1 kupuj.

Niestety mi też się podobają nornowie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GW 2 która klasa najbardziej przypadła wam do gustu? Mi zdecydowanie Nornowie.

Hm... Chyba miałeś na myśli "rasę". Mi najbardziej podobają się Asury, co jest o tyle ciekawe, że nigdy nie przepadałem za "małymi" rasami w MMO. Ale ich lore, kultura, charakter i cała ta "magiczno-techniczna" otoczka jest na tyle fajna, interesująca i inna od typowych gnomów/goblinów, że mnie urzekli najbardziej.

Natomiast jeżeli chodzi o klasę - waham się cały czas. Albo Elementalista, albo Thief. Elkiem już trochę pograłem, w następnej becie planuję sprawdzić Thiefa, szczególnie pod kątem PvP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...