Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

kurczę grałem w ogame dobiłem 2000 pkt... i mi się znudziło.

No to LOL. Już napewno ktoś o tym pisał! Początek jest tutaj nudny to fakt, ale jak zdobędziesz tutaj ok. 50k pkt to gra nabiera smaczku, a jak jesteś w dobrym top to gra jest super! Tak cię wciągnie, że będziesz po nocach siedział :twisted:

wcale nie wciąga a już na pewno nie zmusza do siedzenia po nocach...wystarczy mieć dobrą obronę i można wchodzić raz dziennie; ew. jak się chce kogoś zjechać to wieczorkiem (tzn. po 1 w nocy :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous

Doświadczeni gracze wiedzą że obrona to zbędny element gry. :P Chyba że to jest gracz-bunkier :D (czasem o rozwalaniu ich obrony piszą w Bitwach tytanów na forum OGame). Ja buduje tylko 10 LL, jako obrone przed zwykłymi transporterami. IMHO nie radze inwestować w obrone, nawet jeśli mamy nadwyżke surówki, bo zawsze sie znajdzie ktoś kto nam ją zniszczy, o sile rakiet międzyplanetarnych i bombowcach już nie wspominając.

Dla mnie smaczkiem samym w sobie jest rozbudowywanie mojej floty. :) Fleet save traktuje raczej jako konieczność, aniżeli coś ekscytującego.

BTW dzisiaj została rozwalona moja calutka flota, cóż padłem ofiarą falangi. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie wciąga a już na pewno nie zmusza do siedzenia po nocach...wystarczy mieć dobrą obronę i można wchodzić raz dziennie; ew. jak się chce kogoś zjechać to wieczorkiem (tzn. po 1 w nocy :) )

dobrą obrone? Jeżeli będziesz grał na nowym uni to nie dasz rady zrobić takiej obrony, żeby cie kilka krążków nie rozwalilo. Jeżeli grasz na starszym uni to napewno ktoś z kolegami może zrobić ci na lot rakietami- tak z 80 rakiet i po tobie, a potem dobiją bombowcami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja gram na u7 i mam naprawdę DUŻĄ obronę...80 rakiet jakby we mnie wleciało to by się nawet przez przeciwrakiety nie przedarły :D jakby wysłali gdzieś 5 razy tyle, to by mi narobili większych szkod; wtedy mogliby dobić bombowcami - tak 1000 powinno wystarczyć, oczywiście przy wsparciu kilku tysięcy lm :)

poza top 100 nikt nie ma szans mnie zjechać w pojedynkę. a w grupach się na mnie szykuje 5 osob...od 2 miesięcy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezłomowali mi flotę... 265 OW 3 bombowce, 1 niszczyciel, 674 LM, 165 sond, 19 KR, 54 MT, 32 DT, :?

Spadłem ponad 200 miejsc, ale szybko się odbuduję :D Za parę tygodni się zemszczę, zwłaszcza że mam kuleczkę :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie też obronę jednak buduję coraz większą, bo co jest mieć lepiej?

Czy:

a) 10 LL, które zatrzymają MT, ale już KR je rozwalą i zabiorą nam połowe surówki (chyba że polecą falami to więcej).

Czy też może:

B) 100WR, 100 LL, 50 DL, 50 J, 10 Plazm i 10 Gaussów + przeciwrakiety + mała i duża powłoka (bądź inna, większa obrona), która TEŻ zatrzyma MT, ale KR też może zatrzymać i wtedy nie zabiorą mi tak szybko surówki. Ogólnie wychodzę z założenia żeby agresor miał jak najwięcej problemów ze mną :P.

(Oczywiście jak zrobisz FS z całą surówką to jest insza inszość, ale na to są falangi :twisted:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous

A na falangi są sposoby. :P Np. wysyłanie floty z misją stacjonuj a następnie zawrócenie jej oraz gdy posiadamy moona i wyślemy z niego flote na PZ także jest niewidoczna dla falangi. Jeśli troche zamieszałem sory ;) pisałem na szybko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BWBlake - początek to znaczy? Bo dla niektórych początek jest do 100 pkt., dla innych do pierwszej kolonii, dla jeszcze innych to dopiero gdy zaczniesz rozwalać co mocniejszych ludków :P. Ile masz punktów po prostu?

Populous - jest bug, że falanga widzi lot z moona na PZ (nawet jeśli jest to niewidoczne PZ z jednej sondy). Co prawda bug, ale flotę ci dopadnie.

A z zawracaniem jest ten ból że jak przyjdziesz to dopiero możesz flotę zawrócić i czekasz duuużo czasu aż wróci, więc też niefajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3397pkt (Miejsce 3470 z 7334)!! Narazie nie atakuje, no może czasami , ja tak sądzę że pierw się rozbóduje tak zeby mi się robiły surowce a potem wezme się za obrone, a na samym końcu za atak a ty jakie masz konto ile pkt, i gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ładnie ładnie, myślałem że to dopiero początki w sensie raczkowania :P

Ja miałem konto na uni 21, ok. 10k punktów, ale skasowałem, bo:

- nie miałem czasu

- nie miałem ochoty

Niedawno Hawk narobił mi znowu ochoty na OGame i oto wielki come back, uni 36 otworzyli, to się zarejestrowałem pierwszego dnia. Na tą chwilę mam 300 punktów (Miejsce 5672 z 12823), robię kolonizator i szukam miejsca na kolonię :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous
A z zawracaniem jest ten ból że jak przyjdziesz to dopiero możesz flotę zawrócić i czekasz duuużo czasu aż wróci, więc też niefajnie.

No tak, ale żeby czerpać przyjemność z gry, jakąś flote trzeba posiadać. :P Bunkrowanie na dłuższą mete nie ma sensu bo zawsze sie znajdzie ktoś kto nam planete ładnie wyczyści. Wystarczy że zwącha dużą ilość surówki. Nie mówie że nie mam obrony, moja planeta matka jest dość solidnie zabudowana ale nie inwestuje wszystkiego w obrone. Gdyby ktoś ja obrócił w mak - zbyt duża strata punktów i ból ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja gram na u7 i mam naprawdę DUŻĄ obronę...80 rakiet jakby we mnie wleciało to by się nawet przez przeciwrakiety nie przedarły :D jakby wysłali gdzieś 5 razy tyle, to by mi narobili większych szkod; wtedy mogliby dobić bombowcami - tak 1000 powinno wystarczyć, oczywiście przy wsparciu kilku tysięcy lm :)

poza top 100 nikt nie ma szans mnie zjechać w pojedynkę. a w grupach się na mnie szykuje 5 osob...od 2 miesięcy :D

hmmm, to jeżeli możęsz to weź powiedz ile masz pkt i jakie top jesteś i także jaką masz obrone teraz, bo mnie to strasznie interesuje jeżeli to co mowisz jest prawdą ;)

A co do tych 80przeciw rakiet to do tego trzeba magazyn rakiet na 8lvl - naprawde masz go tak wysoko :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja gram na u7 i mam naprawdę DUŻĄ obronę...80 rakiet jakby we mnie wleciało to by się nawet przez przeciwrakiety nie przedarły :D jakby wysłali gdzieś 5 razy tyle, to by mi narobili większych szkod; wtedy mogliby dobić bombowcami - tak 1000 powinno wystarczyć, oczywiście przy wsparciu kilku tysięcy lm :)

poza top 100 nikt nie ma szans mnie zjechać w pojedynkę. a w grupach się na mnie szykuje 5 osob...od 2 miesięcy :D

hmmm, to jeżeli możęsz to weź powiedz ile masz pkt i jakie top jesteś i także jaką masz obrone teraz, bo mnie to strasznie interesuje jeżeli to co mowisz jest prawdą ;)

A co do tych 80przeciw rakiet to do tego trzeba magazyn rakiet na 8lvl - naprawde masz go tak wysoko :?:

Dokładnie !! to co widzę nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić :shock: Gram na uni 25 już od ponad 0,5 roku i jakoś żeby pojechać kolesia z powiedzmy top 200 spokojnie styknie 40-50 rakietek... i nawet bombek nie trzeba wysyłać...

Co do mojej pozycji to jakieś top1100 z 60k pkt... wcześniej stawiałem bunkier ale jak przyleciał kolo z 40 miejsca z 1300owcami ponad 10k lm i 8k sond to nie było zbyt różowo :wink: ... ale moona dostałem :wink: i teraz falanga lata jak kopnięta w d..ę :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez gram na nowym uni i blad jeden juz popelnilem. W nocy dzisiaj juz mnie jakis gosc objechal transporterem, teraz sie zbliza kolejny, ale juz wiezyczka sie buduje wiec nie bedzie mial tak latwo. Ile teraz masz redwolf pkt? Jak jestes w TOP1500 to zapraszam do swojskiego sojuszu o TAGu Texas

Na uni 30 po ostatniej wojnie z trudem dobijam do 10k pkt i w swietle uni37 nie wiem czy bedzie mi sie chcialo gre kontynuowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie - dużo surowca ci zabrał? Chociaż mimo wszystko to i tak strata jest... Wniosek? ZAWSZE miej chociaż 1WR :]. Ja na początku też wolałem zrobić 1WR niż 1MT, ale to kwestia szczęścia i zdolności :).

A ja obecnie mam trochę za dużo targetów i się nie wyrabiam z surówką. Farmy tak sfarmione (zfarmione?) że poznikały, z drugiej strony przynajmniej są lepsze miejsca na kolonie :D (kolonizator w budowie).

Zapraszam więc raz jeszcze na uni 36 (nie dajmy się tym z uni 37 ;)). Do sojuszu nie zapraszam, bo:

1. mój własny się rozpadł :(

2. ten w którym jestem czuję że też się niedługo rozpadnie...

Jeżeli będziecie gdzieś niedaleko w 2 galaktyce, możecie liczyć na moją małą pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na normalna faze rozgrywki takie ilosci jak mi ukradl sa smieszne ale na poczatku gry to calkiem sporo, z czolowka juz sie pozegnalem. Ogolnie niezle dostaje po dupie zrobilem wieze, a mi ja nastepny koles rozwalil. Teraz znow ten sam leci, wiem ze jedna wieza nie starczy a na dwie nie mam kasy. Zabralem sie za liczenie te wszystkie procenty czas jego lotu, troche mi to czasu zabralo ale sie aby kolo nie oblowi specjalnie i moze znudzi mu sie najezdzanie mnie.

Na uni 30 powracajac z ucieczek przed nieco wiekszymi rybkasmi zastalem piekne wypelnione po brzegi farmy i teraz sobie tylko jezdze na wyciecxzki po surowke...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam teraz powiem o ogromnej zaletacie przestawienia się prawie całkowicie na gre ekonomiczną. Zasada jest prosta, nie atakujesz - nie jesteś atakowany. Prowadze taką gre od ponad pół roku, kiedy to jakiś baran zezłomował mi ponad 300OW i ponad 1k LM. Od tamtego czasu zaczołem inwestować tylko w badania i obrone. Jedyne ataki na jakie byłem narażony to sporadyczne farmienie jednej z moich kolońji, ale na tyle żadkie, że nie dawało mi się weznaki. Od tamtego czasu nie zanotowałem żadnego ataku na moją planete matke (poza atakami sondami). Nawet mimo ponad 13k satelit orbitujących naokoło niej. Przez te pół roku moje konto urosło o ponad 260k pkt (aktualnie 278k). Wystarczy tylko rozbudować kopalnie na kolońjach, siedzieć cicho i ma się o wiele pewniejsze źródło dochodu niż ataki. Flote ofensywną oczywiście posiadam, bardzo symbliczną (choć tą wielką, metalową kulkę mam), ale używam tej floty jedynie dla ozdoby i ewentualnego kotrataku. Osobiście jestem ogromnym zwolennikiem inwestowania w obrone. Na pewno trudniej jest ją stracić niż flote. Na dzień dzisiejszy liczy spobie ponad 36k WR, 4.5k LL, ponad 300 Gaussów, 70 plazm i jeszce troche mięsa.

BTW: nasz sojusz poszukuje nowych członków. Tak to CCCP_RoA. Universum 1. Jak są jacyś chętni to zapraszam. Aha, musicie mieć ponad 100k pkt. Moja kswyka na OGame identyczna z tą z forum, jakby kogoś interesowało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do wszystkich ogame maniaków. Jestem trochę początkującym graczem, bo gram dopiero od półtora iesiąca. Moje pytanie brzmi następująco: Czy może mi ktoś przedstawić słownik całej terminologii z ogame? Chodzi mi ocvzywiście o wszelkie skróty typu LM, OW itp. Please :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...