Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

Ja tam siedze na swoim U15 i jest mi dobrze, moj qmpel ma juz 2 GS'y, mi sie zbliza do pierwszego GS'a i nie jest zle. Raczej nie bede gral na innych universach. Pogrywam czasami z szagrem na U7 France.

Pozdry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi - ja też siedziałem na swoim u21 i wszystko było miodnie. Już miałem budować Bombowce, wszystko zaplanowane, aż tu ktoś się wziął uwziął i mnie jechał dzień w dzień. Stwierdziłem, że nie chce mi się już męczyć i rzuciłem to w diabły :P

Kto gra na u36 niech się zgłasza do nas:

tag F.A.

nazwa Farmerzy Antymaterii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość ważną i istotną sprawę/pytanie. Mianowicie doszły mnie słuchy że można namierzyć fs'a z moon'a na PZ :!: Nie mam pojęcia jak, ale już kilka razy spotkałem się po zjechaniu kogoś z komentarzami typu: "Pan X już od dawna popełniał ten sam błąd, czyli robił fs'a na PZ" itp.... Nie potrafię jednak podać dokładnego przykładu.

Moi sojusznicy też nie wiedzą o co chodzi, ale ponoć można zaradzić temu wysyłając fs'a na niewidoczne PZ (takie tworzy się chyba po zezłomowaniu jednej sondy).

Byłbym wdzieczny, jeśli ktoś z was by mi to wytłumaczył, o ile spotkaliście się z tym i wiecie o co biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Poszukuję dobrego sojuszu z ludźmi związanymi z CDA, mam uni 16

ps.25306 (Miejsce 1891 z 7968)

Aktualnie jestem w sojuszu AKADEMIA Dragons of the MIR, lecz nie mam tam żadnysz szans na rozbudowę, mam małą flotę, lecz badania dość dobrze rozwinięte.

Jeśli ktoś chce mnie przyjąć, to proszę pisać !!!! gg2578983

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość ważną i istotną sprawę/pytanie. Mianowicie doszły mnie słuchy że można namierzyć fs'a z moon'a na PZ :!: Nie mam pojęcia jak, ale już kilka razy spotkałem się po zjechaniu kogoś z komentarzami typu: "Pan X już od dawna popełniał ten sam błąd, czyli robił fs'a na PZ" itp.... Nie potrafię jednak podać dokładnego przykładu.

Moi sojusznicy też nie wiedzą o co chodzi, ale ponoć można zaradzić temu wysyłając fs'a na niewidoczne PZ (takie tworzy się chyba po zezłomowaniu jednej sondy).

Byłbym wdzieczny, jeśli ktoś z was by mi to wytłumaczył, o ile spotkaliście się z tym i wiecie o co biega.

hę? Nie da rady! Falanga może namierzyć tylko planete! Dlatego ludzie wysyłają z moona na PZ, bo ani moona nie weźmiesz na falange, atym bardziej na PZ. No chyba, że jakiś bug, ale ja nie słyszałem o taki budu, choć jest dość mocno doinformowany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy zorientowani jestescie :wink:

Oczywiscie ze mozna, namierzyc flote lecaca z moona na PZ, sam wiele razy tak robilem, a to czy sie udalo zezlomowac taka flote to juz inna kwestia. :wink:

Dla niezorientowanych mowie jak to sie robi:

Najpierw trzeba gracza obserwowac. Widzimy wtedy jego flote i o ktorej ten gracz zwykle leci na PZ. Kiedy zobaczymy, ze juz zrobił FS-a to wlaczamy stoper. Jesli zobaczymy w danym ukladzie jakies PZ to jestesmy pewni na 90% ze ten gracz je wybrał.

Z wczesniejszych obserwacji musimy wiedziec o ktorej takiemu graczu mniejwiecej konczy sie FS. Z tymi danymi wiemy o ktorej FS sie konczy i zaczyna, czyli ile w sumie trwa czasu. Całosc dzielimy na połowe i mniej wiecej wiemy, kiedy PZ na ktore leci powinno zniknac.

Kiedy w toku obserwacji zauwazymy, ze PZ wreszcie zniknelo to mnozymy pobrany ze stopera czas 2x i mamy w przyblizeniu momet powrotu jego floty na moona.

Nowicjusze tej techniki robia odchyl nawet 10 minut, czyli po powrocie jego floty 10 minut pozniej wy przylatujecie i zlomujecie, ale kwetsia wprawy zmniejsza mu czas na reakcje do mniej niz minuty. Mosicie tylko w nocy co minute wchodzic na ekran galaktyki ia ptrzec kiedy PZ zniknie.

Brzmi troche skomplikowanie, ale taka technika zaczyna byc juz standardem. :wink:

A ty Werty019 najpierw dowiec sie conieco w temacie nim zaczniesz nazywac, zaawansowane startegie wojenne czitami i bugami :wink:

pozdro

Edit:

Kolosus--->

mozna albo tworzyc niewidzialne PZ albo, wyslac FS-a w dowch falach. Najpierw, wysylasz jednego recka na to PZ a nasteonie po jakis 30 minutach wysylasz glowna flote na to samo PZ, w ten sposob nie mozna zezlomowac na powyzsza metode :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, komunikat dla wszystkich, którzy grają na uni 36.

Dziś - jak prawa ręka sojuszu F.A. - otrzymałem dwie propozycje fuzji. Aktualnie nasz sojusz jest w fuzji z sojuszem biohazard, ale najprawdopodobniej zostanie on zmieniony na sojusz Band of Brothers (tag BOB), bo jest on na 14 miejscu w rankingu. Narazie decyzja nie jest jeszcze podjęta, a każdy, kto walczyć pod banderą F.A. niech da mi znać na gg - wtedy powiem, w którym sojuszu siedzę.

Dlaczego tak? No cóż: " gdy nie możesz pokonać wroga, przyłącz się do niego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revotur bardzo Ci dziękuje za wyjaśnienie tej kwestii :) Zgadzam się, nie jestem zorientowany, dzieki że mnie uświadomiłeś... Teraz będzie trzeba bardziej przykładać się do fs'ów :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Werty019 najpierw dowiec sie conieco w temacie nim zaczniesz nazywac, zaawansowane startegie wojenne czitami i bugami :wink:

hmmm, czytaj uważnie posty. Mowa była o namierzeniu FALANGĄ!!! Po zatym co do twojej strategii to ona nie jest super. Można ją używać do łapania zwykłych ogejmowych lam. Ja sam jak robie FS to nie zawsze biore na PZ w moim układzie. Pozatym pomyśl, że dużo ludzi robi FS i jest ok. 60% szans, ze kto inny wybierze owe PZ. I co? I wyjdzie na to, że ja zrobiłem FS na PZ w innym układzie tak, żeby doleciało tam ok. 4rano, a mój sąsiad wybierze PZ w moim układzie i żeby dolecialo ok 2rano. Po zatym jak ktoś robi FS to zazwyczaj tak, żeby jeszcze leciał ok.0,5h-1h po przyjściu do kompa. Jeżeli ktoś się uprze i będzie co 1minute klikał na GALAKTYKA(co wiąże się z małą ilością straty deuteru, bo jednak kliknięć będzie bardzo duzo) to jeżeli trawi na to, że to akurat flota naszego wroga zebrała te PZ to wtedy i tak nie ustawisz floty, żeby wleciała 5sek.(lub mniej) po jego przylocie. Jeżeli będzie to ok.7sek. to już może z łatwością uciec.

Twoja metoda jest dla świrów ogamowych, którzy za wszelką cene chcą kogoś załatwić, a tą osobą jest głupia lama, która dostała już gotowe konto i jest nauczona robić FS!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM zapraszam do sojuszu ZLR na uni 15 czyli zjednoczone ludy rzymskie sojusz dopiero powstał ale będzie cos podonego do senatu że będzie głosowanie i co jakis czas wybory(wybierany dyplomata i ine funkcje)

Serdecznie jeszcze raz zapraszam ZLR

jestesmy z 5 członkami na 119 miejscu ja mam 78k ptk

jeszcze raz zparasza,

UNI 15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogame nic nie ma maxymalnego poziomy.Możesz budować ile chcesz teoretycznie w nieskończoność.Ale zabrakinie ci a sórowców b czasu :D

Kopalnia metalu na 25 lv buduje się jakiś dzień przy 10lv robotów.

Budynków wroga nie da się niszczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlapanie floty wroga jak leci z misja zbierania na PZ z moona nie jest i nigdy nie bylo latwe. Jezeli zajrzysz do tytanow to tam zauwazysz ze 6 na 10 przypadkow byly spontany, pozostale 2 na 10 to bylo lenistwo obroncy, kolejny 1 na 10 to przypadki losowe, np problem z siecia, ban bez urlopu, itd. a dopiero ostatni 1 na 10 to zaplanowane akcje na ktore obronca nie mial wplywu (np zlapanie na falange)

Ja moje 200% (spontan) zrobilem przypadkiem, widzialem ze obronca jest online, polecialem flota i go trafilem, jak sie okazalo, w pracy mial 30 minut przerwy i nie sadzil ze go zaatakuje jak ma gwiazdke :wink:

Pozatym, podczas gdybania na temat lapania ludzi na PZ z moona, wychodze z zalozenia, ze mam moona z falanga, lub moj sojusznik ma moona z falanga. Najwazniejsza w lapaniu takiej floty jest obserwacja, trzeba wiedziec kiedy obronca robi FS-y i kiedy mu one zlatuja. Wiadomo, ze niewielu jest noobkow w ogame bo tacy szybko sa zlomowani, dlatego na PZ lataja tylko wlasciciele moonow ktorzy na nich floty trzymaja. Na te chwile na 25 uni jest srednio jeden moon na 4-5 ukladow, wiec prawdopodobienstwo, ze ktos wybierze twoje PZ jest mozliwe, ale znikome. Jesli masz regularne zycie, czyli chodzisz o okreslonej godzinie do szkoly, do pracy, itd, to musza FS-y konczyc ci sie o okreslonej godzinie, a jesli gracza obserwujesz i wiesz kiedy wlaczyl FS-a i na ktora on byc mniej wiecej godzine to juz zlapanie takiej floty jest o polowe latwiejsze. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak mozna zniszczyc wroga planete lub budynki(kopalnie , fabryki , elektrownie itp . ) Czy jest jakis maksymalny poziom TERRAFORMERA ???

hmmm, jedynie co da się zniszczyć u wroga to flota i obrone;). Badania, Budynki są nie zniszczalne.

Terraformer nie ma określonego poziomu, ale i tak pewnie nie zbudujesz go do 4-5. Powód? Jest DROGI i bardziej opłaca się zkolonizować jakąś planetke przynajmniej 200pól niż bawić się w terraformera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze OGAME ma jeden [beeep]iscie wielki babol otoz gra jest cholernie niewyrownana otoz jezeli ktos przekroczy 5k punktow to jest tak samo podatny na ataki graczy z 1 miejsca na uni a to jest bezsens otoz jaka ma szanse gosc co ma 5k punktow z gosciem ktory ma z 2miliony punktow ??? gosc pusci ze 100 OW i czlowiek szans niema i tylko mu podniszczaja obrone i gosc sie rozbudowac nie moze :-/ , powinna byc oslona noobprotection (otoz jezeli gosc ma 5k punktow to nie moze atakowac go typ z poziomu 25k punktow czyli pieciokrotna wartosc co sie ma samemu) mojego kumpla (tez z sojuszu ma cos kolo 7k punktow) zostaje poddawany atakom notorycznym !! juz od 2 dni (ma juz zniszczona obone) i typ jaka tu sprawiedliwosc najezdzal go jakis gosc z 500 miejsca na uni !! tacy gracze co atakuja takich slabych banowani na zbity ryj albo konto zawieszone na tydzien bo takie ataki powoduja ze ludzie odchodza od gry .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie chyba wezme za pisanie do admina takiego pytanie czy mozna to zrobic bo to seryjnie jest nie fer i wkurwiajace (ze sobie typ na 500 miejscu farmy szuka i wali na slabszego takim to bana albo zalozyc blokade noobprotecion)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie gram p[rzeszlo 2 tygodnie, mam 2,5k punktow i takie pytanko. Znalazlem losia ktorego obrona sklada sie z 92 w.r i 32 transporterow. Mial sporo surowcow na planecie, a przy okazji ze zlowmowania transporterow i czesi mojego miesa armatniego jak obliczylem w speedsimie mialo powstac przeszlo 60k zlomu na PZ. Chcialem wyslac tam recyklery coby to zebraly jak najpredzej po bitwie (w sumie roznica predkosci i tak sie do 1,5 h zwiekszyla), ale gdy zapuszcalem recyklery to mi wybijalo ze planeta jest niezamieszkala lub nieskolonizowana. O co tu chodzilo? Czy mozna wysylac recyklery jesli PZ wypelni sie zlomem dopiero przed dolotem recyklerow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Hrabula jest na to bardzo proste rozwiązanie :) Jeśli nie możesz puścić recków, to wyślij jedną sonde zmisją "napadaj". Strata niewielka, a utworzy się pole zniszczeń, dzieki zcemu bedziesz już mógł wysłać tam recyklery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...