Skocz do zawartości

Ogame


Gość Hell Shell

Polecane posty

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 934
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1. Ile muszę zabulić na wszystkie premiumy żeby mieć pro-planetę?

Same premiumy nie wystarczą, żeby planeta była pro tylko trzeba dbać o jej rozwój budując kolejne poziomy kopalń oraz zbierając surowce. Owszem, ma się profity, ale one po czasie znikają a nikt wiecznie nie będzie bulił SMS za 11zł, żeby sobie Antymaterię kupić ;p Na razie jestem w dosyć potężnym sojuszu (jacy goście mają eko i floty, ja cie...) i pakuję surki w obronę a nie flotę. Ot, cała moja filozofia.

2. Ile muszę spędzić godzin dziennie żeby nie zostać nędzną farma z wielkimi Polami Zniszczeń

Zależy gdzie się znajdziesz i z kim się będziesz zadawał (sojusze ;-) ). Akurat trafiłem całkiem nieźle, bo moja planeta matka jest zaraz w sąsiedztwie z gościem z sojuszu a reszta chyba od dawna nie gra... A pierwsza kolonia też nie ma źle... chociaż wydaje mi się, że fakt, że jest się w jakimś sojuszu sprawia, że ktoś pomyśli dwa razy zanim będzie chciał ciebie zezłomić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak jestem osoba która ma na grę jakieś 1h-2h dziennie (nie licząc weekendów ale w weekendy się imperium galaktycznego nie zbuduje), to nie osiągnie zbyt wiele w tej grze, hm?
E, tam ;] Dokładnie powiedzieć nie jestem w stanie, ale nie poświęcam OGame więcej niż to koniecznie czyli nie siedzę z 1h w tygodniu, bo tylko obecnie parę kliknięć aby rozpocząć budowę statków / obrony / budynków i tyle. Potem trzeba czekać aż surowce się uzbierają, bo koszta zaczynają być coraz większe wraz z postępami w grze ;-) A prawda jest taka też, że raczej na początku trzeba poświęcić trochę więcej czasu... Jednak jeśli komuś to przeszkadza i wie, że tyle nie będzie mógł czasu poświęcić więc - po co do tego się zabiera? ;] Można robić wiele innych rzeczy ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Uni1 od ponad 3 lat. Obecnie dobijam się do TOP 200. Na początku zapalony flociarz obecnie bardziej jako górnik. Nick taki sam jak na forum. Nigdy go nie zmieniam :)

Z mojego doświadczenia wiem że na oGame nie koniecznie trzeba poświęcać bardzo dużo czasu jeżeli ma się już pewne doświadczenie w tej grze.

Obrona tylko w takiej ilości żeby dzienne wydobycie było bezpieczne (2k ll i 100 plazm w zupełności wystarczy) a przy systematycznym zwożeniu surowców jest zupełnie zbędnym wydatkiem.

Oczywiście flota na FS.

Najważniejsze to pamiętać że nikt nie będzie atakował jeżeli nie będzie widział w tym ataku jakiegoś konkretnego zysku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na uni 2.Nigdy nie mogę utrzymać całej floty chociaż przez 3 dni!Zawsze ktoś przyleci i mnie złomuje,chociaż bardzo mało mi weźmie,ostatnio odwiedziło mnie 3k okrętów wojennych i 5k pancerników :mellow: .Jakieś porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka flota na ciebie lata to znaczy że masz spory bunkier i trzymasz w nim flotę.
Poza tym - a to info zaczerpnięte z forum sojuszu w którym jestem - bunkier bez wyrzutni plazmy nie jest wiele wart. Sam inwestuję w górnictwo i obronę a nie budowanie floty i do tej pory miałem tylko dwa ataki na siebie ;] Może dlatego, że mam tylko ponad 4k punktów a może, że jestem w sojuszu. No, i bunkry są niezłym sposobem na nabijanie punktów, bo zawsze znajdzie się flota, która rozwali wszystko ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1KK GS z każdego bunkra zrobi sieczkę ;)
Tyle Gwiazd Śmierci? A kto miałby takie eko, żeby móc to zrobić? Owszem, w naszym Uni 23 jest bardzo silny sojusz RoA - Riders of Apocalypse a trójka z nich jest w pierwszej piątce z ładną ilością punktów, ale - damn, ciężko w to uwierzyć :sweat: Gdyby tyle mieli pancerników albo krążowników to bym zrozumiał :happy:

Poza tym - 7k punktów przebite i mam już trzy planetki. Powiem, że gra jest ślamazarna do pierwszego tysiaka ale jak się już rozwinie technologie i górnictwo to zaczyna pędzić coraz szybciej :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram już dłuuuuugo, nieatakował mnie nikt NIGDY! Rozwiajm się spoko hehe, tylko że pewneego dnia...loguje się, a tam niema statków wszystkich, obrony, myśl atak był, a tu nic...wie ktoś może dlaczego mi to znikneło? tak poprostu.bach i niema ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram już dłuuuuugo, nieatakował mnie nikt NIGDY! Rozwiajm się spoko hehe, tylko że pewneego dnia...loguje się, a tam niema statków wszystkich, obrony, myśl atak był, a tu nic...wie ktoś może dlaczego mi to znikneło?
Ciekawe. Primo, możliwe, że nastąpił błąd serwera i wszystko z twojego konta wcięło a secundo - długo się nie logowałeś bez włączonej opcji urlopy i gra stwierdziła, że ciebie nie ma... sam nie wiem, bo pierwszy raz o czymś takim słyszę. Anyway, to powiem, że miałeś niezłe szczęście, że nikt ciebie nie męczył :sweat: Do tej pory miałem tylko dwa ataki na siebie, niezbyt druzgocące :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem grac na Uni63. GRalem juz kiedys, wiec wiem o co chodzi ! xD

Wszystkich chetnych zapraszam do klanu Golden Demons Tag GDs. Ja i kumpel mamy malo pkt, bo dzisiaj zaczelismy grac, lecz szybko sie rozwijamy ! Serdecznie zapraszamy ! xD

Fani CD-A i OGame, laczmy sie i stworzmy jedna wielka zgrana ekipe ! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nick Wazalski

Ogólnie bardzo fajna inicjatywa, ale zobaczę czy dołączę :) Już mówię dlaczego - na Uni23 gram już jakiś czas, jestem w bardzo dobrym i silnym sojuszu oraz mam już dosyć dobrze rozwinięte planety (już trzy) i nie uśmiecha mi się zaczynać całej roboty od początku ;[ Poza tym, jak ostatnio widzę to niezbyt dużo osób udziela się chociażby w tym temacie, na pewno nie tyle ile było w czasach jego początków. Zobaczymy. Na razie się zastanawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wystarczy wchodzić ze 2-3 razy dziennie na kilka minut, a później zaczyna się prawidłowa zabawa - fleet save, żeby nie zniszczyli floty i nie zabrali surowców. miałem coś koło 300 OW raz i wtedy to tylko z surowcami na fsy, bo inaczej to przylici taki co ma kilkanaście tysięcy OW i tyle samo pancerników, a za nimi już lecą recyklery, żeby zebrać pola zniszczeń 5 minut po ataku... jak już mówiono, nie ma takiej ochrony której nie da się przebić, nawet kilka gwiazdek i kilkaset plazm niewiele zdziała przy ataku flot zjednoczonych jednego z lepszych sojuszy, jak rzucą na Ciebie kilkadziesiąt gwiaz i kilkaset tysięcy OW i pancerników. wystarczy że raz masz koło 1kk każdego z surowców i ktoś inteligentny zaatakuje Twoją planetę kilkanaście minut po powrocie Twojej floty, ja miałem taki przypadek, rozgromiłem go i szczątki zebrałem, to się zdenerwował i puścił flotę 1000 OW, ale ja miałem swoje 300, 200 pancerników, obronę w postaci 50 plazm i flotę sojuszu na orbicie i zaczęła się wojna sojuszy. w końcu koleś został sfarmiony przeze mnie po rozbiciu jego floty przez sojusz. Tak właśnie ta gra wygląda, ktoś ma falangę czujników później, to uderzy minutę po przylocie Twojej floty, kilka razy silniejszą flotą, dla pól zniszczeń. Wystarczy, żeby Cię chwile nie było kiedy flota jest na planecie i znikasz, już grałem na uni 5, 34, 44, 55 i znów zaczynam na 55, bo ta gra naprawdę wciąga, dopóki się nie denerwujesz, że Ci w pień rozbili całą flotę, zniszczyli obronę i zabrali szczątki, bo miałeś kilka milionów surowców i od 5 minut mogłeś zrobić kolejny poziom napędu nadprzestrzennego, przedostatni potrzebny do gwiazdki, ale Cię nie było na planecie żeby zacząć badać... w takich momentach człowiek czuje frustrację, że musi zaczynać wszystko od początku. Ja tak miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To rob FSy xD

@temat

Zmienilem Uni.

Zaczynam rekrutacje ludzi na Uni64 do sojuszu nastawionego glownie na flote. Jesli lubicie latac, niszczyc i pladrowac to sojusz bedzie dla Was odpowiedni. Ciekawa struktura administracyjna i honor to cos co rowniez moge Wam zaoferowac.

Brygada Gwiezdnych Strzelcow ZAPRASZA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja zapraszam wszystkich na uni1.

To najstarsze polskie uni. Tu naprawdę można się wykazac i miec pewnośc że po kilku miesiącach gry zawsze będzie duża liczba grających. Nie zasilajcie nowych uni bo to niema sensu. Wpada tam mnóstwo graczy na początku a po miesiącu większośc już nie gra bo im ie wyszło i znów czekają na nowe uni.

Jeżeli ktoś chce pogra na poważnie to tylko stare uni a najlepiej 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce pogra na poważnie to tylko stare uni a najlepiej 1.
W Uni23 jakoś tego nie zauważyłem ;P Wystarczy sprawdzić sobie liczbę graczy oraz stan ich punktów. Owszem, nadal są liczne persony, które założyły konto i zapomniały grać albo zostały złupione do zera, ale jak na razie w sojuszu w którym jestem idzie bardzo dobrze :) Brak ataków, bariera 14k punktów zaraz będzie przebita, bo budują się kolejne dosyć zaawansowanie poziomowo kopalnie. Jeszcze nie mam szansy budować plazmy, ale niedługo już zapewne moje bunkierki się w nie uzbroją ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Po co Ci jakiś mega wypaśny bunkier ? ZAWSZE się znajdzie kilku zapaleńców którzy go rozwalą w pył i tyle z Twojej roboty...

EKO lub flota - nic innego nie masz do wyboru.

Czy to czy to z fsem z moona na pz jestes bardzo bezpieczny (oczywiście nie na 100% :P).

P.s. Olejcie nowe unia bo przez to stare szybciej upadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...